Jump to content



Bluetooth 4.0 Audio Receiver


Recommended Posts

πριν 22 λεπτά, το μέλος ronin13 έγραψε:

[mention=45011]nemesi54[/mention] αυτο ειναι

https://www.ebay.com/itm/0-3-1M-2M-3M-Fast-Charging-USB-3-1-Type-C-Braided-Data-Sync-Charger-Cable-Cords/312013479668?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=610778935167&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

Επίσης, μόλις τελείωσε η συναρμολόγηση και ετοιμάζομαι να ζωντάνεψε κάτι παλιά ηχεία! Τον πήρα δοκιμαστικά, και βλέπουμε πώς θα πάει..b739ab6829df1fd07677b7f0c5afda19.jpg4e4a085ed752febca24e7e1a6e4c17ed.jpg

Κάποιες επιπλέον πληροφορίες, αν μπορείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AlexanderK said:

πόσο καιρό έκανε να σου έρθει?

Με το μπαχαλο που επικρατουσε στα τελωνεια λογω των εορτων, καταφερε και ηρθε μετα απο 3.5 μηνες... <_<<_<<_<

 

Τωρα περιμενω ενα αλλο αντιστοιχο, αλλα με AUX εισοδο, να παει σε ενα αλλο ζευγαρι ηχειων, για την τηλεοραση.

Έγινε επεξεργασία από ronin13
Link to comment
Share on other sites

Με το μπαχαλο που επικρατουσε στα τελωνεια λογω των εορτων, καταφερε και ηρθε μετα απο 3.5 μηνες... <_>
Το βρήκα από Αγγλία 11 ευρώ χωρίς την θήκη όμως. Έφυγε παραγγελία. Μου άρεσε πολύ η ιδέα. Περιμένουμε εντυπώσεις

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexanderK said:

Το βρήκα από Αγγλία 11 ευρώ χωρίς την θήκη όμως. Έφυγε παραγγελία. Μου άρεσε πολύ η ιδέα. Περιμένουμε εντυπώσεις

 

 Μεχρι στιγμης αριστες. Μπηκε πανω σε ηχεια απο ενα παλιο καμμενο Hi-Fi και τους εδωσε ζωη!

Μπηκαν στο δωματιο της αδερφης μου και εχει κατουρηθει απο τη χαρα της. :p

Πρεπει να βεβαιωθεις μονο οτι εχεις μετασχηματιστη να ταιριαζει (θελει 1 Α).

Link to comment
Share on other sites

 Μεχρι στιγμης αριστες. Μπηκε πανω σε ηχεια απο ενα παλιο καμμενο Hi-Fi και τους εδωσε ζωη!
Μπηκαν στο δωματιο της αδερφης μου και εχει κατουρηθει απο τη χαρα της. [emoji14]
Πρεπει να βεβαιωθεις μονο οτι εχεις μετασχηματιστη να ταιριαζει (θελει 1 Α).
Αν το συνδέσω πάνω σε ένα τροφοδοτικό από ταινία led θα παίξει θεωρείς? 12 v βγάζει. Θα το ψάξω λίγο

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexanderK said:

Αν το συνδέσω πάνω σε ένα τροφοδοτικό από ταινία led θα παίξει θεωρείς? 12 v βγάζει. Θα το ψάξω λίγο

 

 

Δες και τα A. Το συνεδεσα πανω σε τροφοδοτικο που εβγαζε 12V και 0,8 A και οταν τα δυναμωνα λιγακι εκανε διακοπες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είχα αγοράσει παλιά δύο τέτοια

2Pcs TDA1308 Headset Headphone Amplifier Board DC 3V-6V Amp Preamplifier Module | eBay

s-l500.jpg

 

Πιο πολύ για πειραματισμό και για πλάκα, αλλά με δύο mini jack και μια παλιά, ακόμα και σχεδόν ψόφια μπαταρία λιθίου, έχεις έναν απλό ενισχυτή ακουστικών. Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να αξιοποιηθεί και για ηχεία.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος AlexanderK έγραψε:

Αν το συνδέσω πάνω σε ένα τροφοδοτικό από ταινία led θα παίξει θεωρείς? 12 v βγάζει. Θα το ψάξω λίγο

 

Νομίζω πως κάποιο παλιό τροφοδοτικό laptop είναι η καλύτερη επιλογή.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λίγο που το έψαξα, λένε πως δεν είναι 2x50 αλλά 2x25. Στην περιγραφή στο ebay είδα πως λέει για 8 έως 24V DC με 2.1Α, και πιστεύω πως τα 2.1Α αναφέρονται στα 24V που μας κάνουν 50,4W. Οι περισσότεροι φορτιστές λάπτοπ είναι νομίζω κάπου 14 με 19V και σίγουρα πάνω από 50W, άρα νομίζω πως εάν ταιριάζει το βύσμα είσαι ΟΚ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα 50W φαντάζομαι απαιτούνται για το μέγιστο των επιδόσεων. Τα 20-30W αρκούν για να έχει κάποιος δυνατό ήχο; ή μπαίνει και καμιά παράμετρος παραμόρφωσης, αν τα watt είναι σχετικά λίγα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κάτι πιο hi-end από μεγάλη εταιρία για όποιον ενδιαφέρεται. :)

 

BEOCREATE 4 CHANNEL AMPLIFIER

 

DSP/DAC/amplifier.

Up to 180W output power.

Fully controllable from the Raspberry Pi.

Sample rates up to 192kHz.

Only one 12-24V external power supply needed.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά σας δουλεύει ? αξίζει ?
 
ενδιαφέρομε!  δώστε λίγο τα φώτα σας!  ο ήχος που βγάζει ? 
 
 
Το έχω σε κάτι παλιά ηχεία, στο δωμάτιο της αδελφής μου. Είναι μουσικόφιλη (αλλά όχι sound freak) και έχει ενθουσιαστεί με το αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.