Jump to content



Χρειαζομαι την βοηθεια σας! Ρυθμιση & Συνδεση στο ιντερνετ με Netgear WNR3500Lv2


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολο το φορουμ, χρειαζομαι την βοηθεια σας !

 

Για αρχη θα κανω ενα μικρο ιντρο  μιας και ειμαι νεος χρηστης του φορουμ με λενε Γιαννη και σπουδαζω web design/development.

 

Προσφατα αποφασισα να αντικαταστισω το OTE-Speedport Entry 2i,γιατι? γιατι δεν μου αρεσε το χρωμα. :p^_^ 

Μετα απο λιγο ψαξιμο επεσε το ματι μου στο Netgear WNR3500Lv2 (το παρηγγειλα,μου ηρθε και του περασα το DD-WRT Kong Mod που απευθύνεται στο συγκεκριμενο μοντελο και version)

Απο δυκτια δεν εχω "τρελες" γνωσεις και πιστευα πως αν απλα αντικαταστησω το παλιο ρουτερ με το καινουριο θα "γινει δουλια"...γελαστηκα ομως! 

Τσεκαρα μερικα τουτοριαλ και κατέληξα στο να απευθυνθω σε εσας και να ζητησω την βοηθεια σας.

 

Τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης: 

  • αν γίνεται
  • πως γίνεται
  • και με ποιον τροπο

 

Να μην χρησιμοποιω το speedport του ΟΤΕ αλλα μονο το Netgear! Εαν δεν γίνεται τοτε τι πρεπει να κανω?

 

Έγινε επεξεργασία από devex
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο θυμαμε τα wnr ειναι μονο ρουτερ , και οχι μοντεμ και ρουτερ (οπως η σειρα dgn), αρα δεν μπορει να συνδεθει πχ μονο του σε γραμμη dsl.

 

Τυπικα θα βαλεις το μοντεμ του οτε να συγχρονιζει το ads και θα συνδεσεις σε μια lan του το netgear και θα ρυθμισεις να εχει μονο αυτο τον ρολο του ρουτερ στο δικτυο σου.

Έγινε επεξεργασία από platonas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.