Jump to content



G.G. Porsche Cayman GT4 @ New Jersey Motorsports Park: Lightning 20/05/2018


Recommended Posts

 

TRACK:  New Jersey Motorsports Park: Lightning

CAR: Porsche Cayman GT4

TIME OF DAY:  12:00
WEATHER:   Clear
AIR TEMP: 20 C°

WIND:  0χλμ

WIND DIRECTION:  ~NW
GRIP: 98%

Setup:  Fixed , (ελεύθερες πιέσεις το TC και το καύσιμο)
Tyre blankets: off

Penalties : On

Damage: 100%

 

 

Χρόνοι: http://managerdc8.rackservice.org:50410/lapstat

 

Κυριακή 20/05/2018

 

20:00 PRACTICE: 75 λεπτά

21:15 QUALIFY: 15 λεπτά

21:30 RACE 1: 30 λεπτά

22:00 RACE 2: 30 λεπτά (Reversed Grid)

 

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές)... 
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη. 
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!
  • Κανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς 
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Helicorsa Application ή Crew Chief for Assetto Corsa
  • Επιβάλλεται η χρήση DISCORD με Push to Talk

@PolomanGR

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το combo μοιάζει εύκολο , αλλά γίνεται πολύ δύσκολο όταν αρχίζεις και φτάνεις στα όρια των χρόνων.

Το αμάξι είναι φοβερά στημένο, αλλά θέλει προσοχή να μην γλιστράς και καθυστερείς.

Έβαλα fixed setup ώστε απλά να αφοσιωθείτε στην οδήγηση.

Χρόνοι κ γύρος:

 

9f06b25ad790a2accbd1d56004ee01ef.png

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ερθει κανεις Αρη. Οσοι εχετε μεινει σας αρεσουν αλλα αυτοκινητα και αυτα πρεπει να βαζετε, να μαζευεστε 6-7 ατομα και να τρεχετε. 

Οι υπολοιποι τα λεμε στο καινουργιο.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει το combo Αρη,ισα ισα ειναι πολυ racy,ουτε ο καιρος ουτε η ωρα ουτε ο Δημητρης.

Κουρασε το gathering,εδω και καιρο.Trackday καθε κυριακη με αγωνα σφηνακι δεν κραταει το ενδιαφερον των οδηγων για πολυ.

Πρωταθλημα πλεον με σοβαρους και γνωστες του ειδους,ειδες συμμετοχες στο f1axxion.

Επισης ολα πλεον γινονται μεσα απο ομαδες.

Ολα αρχισαν απο Redline team,τωρα δουλευουν για το S397,team managers στρατολογουν καλους οδηγους που βλεπουν στα διαφορα πρωταθληματα.

Vires,Veles,1Aco,Atlantic motorsports,Nitor velox μερικες ομαδες που καθοριζουν πλεον την πορεια του simracing.

Οι αγωνες πλεον θελουν πρακτις,ψαξιμο σεταπ,καναλια για καθε ομαδα στο discord αλλα το βασικο δεσμευση και γνωση καλης αγωνιστικης συμπεριφορας.

Κοιταξτε οι δικοι μας Μανουσακης και Παρισης,σε ομαδα μαζι στο Fsr,ο δε Μανουσακης στην καλυτερη ομαδα του VEC!

Τωρα οι Γαλανοματης και Σαραντιδης.ΟΜΑΔΑ!

Ολα μεσα απο ομαδες,ειναι νομος πλεον,μονος δεν πας πουθενα.

Ολοι ρωτουν πρωτα σε ποια ομαδα εισαι και μετα που τρεχεις.

Τωρα θα μου πεις που θα βρεις χρονο και δυσκολια στην δεσμευση και υποχρεωσεις....

Ολα γινονται,θεληση και λιγο τσαμπουκα θελει!

Οι λιγες ωρες που εχουμε,θα ειναι στοχευμενες σε ενα αμαξι και καθε φορα σε συγκεκριμενη πιστα.

Πρακτις για συνεπεια και οχι για τον καλυτερο χρονο.

Quality time πλεον,σοβαρα με στοχο.

Ενα σκασμο λεφτα για dd τιμονια,πεταλια,shifters,rigs αλουμινιου για να τρεχω καθε Κυριακη με τον Μητσο,Κωστα κτλ για ποσο?

Δεν θες καποτε να τρεξεις με τους καλυτερους?Να δεις που βρισκεσαι?

Να δεις live πως στριβουν και φρεναρουν οι καλυτεροι?

