Jump to content



Δίπλωμα οδήγησης


panos 12

Recommended Posts

Ωραια σας ευχαριστω παρα πολυ παιδια ολους σας για τις συμβουλες, εχω και τα λεφτα ετοιμα οτι μαζεψα απο ανεργος που ειμαι, και οτι ειχα τους 4 μηνες απο εβδομαδα τωρα θα παω να γραφτω και απο οτι με ειπε αυτος σε 40 μερες δινω τα σηματα απο την εγραφη μου

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου δάσκαλος παρότι ψιλολαμόγιο και τύπος που προέτρεπε έντεχνα και έμμεσα να λαδώσεις (μάλλον έπαιρνε μερίδιο), μου είχε κάνει μία πολύ σημαντική ερώτηση πριν το πρώτο μάθημα: 《θες να πάρεις δίπλωμα ή να μάθεις να οδηγείς;》. Εννοείται απάντησα το δεύτερο.

 

Αυτό να κάνεις και το δίπλωμα θα το πάρεις και χωρίς λάδι φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, SirDiman said:

Το ενα και μοναδικό κακο της εξετασης (και συνεπώς της φράσης που αναφέρεις- 'θες διπλωμα' ) ειναι η οπισθογωνια που ας πουμε ειναι παρανομη

...Οπως την εξετάζουν

αλλα είναι χρήσιμο να μπορεις να ελεγχεις σωστα το αυτοκινητο με την οπισθεν στην είσοδο ή έξοδο από θέση πάρκιγκ.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος panos 12 έγραψε:

Ωραια σας ευχαριστω παρα πολυ παιδια ολους σας για τις συμβουλες, εχω και τα λεφτα ετοιμα οτι μαζεψα απο ανεργος που ειμαι, και οτι ειχα τους 4 μηνες απο εβδομαδα τωρα θα παω να γραφτω και απο οτι με ειπε αυτος σε 40 μερες δινω τα σηματα απο την εγραφη μου

 

Αμαξι θα εχεις να παρεις , η θα βγαλεις διπλωμα και θα οδηγησεις ξανα σε 5 χρονια ? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος kpetros έγραψε:

 

Αμαξι θα εχεις να παρεις , η θα βγαλεις διπλωμα και θα οδηγησεις ξανα σε 5 χρονια ? 

Αυτο φιλε μου ειναι μια αλλη ιστορια και μου το ειπαν ολοι οτι μετα το διπλωμα πρεπει να εχω ενα αμαξι για να εξασκηθω, υπαρχει αμαξι βεβαια ενα fiat pundo το οποιο καθεται λογω ανεργειας του πατερα μου δυστηχως ομως δεν ξερω αν θα μπωρεσουμε να το ξανα βγαλουμε για να μαθω 

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος panos 12 έγραψε:

Αυτο φιλε μου ειναι μια αλλη ιστορια και μου το ειπαν ολοι οτι μετα το διπλωμα πρεπει να εχω ενα αμαξι για να εξασκηθω, υπαρχει αμαξι βεβαια ενα fiat pundo το οποιο καθεται λογω ανεργειας του πατερα μου δυστηχως ομως δεν ξερω αν θα μπωρεσουμε να το ξανα βγαλουμε για να μαθω 

 

Με συγχωρεις κιολλας αλλα οτι πας να κανεις τοτε ειναι μια μεγαλη βλακεια . 

 

Βαλε σωστες προτεραιοτητες , ειναι αδιανοητο να χαλασεις τα τελευταια σου χρηματα για ενα διπλωμα που δεν θα χρησημοποιησεις . 

Στην πρωτη προταση σου γραφεις πως εισαι ανεργος (οπως και ο πατερας σου ( . 

Απαξ και κουνηθει το οχημα , εχει εξοδα τα οποια με ενα επιδομα ανεργειας του οαεδ , ΔΕΝ καλυπτονται. 

 

Καλο θα ηταν να μην βλεπεις τι κανουν οι φιλοι σου  , γιατι αυτο καταλαβα απο τα παραδειγματα που εχεις βαλει περι οδηγησης . 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά  πήγα γράφτηκα τελικά όλα καλά ξεκινάω σε 40 μέρες για σήματα, πιστεύω ότι τα πάω καλά και μακάρι να περάσω βγάζω 30/30 και 29 στα 30 με δυσκολεύουν κάποιες ερωτήσεις με της προτεραιοτητας  άλλα εντάξει, είπε θα μας κάνει και 6 μαθήματα θεωρίας οπότε πιστεύω να τα καταλάβω καλύτερα από την άλλη πλήρωσα και 20Ε στους γιατρούς, ο οφθαλμίατρος μου έβγαλε την πίστη γιατί δεν υπέγραφε και παραλίγο να με κόψει επειδή δεν βλέπω  και αμα με έκοβε τέλος το δίπλωμα μια και καλή μετά δηλαδή πέρασε τον παππού 80 ετών που ήταν για ανανέωση και εμένα με είπε όχι  

