Jump to content



βοηθεια για στοιχεια εγγραφης στο Paypal και e-bay


Recommended Posts

Γεια σας επειδη  σκεφτηκα να κανω εγγραφη στο   Paypal θελω να σας ρωτησω  καπια πραγματα  γιατι εχω μπερδευτει..

 

οταν παω να κανω εγγραφη στο  Paypal  μου εμφανιζει τα εξεις  πραγματα απλα δεν  γνωριζω τι βαζω ακριβως στα πεδια  για  να μην γινει κανενα λαθος.

 

αφου επιλεξω την επιλογη personal acc και μετα παω στην  επομενη σελιδα  που βαζω τα στοιχεια  μου. first name  last  name  email adress  create and confirm passworld  αφου τα συμπληρωσω  ολα αυτα  θα με παει σε ενα  αλλο μενου  που εχει  τα εξεις πραγματα.. εκει εινε  που προβληματιζομε  γιατι δεν  θελω να κανω καποιο λάθος.

 

 

 

 

στο 1   πεδιο  βαζω   Nationality  greece

 

στο 2 πεδιο  ομως μου γραφει  street and adress   επειδη η διευθυνση μου εινε η ----------- στο peypal αυτο πως το γραφω?

 

στο 3 πεδιο  μου γραφει Postal code εκει πχ βαζω ----- που εινε ο ταχυδρομικος κωδικας

 

στο 4 πεδιο  μου γραφει city στο πεδιο τι ακριβως βαζω?

 

στο  5 πεδιο  μου γραφει province στο πεδιο τι βαζω?

απλα  θελω να   μου πειτε  για να μην κανω καποιο λαθος με τα  στοιχεια.

 

επισης  θελώ να ρωτησω τα  στοιχεια που θα εχω στο Paypal πρεπει να εινε τα ιδια  στοιχεια  και στο e-bay? οταν κανω την  εγγραφη εκει?

Link to comment
Share on other sites

City= Athens. Τη διεύθυνση με λατινικά μικρά γράμματα. Όχι με ελληνικούς χαρακτήρες.

Province βάλε την περιοχή σου (πχ Kallithea, Vrilissia κλπ κλπ).

 

 

Τα στοιχεία του paypal με του eBay δεν έχουν σχέση αλλά καλό είναι αυτός που αγοράζει από το eBay (εσύ δηλαδή), να είναι και ο κάτοχος της paypal που θα πληρώσει. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Τη διεύθυνση με λατινικά μικρά γράμματα. Όχι με ελληνικούς χαρακτήρες

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος dimitris20305 έγραψε:

την διευθυνση  μου την εχω ως εξεις στο paypal..----- εινε λαθος ετσι που την εχω βαλει?

 Σωστά την έχεις.

Απλά όπως και στο πρώτο ποστ, έτσι και εδώ, σου επαναλαμβάνω πως δεν χρειάζεται να ξέρει όλος ο κόσμος την διεύθυνσή σου.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

ναι το καταλαβα  αυτο.. στο πειπαλ  μου το εμφανιζει ετσι.

 

------------------

 

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Απλά όπως και στο πρώτο ποστ, έτσι και εδώ, σου επαναλαμβάνω πως δεν χρειάζεται να ξέρει όλος ο κόσμος την διεύθυνσή σου.

Τι δεν κατάλαβες από αυτό που γράφω; Το post σβήστηκε. ΜΗΝ γράφεις δημόσια την διεύθυνσή σου, ξαναλέω. ΚΑλώς στο εμφανίζει, το πρόβλημα ποιο είναι; Δεν προχωράει στην εγγραφή; Δοκίμασε να προχωρήσεις στην εγγραφή.

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα κανω. σε ευχαριστω απλα ανχωθηκα μηπως οταν κανω καπια αγορα μπερδεψουνε  το

City  και  province

 

απλα  εγω πιστευα οτι στο πεδιο city  εβαζα το  γερακα

 

και στο province  εβαζα την αττικι  αν τα  εβαζα  ετσι θα  γινοτανε λάθος??

γιατι στην αρχη  ετσι τα ειχα  βαλει..

Έγινε επεξεργασία από dimitris20305
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.