Jump to content



G.G. Okayama GP/Tatuus FA01 22/10/2017


Recommended Posts

Καλά περάσαμε θέλω να πιστεύω. 

Race 1: Στη πρώτη στροφή μπροστά μου είδα τον @liakjim να πέφτει πάνω στον @akis_z80 και πάτησα φρένα,μου έφυγε το αμάξι και βρέθηκα στα χαλίκια. Έφαγα πόσα secs  να το βγάλω απο εκεί και στα καπάκια παίρνω με drift την επόμενη στροφή χάνοντας πάλι χρόνο. Αργότερα κοπανησα και μια καλή κάνοντας κίτρινο το μονοθέσιο μπρος πίσω. Δε πειράζει,το κεφάλι κάτω και ότι μπορούμε να σώσουμε. Πέρασα κάποιους που είχαν τις ίδιες ατυχίες με εμένα και είδα ότι ο κοντινότερος σε απόσταση 17 secs ήταν ένας απο τα καινούργια παιδιά.Λέω αν κερδίζω 1 sec στο γύρο λογικά 1-2 πριν το τέλος θα τον έχω φτάσει και έτσι κ έγινε. Στον προτελευταίο γύρο κατάφερα να περάσω και να βρεθώ στο βάθρο χάρη στην εγκατάλειψη του Θοδωρή. Το χάρηκα πολύ γιατί μου βγήκαν τα μάτια για να το καταφέρω αυτό.

Race 2: Ξεκίνησα καλά,όλα καλά και σε εκείνη την ανηφορική δεξιά,την πήρα ανοιχτά για να περάσω τον @konnos απο την εξωτερική αλλά μια ανωμαλία του δρόμου εκεί που δεν ήξερα μου γύρισε το αμάξι με συνέπεια να χτυπήσω κόσμο και κοσμάκι. Σπάσαν όλα,αεροτομές ψαλίδια και οδήγησα μέχρι τα πιτ για να τα αλλάξω. Κάτι τέτοιο πρέπει να έκανε και ο @Lylankor που αργότερα τον έβλεπα να μειώνει τη διαφορά που είχαμε γύρο με το γύρο ώσπου με έφτασε και με πέρασε.Συνεχίσαμε μαζί μέχρι που (θέλω να πιστεύω) η πίεση που άσκησα τον οδήγησε σε λάθος και εμένα σε θέση οδηγού και πάλι. Αλλά δε το έβαλε κάτω και με ξαναέφτασε ώσπου 1 γύρο πριν το τέλος ενω τον είχα πίσω μου,είδα τον  @konnos να κάνει τετακέ,να τον αποφεύγω τελευταία στιγμή αλλά όχι και ο Lyla που έπεσε πάνω του :) 

 

Πιστεύω πως ήταν ωραίο combo και ότι το αμαξάκι είναι φοβερό για κάποιο cup. Γενικά τα αμάξια που δίνουν τους καλύτερους αγώνες είναι τα αγωνιστικά με νορμαλ ταχύτητα δηλαδή το abarth500 το αγωνιστικό,το mx5 cup,το praga,tatuus και τέτοια.

 

Sorry που χάλασα τον αγώνα σε κάποιους. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Εκεί στο τετακέ που λες μου είχαν σπάσει τα νεύρα, αυτό είναι το πιο σπαστικό που δεν καταλαβαίνω πότε έχω χάσει grip στις χαμηλές. Τεράστιο λάθος από μέρους μου :/ βιάστηκα να ξεκολλήσω απ το προηγούμενο και τα έκανα μαντάρα. Δεν πειράζει Lyla σ το χρωστούσα απ τον 1ο αγώνα :p  jk ε; εννοείται...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ο 1ος γύρος ήταν πατινάζ. Από την εμπειρία της Πέμπτης ήμουν σίγουρος ότι ένας από τους 2 θα έβγαινε από το δρόμο και προσευχόμουν να μην είμαι εγώ. Until next time @Lylankor

 

 

code brown galore:

 

 

Ωραία μάχη με @Aris Teidis στο 2ο αγώνα. Όντως είχες βρει ρυθμό μια χαρά!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, akis_z80 said:

Ο 1ος γύρος ήταν πατινάζ. Από την εμπειρία της Πέμπτης ήμουν σίγουρος ότι ένας από τους 2 θα έβγαινε από το δρόμο και προσευχόμουν να μην είμαι εγώ. Until next time @Lylankor

 

 

Πωωω κοίτα πόσο γρήγορα μου ξεκόλλησε εκεί, το είχα στο νου μου αλλά είναι και η εσωτερική εκεί που αλλάζει η κλίση απότομα :S Τώρα που βλέπω που είσαι μπορούσα και να ανοίξω κανονικά. Θα μπορούσε να είναι από τους πιο ωραίους αγώνες γμτ γιατί είχαν καλό ρυθμό όλοι. Μετά από αυτό στον 1ο αγώνα κοιμήθηκα κανονικά ενώ προσπερνούσα τον @konnos και χίλια συγνώμη πραγματικά. Σπασμένα ψαλίδια κλπ, ήμουν και στην αρχή του γύρου, έκανα return to pits και πάλι από την αρχή. Δε με άφησε να τερματίσω τον 1ο αγώνα ενώ ήμουν στο τελευταίο γύρο και έκανε time out. Ίσως δε με περίμενε γιατί είχα κάνει return to pits? Δε με χάλασε και πολύ γιατί θα ξεκινούσα μαζί με Άκη, Δημήτρη κλπ.

