Jump to content



The epic quest for Twitch partnership


Frostbyte

Recommended Posts

Σιγα μην παιξω ποτε μογγολοπαιχνιδα για να μαζεψω viewers. Αν θελουν οι viewers θα ερθουν σε παιχνιδι που μου αρεσει οχι με το "κυμα".

Πλακα πλακα κανω λιγο hijack το νημα του φιλτατου jonny, αν θελει κανενας να με βοηθησει να γινω εστω affiliate (δεν εχω βλεψεις για partner) θα το εκτιμουσα. (θελει μεσο ορο viewers σε βαθος 30 ημερων 3viewers, εγω εχω 1.5 νομιζω)

icy20

 

ΥΓ εντωμεταξυ θα ηθελα να κανω ενα κοινωνικο πειραμα:

Στο παιχνιδι που παιζω (δεν εχει γενικα πολλα views)  βλεπω ατομα με 4-15 viewers. Μπαινω μεσα τους βλεπω. Καποιοι ειναι καλοι καποιοι κακοι. Αλλα αυτο που οταν ειναι γκομενα streamer που ακομα και να μην ξερει να παιζει καν που εχει viewers δεν το καταλαβαινω. Τοσο λιγουρες ειμαστε οι αντρες?

Καποια στιγμη θα ηθελα να κανει καμμια τυπισσα record "και καλα" να παιζει και να το βαλω σε loop στο stream μου να δω αν "ξαφνικα" θα ανεβαιναν τα views. Αν πραγματι ισχυε αυτο ειμαστε για εμετους...

ΥΓ2 οι γυναικες αν το δουν μην τσαντιστειτε δεν ειναι θεμα φαλοκρατισμου απλα πιστευω οτι ισχυει...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Σιγα μην παιξω ποτε μογγολοπαιχνιδα για να μαζεψω viewers. Αν θελουν οι viewers θα ερθουν σε παιχνιδι που μου αρεσει οχι με το "κυμα".

Πλακα πλακα κανω λιγο hijack το νημα του φιλτατου jonny, αν θελει κανενας να με βοηθησει να γινω εστω affiliate (δεν εχω βλεψεις για partner) θα το εκτιμουσα. (θελει μεσο ορο viewers σε βαθος 30 ημερων 3viewers, εγω εχω 1.5 νομιζω)

icy20

 

ΥΓ εντωμεταξυ θα ηθελα να κανω ενα κοινωνικο πειραμα:

Στο παιχνιδι που παιζω (δεν εχει γενικα πολλα views)  βλεπω ατομα με 4-15 viewers. Μπαινω μεσα τους βλεπω. Καποιοι ειναι καλοι καποιοι κακοι. Αλλα αυτο που οταν ειναι γκομενα streamer που ακομα και να μην ξερει να παιζει καν που εχει viewers δεν το καταλαβαινω. Τοσο λιγουρες ειμαστε οι αντρες?

Καποια στιγμη θα ηθελα να κανει καμμια τυπισσα record "και καλα" να παιζει και να το βαλω σε loop στο stream μου να δω αν "ξαφνικα" θα ανεβαιναν τα views. Αν πραγματι ισχυε αυτο ειμαστε για εμετους...

ΥΓ2 οι γυναικες αν το δουν μην τσαντιστειτε δεν ειναι θεμα φαλοκρατισμου απλα πιστευω οτι ισχυει...

Για ρίξε μια ξήγα (μαγκέν ντε βοτανίκ speaking) τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε, ώστε να σε βοηθήσουμε, σύντροφε.

Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Για ρίξε μια ξήγα (μαγκέν ντε βοτανίκ speaking) τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε, ώστε να σε βοηθήσουμε, σύντροφε.

Ε ειναι λιγο ακυρακι τωρα να παιζουμε μαζι και να εχεις ανοιχτο το stream μου μονο σε browser απλα για να παιρνω viewers ρε. Καταρχας θα εχεις παραπανω ping. Αν ειναι καποιος που δεν παιζουμε μαζι απλα αν θελει να με παρακολουθει. Ευχαριστω οπως και να εχει για τη σκεψη.

