Jump to content



Μου κανει νερα το user profile


Recommended Posts

Win10 x64 σε λαπτοπ, 2 χρονια τωρα απο οταν πρωοπηρα το εργαλειο ολα κομπλε. Προηγουμενη βδομαδα μποοταρω και βλεπω κενο το desktop, και σκαει το παρακατω μυνημα5ac7838d072b7_2018-04-05092737.thumb.jpg.9e62358ca330d90715c26368275a0952.jpg

 

Παθαινω μια ψιλοπλακα λεω παει τα χασα ολα τωρα, αντε να φορτωσω κανα παλιο backup να δω τι αρχεια δεν θα υπαρχουν. Κανω ομως ενα ρεσταρτ και ευτυχως μετα επανηλθαν ολα. Απλα μπουρδουκλαθηκαν τα εικονιδια στο start menu, Και αρχισε να μου ξαναζηταει uac permission, και το ξαναρυθμισα στο None. Δεν ειδα αλλες αλλαγες η απωλειες.

 

Σημερα παλι, ανοιγω πισω και στο logon screen Μου σκαει μυνημα, user profile service failed. Δεν εχω screencap, αλλα με το που πατησα sign in Μπηκε παλι κανονικα.

 

Επειδη ομως εχω αρχισει να τρεμω για απωλειες για πειτε καμμια αποψη.

 

Οσο το γκοοκλαρα, οσοι το παθανε λενε πως επισης με ενα ρεσταρτ λυνεται, αλλα αυτο δε μου λεει κατι γιατι οταν την παθω θα ναι αργα

 

Δεν κανω updates, τα εχω απανεργοποιημενα οποτε δε θα ναι σιγουρο καποιο update Που εγραφαν καποιοι στις εμπειριες. Επισης ιο δεν εχω φαει, τρεχω malwarebyte antimalware και ειμαι καθαρος

 

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα δίσκος ετοιμάζεται να χτυπήσει ή RAM χτυπάει ήδη.

Έχει τύχει να μου το κάνει όμως και μετά από κάποιο windows update στα 10αρια δίχως λόγο, δηλαδή έλεγξα ενδελεχώς όλο το hardware και ήταν κομπλέ, και μετά από ένα καθαρό install έπαιζε κομπλέ για 2 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Ο δισκος ειναι m2.ssd (δεν ειναι μηχανικος να ξευθυγραμμιστει καμμια κεφαλη) αλλα αν δε κανω λαθος και τις 2 φορες που μου το κανε ημουν στη μηχανη και ετρεχα σε ευθεια. Μηπως με τις δονησεις τρελλαινεται λιγο

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος therock έγραψε:

... και τις 2 φορες που μου το κανε ημουν στη μηχανη και ετρεχα σε ευθεια. Μηπως με τις δονησεις τρελλαινεται λιγο

 

WUT ????
Άνοιξες το λάπτοπ πάνω στην μηχναή εν κινήση ;;;;;;;;;;;;;;;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δε μπορω να καταλαβω αν εσεις με τρολαρετε. Το λαπτοπ κυκλοφορουσε μεσα στη τσαντα, τωρα οποιος το μεταφρασε οτι εννουσα πως εγινε χρηση κανει εμενα πραγματικα να απορω αν τη παλευει

Link to comment
Share on other sites

On ‎7‎/‎4‎/‎2018 at 11:42 ΠΜ, το μέλος therock έγραψε:

 και τις 2 φορες που μου το κανε ημουν στη μηχανη και ετρεχα σε ευθεια. Μηπως με τις δονησεις τρελλαινεται λιγο

 

On ‎7‎/‎4‎/‎2018 at 6:15 ΜΜ, το μέλος dpolal έγραψε:

 

WUT ????
Άνοιξες το λάπτοπ πάνω στην μηχναή εν κινήση ;;;;;;;;;;;;;;;;

 

On ‎7‎/‎4‎/‎2018 at 8:37 ΜΜ, το μέλος therock έγραψε:

Επρεπε να γραψω ενα ποστ. Μου το κραταγε ομως ο συνεπιβάτης

Με αυτά εγώ κατάλαβα πως οδηγούσες και εγραφες ταυτόχρονα ενώ ο συνοδηγός το κρατούσε οποτε απλά έγινε παρεξήγηση.:lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις αφηστε τις τρελες. Ο μονος λογω που το ανεφερα καν, ειναι επειδη προ διμηνου κουβαλα 3 σκληρους μεσα σε τσαντα στη μηχανη, και οταν εφτασα σπιτι, ο ενας βαρεσε (βγηκε η κεφαλη εξω απο ορια αναγνωσης) και ειπα μηπως και τωρα στο λαπτοπ, εγινε κατι αντιστοιχο με ssd, που παραλογο ακουγεται καθως αυτοι λειτουργουν με τσιπακια και οχι ευαισθητα μαγνητικα μεσα. Τωρα πως πεταχτηκε ο πρωτος σπαμμερ και αναρωτηθηκε οτι εκανα χρηση και εσυρε το γλεντι, ειναι ενα μυστηριο

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος therock έγραψε:

Ρε σεις αφηστε τις τρελες.

 

πριν 20 ώρες, το μέλος therock έγραψε:

Τωρα πως πεταχτηκε ο πρωτος σπαμμερ και αναρωτηθηκε οτι εκανα χρηση και εσυρε το γλεντι, ειναι ενα μυστηριο

Κανένα μυστήριο. Κάποιος κατάλαβε λάθος, και αντί να του εξηγήσεις το λάθος του, ξεκίνησες το γλέντι. Κανένα γλέντι δεν ξεκίνησε μόνο του. Δεν μπορούμε να καταλάβουμε ότι κάνεις πλακίτσα μέσω του γραπτού λόγου. Στο λέω όσο πιο όμορφα γίνεται. Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις, είναι ένα μυστήριο, I guess...

 

Και τώρα, αν θέλετε, συνεχίστε στο θέμα να δούμε τι φταίει, ναι; Thanx.

Link to comment
Share on other sites

Για να το έχεις το λαπτοπ μέσα στην τσάντα σημαίνει οτι το έχεις κλείσει ή τουλάχιστον είσαι σε sleep mode σωστά; Αρα δεν υπάρχει κάποια λειτουργία εκείνη την στιγμή.

Επίσης με τους δίσκους μου κάνει εντύπωση να χάλασε ο ένας από δόνηση εφόσον είναι εκτός λειτουργίας. Τα g που μπορεί να δεχτεί ένας μηχανικός χωρίς να πάθει τίποτα είναι αρκετά και δεν νομίζω να δέχτηκε τόσα πάνω στην μηχανή.

Link to comment
Share on other sites

Sleep mode εννοειται. Μπορει να τυχα στη περιπτωση να σκασα σε καμμια λακουβα.

 

Εν παση περιπτωση μιας και αναφερθηκα και προβλημα ραμ, σκεφτηκα υστερα πως ειχα suspended ενα VM που του χα δωσει 7gb ram (απο 16). Το εκλεισε τελειως, εκτοτε εσκασα και ενα error μνημης τυπου

 

5ad0858d8ddd5_2018-04-11221355ii.thumb.jpg.d050a3f93539833bce52c81129c41ef8.jpg

 

αλλα μετα απο καποια ρεσταρτ και καθαρισμα με Mbam δεν εχω ξαναντιμετωπισει κατι

 

Για πειτε κανα diafgnostic σκληρου και μνημης να δω μηπως δειξει τιποτα αφου βλεπω να εστιαζει εκει το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.