 

Και είπα να το πάω πολύ safe αυτή τη φορα... κούνια που με κούναγε :p. Κάποιος γύρισε στο τέλος του γύρου και δεν κατάλαβα αρκετά νωρίς αν έχει μπλοκάρει τροχούς και θα συνεχίσει όπως πάει η αν δε πατάει φρένο και θα αλλάξει πορεία, έγινε το 2ο... και πάλι σπασμένα ψαλίδια κλπ. Repair αυτή τη φορά και βγήκα ακριβώς ένα γύρο πίσω κάπου 4ος (εκεί που ήμουν περίπου?). Λέω δε πειράζει, θα τρέξω τον αγώνα σαν να είμαι μαζί τους :hehe:, έγραψα δλδ τις μπλε σημαίες εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Ελπίζω να μην εκνεύρισα κάνενα. @Oxide Burnedbrain είχε πολύ καλό ρυθμό και κυρίως ήταν πολύ σταθερός και τα repairs του πρέπει να τελείωσαν αρκετά πιο γρήγορα από τα δικά μου. Τον έφτανα σιγά σιγά και τον έπιασα προς το τέλος. Αφού πέρασα αφαιρέθηκα για λίγο και αντί να αφήσω λίγο γκάζι στην έξοδο της τελευταίας στροφής πήγα χόρτα. Όταν ξαναέφτασα πάλι δε κατάφερα να αποφύγω τον @konnos που είχε κάνει τετακέ... αλλά πραγματικά δε πειράζει, το μόνο που έχασα σε εκείνο το σημείο είναι άλλος ένας γύρος μάχη με @Oxide Burnedbrain.

 

Και πάλι φτου... όσο καλό και σταθερό ρυθμό είχα σε αυτούς τους αγώνες άλλο τόσο γκαντεμιά και απροσεξία. Πραγματικά πιστεύω θα ήταν ωραίο αυτοκίνητο για cup.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Έχω πολύ καιρό να διασκεδάσω τόσο σε combo του gatherings. Ξανά μπράβο @Oxide Burnedbrain για την επιλογή.

Γενικά στους αγώνες πήγα κρατημένος ώστε να τερματίζω.

Στο 1ο race , είχα ένα μικρό τζατζάρισμα στον @Thodoris1884 (σορρυ). Στην ευθεία με πέρασε για να βγεί με τετακέ μπροστά μου!!!

Ποιό κάτω με φτάνει ο @Georgiadis Giorgos αλλά τελικά ήταν με softs και δώστου και αυτός.

Παρακάτω με ξαναπερνάει ο @Thodoris1884 αλλά δεν κράτησε πολύ! Παρά λίγο να με τραβήξει σαν μαγνήτης...

 

 

Το 2ο race είχε πολύ πιο ενδιαφέρον.

Ως γνωστόν , ο @Oxide Burnedbrain έφερε την καταστροφή και με κ*λοφαρδίστικο τρόπο, πέρασα αλώβητος μέσα από τα συντρίμμια.

Πιο κάτω είχα μια φανταστική μάχη με @bill123 και @thetsakvr46 (και αυτοί "μαγνητίστηκαν") . Τα παιδιά αυτά, μαζί με τον @Iceman87, έχουν αποδειχθεί και γ*μό τις μεταγραφές! 

Η μάχη με τον @thetsakvr46 είχε και 2ο part, μετά από ένα μεγαλοπρεπέστατο τετακέ μου.

 

Συγχαρητήρια στον @akis_z80 που έδειξε την κλάση του, όντας ταχύτατος και αλάνθαστος αλλά και τον @Aris Teidis που έδειξε πολύ καλό ρυθμό σήμερα.

 

Για εκπαιδευτικούς λόγους, ορίστε και τα set up μου :

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευχαριστημενος με τους 2 χθεσινούς αγώνες, πετυχαίνω τον προσωπικό στόχο που είχα θέσει πριν λίγο καιρό όταν ξεκίνησα με το ασσεττο. Να μην κάνω χαζά λάθη και παίρνω μαζί μου κόσμο καθώς ασχολούμαι αρκετό καιρό με το σιμ (rsrbr για αρχή και τα τελευταία 3 χρόνια rbr-world) αλλά δεν έχω εμπειρία μέσα στη πίστα.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά και ειδικότερα σε αυτούς που έτρεχαν κοντά σε μένα  μιας και όταν με πίεζαν φαινόταν η απειρία μου.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.