Jump to content



VFM αναβάθμιση


Recommended Posts

Πάλι καλά που δεν είμαι και εγώ σε κάνα mood αναβάθμισης. Του χρόνου μάλλον... 

Ζάχο σε μετάχειρη τίποτα δεν βρίσκεις; Μην τις αποκλείεις. Δεν τις έχουν όλοι για mining :p:p 

Link to comment
Share on other sites

Αφού το λέει ότι δεν παίζει η αναμονή γιατί δεν θα προλάβει. Τι να ανακοινωθούν οι ryzen 2, από την ανακοίνωση μέχρι την κυκλοφορία και την διαθεσιμότητα, θα πρέπει να ξανακατέβει το φθινόπωρο :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί να κατέβει το καλοκαίρι για διακοπές βρε ο άνθρωπος. 
Λίγο κρασί, λίγο θάλασσα και το αγόρι μου κατάσταση. :D 

Πάντως έτσι όπως είναι τώρα τα πράγματα νομίζω ότι ποιό future proof θα είναι να πάει σε πλατφόρμα Ryzen παρά Intel.

Επειδή το υπάρχων σύστημα είναι αρκετά καλό αν και παλιό με άλλα 8Gb RAM και έναν i7 από ebay θα έπαιζε άνετα για κάνα 2χρονο ακόμα έως ότου σταθεροποιηθεί η κατάσταση. :)

Έγινε επεξεργασία από dpolal
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει προταθεί πάντως ryzen. All in all είναι φτηνότερη αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό που ενδιαφέρει τον Ζάχο. 

Ουσιαστικά όμως, από το να πάει σε 8600Κ, καλύτερα είναι ένας ryzen 5 1600 . Καθώς και ένας 8700(Κ) θα είχε πολύ περισσότερο νόημα για να μην ασχολείται για χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Nαί, το ξέρω ότι έχει προταθεί, απλά τώρα έτυχε και διάβασα το νήμα.  :)

 

πριν 16 ώρες, το μέλος jax7480 έγραψε:

Θα φύγουν για χάρισμα.

 

Φίλε,  αν είναι να το βάλεις στο νήμα του «Μην το πετάτε...» δηλώνω από τώρα υποψηφιότητα πάντως. :D:D:D 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ζάχο σε πειράζει να αλλάξω τον τίτλο από VFM σε "VFM" ? :p 

Με το καλό να έρθουν. Μην περιμένεις διαθεσιμότητες ρε συ, δε θα πάρεις ποτέ κάρτα. Δες για μετάχειρη, μην την απορρίπτεις. 

Και εγώ είμαι κατά του μετάχειρου, αλλά μόνο σε κάρτα θα κοιτούσα μεταχειρισμένη (και μνήμες)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή μας κάνει από τη στιγμή που δεν θα γίνει overlocking?

 

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1070-Ti-ARMOR-8G

 

Και μία ακόμη ερώτηση. Ανάμεσα σε 1070 ti και 1080 απλή, στα ίδια λεφτά ποια αγοράζουμε;

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος jax7480 έγραψε:

Αυτή μας κάνει από τη στιγμή που δεν θα γίνει overlocking?

 

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1070-Ti-ARMOR-8G

 

Και μία ακόμη ερώτηση. Ανάμεσα σε 1070 ti και 1080 απλή, στα ίδια λεφτά ποια αγοράζουμε;

 

 

 

Νομίζω πως ανάμεσα στις 2, η 1080 είναι λίγο καλύτερη. Αν είναι στα ίδια λεφτά ειδικά είναι σίγουρα καλύτερη :p 

Btw, δε βλέπω γιατί η msi δεν είναι καλή. Απλά της λείπει το backplate, nothing special.

Link to comment
Share on other sites

Λάβε υπόψιν πως οι gigabyte είναι λίγο παραπάνω "prone" σε coil whine... Αν και παντού μπορεί να τύχει αυτό...

Νομίζω ότι για 40€ αξίζει η 1080. Για τις current τιμές γενικά δεν αξίζει αλλά το ξεπεράσαμε αυτό :p 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος jax7480 έγραψε:

40€ παραπάνω βρίσκω την 1080 Windforce OC από την MSI Armor 1070 ti.

Εννοείτε ότι σε τέτοια περίπτωση την προτιμάς και κόβεις από αλλού.

 

Εγώ πάντως δε θα έβαζα ακριβή μητρική, συν ότι από την Ranger που έχω τώρα δεν έχω μείνει ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.