Jump to content



G.G. Okayama GP/Tatuus FA01 22/10/2017


Recommended Posts

Βασίλη από το βιντεάκι σου εκείνο που παρατηρώ είναι οτι όλα τα κοντρόλς σου τα κάνεις με σκαλοπάτια όντας αρκετά απότομος.

 

Παρατήρησε πόσα πιο στρωτά κ γλυκά οδηγούνε τόσο ο Άκης όσο κ ο Κώστας -Λύλα-.Προσπάθησε λοιπόν αν μπορείς να είσαι πιο γραμμικός.Επίσης πολλές φορές κρατάς το γκάζι μαζί με το φρένο ενώ δεν χρειάζεται απαραίτητα.Επιπλέον ενώ σε κάποιες στροφές το αμάξι αρχίζει να τσιρίζει από την έλλειψη πρόσφυσης μπροστά εσύ συνεχίζεις το στρίψιμο.

 

Μπορούμε όπως προείπατε να βάζουμε fixed με κάποιες επιλογές ανοιχτές κ για τα ρέις κάρς να ποστάρουμε ένα base setup ως βάση.Από κει κ μετά αν κάποιος θέλει ας ρωτήσει εδώ για περαιτέρω συμβουλές-βοήθεια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε @Lylankor & @akis_z80 (κοιτώντας τα βίντεό σας) : πως κατορθώνετε και δεν μπλοκάρουν απολύτως καθόλου τα φρένα σας, σαν να έχετε ABS - γιατί απ' ότι καταλαβαίνω το αυτοκίνητο δεν έχει ABS? Για μένα είναι αδύνατο να μην τσιμπήσουν λιγάκι, ιδίως όταν συνδυάζεται το φρενάρισμα μαζί με κατεβάσματα ταχυτήτων...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε [mention=78158]Lylankor[/mention] & [mention=60059]akis_z80[/mention] (κοιτώντας τα βίντεό σας) : πως κατορθώνετε και δεν μπλοκάρουν απολύτως καθόλου τα φρένα σας, σαν να έχετε ABS - γιατί απ' ότι καταλαβαίνω το αυτοκίνητο δεν έχει ABS? Για μένα είναι αδύνατο να μην τσιμπήσουν λιγάκι, ιδίως όταν συνδυάζεται το φρενάρισμα μαζί με κατεβάσματα ταχυτήτων...
Όσο πέφτει η ταχύτητα και άρα το downforce , αφήνεις σιγά σιγά φρένο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Iceman87 said:

Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017

21:45 – 00:15: GP Αμερικής Αγώνας (LIVE) – COSMOTE SPORT 5  :hehe:

Θα εχουμε τελειωσει μεχρι να αρχισει. 

 

 

Συνοψιζοντας ολες τις συμβουλες ολων σας και με ενα setup του δημητρη που μου ταιριαξε κουτι... Επεσα στο 1.28.2, δλδ 2δευτ απο το πρωι που ζητησα βοηθεια. Ειστε φοβεροι!! 

Έγινε επεξεργασία από bill123
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος bill123 έγραψε:

Θα εχουμε τελειωσει μεχρι να αρχισει. 

 

 

Συνοψιζοντας ολες τις συμβουλες ολων σας και με ενα setup του δημητρη που μου ταιριαξε κουτι... Επεσα στο 1.28.2, δλδ 2δευτ απο το πρωι που ζητησα βοηθεια. Ειστε φοβεροι!! 

Χαχα, μάλλον ήσουν κρυφό alien και μόλις έσπασες το αυγό σου!:p

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχουν σετάπ ας κατεβάσουν το high downforce του RasmusP. Είναι πολύ καλό
http://www.racedepartment.com/threads/tatuus-fa1-okayama.142520/
Καλούτσικο είναι για hotlap [emoji57]
Για τον αγώνα όμως με τα hards είναι επικίνδυνο. Είναι πολύ ασταθές. Όποιος το βάλει να σκληρύνει την μπροστινή αντιστρεπτικη.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, liakjim said:

Καλούτσικο είναι για hotlap emoji57.png
Για τον αγώνα όμως με τα hards είναι επικίνδυνο. Είναι πολύ ασταθές. Όποιος το βάλει να σκληρύνει την μπροστινή αντιστρεπτικη.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

κατσε να γινει αγωνας πρωτα.....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.