Μαλλον και το ACC θα θελει οργανωση σε ομαδα.

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν βλέπω κίνηση.[emoji20]
Για βάλε (έτσι από περιέργεια) GT3 στο επόμενο - να δούμε θα μαζέψει κόσμο?
Εσύ που ήσουν Άρη;;;;

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ερθει κανεις Αρη. Οσοι εχετε μεινει σας αρεσουν αλλα αυτοκινητα και αυτα πρεπει να βαζετε, να μαζευεστε 6-7 ατομα και να τρεχετε. 
Οι υπολοιποι τα λεμε στο καινουργιο.
 
Συγγνώμη αλλά το αμάξι που έβαλα είναι από τα πιο απλά αμάξια για μάχες . Ήθελα να βάλω πχ το Moby Dick αλλά έβαλα αμάξι που το πλαίσιο του είναι ανώτερο από τη δύναμη του. Οκ δεν είναι αγωνιστικό αλλά έχει στήσιμο για πίστα. Και είναι εύκολο στην οδήγηση. Άσε που έβαλα fixed setup ώστε να έχουμε μόνο την οδήγηση να ασχοληθούμε. Και πίστα που δεν έχουμε τρέξει, ώστε να έχει ενδιαφέρον.
Οπότε δεν μπορώ να φανταστώ πως στέκει το επιχείρημα "φταίει το αμάξι". Τουλάχιστον εδώ.

Δεν ξέρω τί πρέπει να γίνει. Στο κόμπο ήρθαν μόνο 2 άτομα (ουσιαστικά ένας μαζί με εμένα)

Προσωπικά μιλώντας έχω τον χρόνο, τη διάθεση και την κ@υλα για αγώνες. Μάλλον είμαι πιο ολιγαρκής μιας και αν ξέρω ότι θα έρθουν 3-4 που θα είναι κοντά μου, θα τρέξω ότι αμάξι και να είναι.

ΥΓ πάντως αν είναι να το διαλύσουμε, υπάρχουν επιλογές πχ στο racedepartment , με 10€ το έτος, έχεις αγώνες κάθε μέρα με πολλά άτομα. Αλλά είναι διαφορετικά ανάμεσα σε Έλληνες όπου θα πεις κ μια μ*λακια στο ντισκορντ. Κ ας είναι κ άτομα που έχεις τσακωθεί (που μεταξύ μας, ευθύνεται κατά 99% ο γραπτός λόγος, οπότε για ψυλλου πήδημα γίνονται αυτά, βλ*κες είμαστε).

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Εσύ που ήσουν Άρη;;;;

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ήρθα για να μπω αλλά όταν είδα μόνο 2 άτομα μέσα, λέω, πάλι θα μαζοχιστώ... και την έκανα κατ' ευθείαν για ταινιούλα με την σύζυγο!

Και τις άλλες 2-3 φορές που μαζευτήκαμε (με εξαίρεση το δικό μου κόμπο με το Ford) πάλι δεν είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον: 2-3 μπροστά, εγώ στη μέση (μόνος και και βαρετά) και 2-3 πιο πίσω... Αν δεν μαζευτούμε καμιά 10αριά τουλάχιστον όπως παλιά δεν έχει νόημα. Με 24 άτομα στην πίστα (στα πρωταθλήματα) και μετά από μερικούς γύρους πάλι καταντάμε να γυρνάμε μόνοι μας... Ο μόνος λόγος που θα ερχόμουνα πλέον είναι για λίγο ανταγωνισμό!

Μάλλον έχει δίκιο ο Ηλίας και ο Δημήτρης, πέθανε το "Greek Gathering". :amen:Κρίμα τα λεφτά που μαζέψαμε για τον server...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος liakjim έγραψε:

Αν όλοι έβλεπαν 2 μέσα και έλεγαν όχι δεν μπαίνω, θα έμεναν 2 . Όπως και έμειναν. Οκ.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μα φαινόταν ότι δεν θα έρθει κανένας μόνο και μόνο από το γεγονός ότι δεν μπήκε και κανένας να "γράψει" χρόνους τις καθημερινές...

Link to comment
Share on other sites

Μα φαινόταν ότι δεν θα έρθει κανένας μόνο και μόνο από το γεγονός ότι δεν μπήκε και κανένας να "γράψει" χρόνους τις καθημερινές...
5 άτομα δεν τα λες "κανένας".
http://managerdc8.rackservice.org:50410/lapstat

Τεσπα, ο καθένας κάνει όπως αγαπα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.