 

Επισης θα ηθελα να μου πει οποιος μπει και με δει καποια φορα, αν φαινεται τοσο χαλια το stream επειδη εχω 21:9 αναλυση. Αναγκαστικα εχω γεμισει παντου με info bars για να μην εχει μαυρα κενα πανω κατω να ξερετε. Δεν ηθελα να το κανω τοσο καραγκιοζιλικι.

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, icy20 said:

Αλλα αυτο που οταν ειναι γκομενα streamer που ακομα και να μην ξερει να παιζει καν που εχει viewers δεν το καταλαβαινω. Τοσο λιγουρες ειμαστε οι αντρες?


Δυστυχως αυτο ισχυει, ειναι - και μαλιστα πολυ.
Εχω δει συγκεκριμενα στο Quake πολλες, ορισμενες χωρις καμερα, ορισμενες οχι και τοσο εμφανισιμες, καποιες απο αυτες να ριχνουν χοντρο rage, ή να κανουν ελαχιστο εως και καθολου interaction με το κοινο και commentary.. οι περισσοτερες απο αυτες οχι απλα εχουν νουμερα, εχουν γινει και partner.


Και για να καταλαβεις και για τι μεγεθος λιγουριας μιλαμε, για μια συγκεκριμενη η οποια δεν χρησιμοποιει καν καμερα και δεν αλληλεπιδρα ιδιαιτερα με το κοινο της.. της εχουν φτιαξει 2-3 fragmovies με στιγμιοτυπα απο το stream της. Μαντεψε οταν βρηκα τα ατομα τα οποια εφτιαξαν τα εν λογω μονταζ και τους ρωτησα εαν θα μπορουσα επι πληρωμη να εχω κι εγω ενα, τι απαντηση πηρα? "Ευκολο ειναι, παρε το Vegas και ξεκινα σιγα σιγα".

  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος fatalara έγραψε:

“Χωρις τις γυναικες καμια μηχανη δεν θα δουλευε”

Enzo Ferrari.

Ηλία, το πήγες στην τεχνολογική εξέλιξη. Σωστός, αλλά από αρχαιοτάτων χρόνων ''το νινί σέρνει καράβι''.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2018 at 3:16 AM, Frostbyte said:


Δυστυχως αυτο ισχυει, ειναι - και μαλιστα πολυ.
Εχω δει συγκεκριμενα στο Quake πολλες, ορισμενες χωρις καμερα, ορισμενες οχι και τοσο εμφανισιμες, καποιες απο αυτες να ριχνουν χοντρο rage, ή να κανουν ελαχιστο εως και καθολου interaction με το κοινο και commentary.. οι περισσοτερες απο αυτες οχι απλα εχουν νουμερα, εχουν γινει και partner.


Και για να καταλαβεις και για τι μεγεθος λιγουριας μιλαμε, για μια συγκεκριμενη η οποια δεν χρησιμοποιει καν καμερα και δεν αλληλεπιδρα ιδιαιτερα με το κοινο της.. της εχουν φτιαξει 2-3 fragmovies με στιγμιοτυπα απο το stream της. Μαντεψε οταν βρηκα τα ατομα τα οποια εφτιαξαν τα εν λογω μονταζ και τους ρωτησα εαν θα μπορουσα επι πληρωμη να εχω κι εγω ενα, τι απαντηση πηρα? "Ευκολο ειναι, παρε το Vegas και ξεκινα σιγα σιγα".

Nyx? Παρότι είναι καλή παίκτρια (μπορεί να μην παίζει καν αυτή χαχα), έχει σχεδόν 0 interaction και γενικά δεν σχολιάζει ΚΑΝ το τι κάνει.. Βαρετό για μένα.  Αυτό το φαινόμενο ήταν και είναι πολύ έντονο στο LoL. Nice boobs και ας είσαι bronze 5, θα έχεις 2000+ viewers κάθε μέρα. 

Έγινε επεξεργασία από RagSoul
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Κανω ενα shameless necro για να αναφερω οτι καναμε κι εμεις την μεταβαση στο Apex Legends.
Οποιανου του κανει κεφι και θελει να 'ρχεται να αραζει (και κατα συνεπεια να με βοηθα με το εγχειρημα μου) καλοδεχουμενος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.