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος panos 12 έγραψε:

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά  πήγα γράφτηκα τελικά όλα καλά ξεκινάω σε 40 μέρες για σήματα, πιστεύω ότι τα πάω καλά και μακάρι να περάσω βγάζω 30/30 και 29 στα 30 με δυσκολεύουν κάποιες ερωτήσεις με της προτεραιοτητας  άλλα εντάξει, είπε θα μας κάνει και 6 μαθήματα θεωρίας οπότε πιστεύω να τα καταλάβω καλύτερα από την άλλη πλήρωσα και 20Ε στους γιατρούς, ο οφθαλμίατρος μου έβγαλε την πίστη γιατί δεν υπέγραφε και παραλίγο να με κόψει επειδή δεν βλέπω  και αμα με έκοβε τέλος το δίπλωμα μια και καλή μετά δηλαδή πέρασε τον παππού 80 ετών που ήταν για ανανέωση και εμένα με είπε όχι  

 

Φορας γυαλια η φακους επαφης ? 

 

Link to comment
Share on other sites

Γυαλιά φοράω φακούς δεν έχω βάλει ποτέ και ούτε θέλω να βάλω, εντάξει με τα γυαλιά βλέπω γι αυτό και υπέγραψε ο γιατρός απλά το έβαλε σαν υποχρέωση μέσα ότι πρέπει να τα φοράω στην οδήγηση πάντα 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος panos 12 έγραψε:

Γυαλιά φοράω φακούς δεν έχω βάλει ποτέ και ούτε θέλω να βάλω, εντάξει με τα γυαλιά βλέπω γι αυτό και υπέγραψε ο γιατρός απλά το έβαλε σαν υποχρέωση μέσα ότι πρέπει να τα φοράω στην οδήγηση πάντα 

 

 

Ετσι παει το πραμα , το προβλημα ομως που ειναι ? Γιατι σου εκανε κονξες ?

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ευτηχως δεν ειναι πουθενα θα ηταν αμα και με τα γυαλια παλι δεν εβλεπα, τελος παντων ολα καλα τελειωσαν οι γιατροι πηραν απο 10Ε ο καθενας τωρα παμε παρα κατω το κακο ειναι οτι δινω σε 40 μερες και ειναι παρα πολυ, δεν ξερω αν αλλαξε τωρα αυτο, γιατι φιλοι μου ειχανε δωσει σε 15 μερες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο τα σηματα λογικά θα τα δώσω αρχές του άλλου μήνα μαλον γιατί γράφτηκα στις 4 Ιανουαρίου, ξέρει κανένας θεσσαλονικη που κοντά πέφτει; επίσης ήθελα να ρωτήσω αν έστω και μια απάντηση δεν απαντήσω στην οδήγηση στα προφορικά που σε ρωτάνε κόβομαι είναι αλήθεια αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Στο μηχανολογικο δινεις τα σηματα δυτικα διπλα απο την λαχαναγορα και απο τι διαβαζω και στο μηχανολογικο Θερμης αν εισαι ανατολικα.

Νομιζω οτι μεχρι μια απαντηση λαθος δεν υπαρχει θεμα αλλα καλυτερα να ρωτησεις την σχολη για να εισαι σιγουρος.

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

Δυτικά είμαι οπότε εκεί που λες είναι, 29 στα 30 περνάς σήματα το ξέρω λογικά λες τώρα για την οδήγηση άμα πω μια λάθος κόπηκα 4 ερωτήσεις θα μας κάνουνε μας είπε 

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις στην οδηγηση μαλλον θα ειναι κατι σαν "τι κανεις πρωτα με το που μπαινεις στο αυτοκινητο" κτλ το θεμα ειναι

να εισαι σωστα προετοιμασμενος ωστε να μην εχεις αγχος γιατι αυτο θα φανει ειτε στις ερωτησεις ειτε στην οδηγηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ας δώσω πρώτα τα σήματα και βλέπουμε λίγο αργούν ακόμα ίσως δώσω αρχές του μήνα  δεν ξέρω, και για την οδήγηση βλέπουμε πως θα πάει, δεν έπιασα και τιμόνι στα χέρια  μου ελπίζω να μάθω γρήγορα, όσο αφορά το άγχος λίγο πολύ όλοι έχουνε εκείνη την μέρα τόσο στην οδήγηση όσο και στα σήματα 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, τελικά όλα καλά πήγαν τα πέρασα τα σήματα 30 στα 30 είχα, οπότε τώρα πάω για την οδήγηση, βασικά εδώ θέλω και τύχη για να πέσω σε καλούς εξεταστές έχω ακούσει ότι οι περισσότεροι κόβονται στην οπιστογωνια πρέπει να είναι δύσκολη, βγαίνουνε και μετράνε με την μεζούρα μετά

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.