Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Ξερετε κανεναν >= 302 που να τον επιασε μετεκπαιδευση ? Θελω κατασκηνωση στα χακι, το ROhos αργει ακομα και εγω εχω να βαρεσω με οπλο 3 χρονια σχεδον :( ( :p )

Έλα στο χω λαδωμένο

post-1891-1416075399,4767_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο να επανέλθει η θητεία στον Ελληνικό Στρατό στους 12 μήνες εξετάζει η πολιτική ηγεσία του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας, εξαιτίας της οικονομικής αδυναμίας που παρατηρείται αναφορικά με την πρόσληψη Επαγγελματιών Οπλιτών (ΕΠΟΠ)...

poker-face-meme.jpg

Link to comment
Share on other sites

τελος...μπαινω πεμπτη γ να παρω το χαρτι...kuza μπορει να παρει 12 μερες ειδικη αδεια(αναρωτικη-αγροτικη-φοιτητικη)...εκτος κ αν εννοεις να παρει περα απο αυτες..

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζεται αν ο πατερας ενος παιδιου ειναι αγροτης, εχει δικαιομα για παραπανω αδειες λογο βοηθειας στα αγροτικα ?

Έχω την εντύπωση ότι είναι στη διακριτική ευχέρεια του διοικητή αν στη δώσει.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα κανονικα την δικαιουνται οι αγροτες...αλλα μπορει να βγαλει ο καθενας στον δημο του ενα δικαιολογητικο οτι κ καλα εχει χωραφια...κ να παρει την αδεια...αλλα οπως ειπε κ ο αστρο μπορει ο διοικητης να μην στην δωσει γιατι δεν ειναι κανονικη αδεια αλλα ειδικη..

Link to comment
Share on other sites

κοιτα κανονικα την δικαιουνται οι αγροτες...αλλα μπορει να βγαλει ο καθενας στον δημο του ενα δικαιολογητικο οτι κ καλα εχει χωραφια...κ να παρει την αδεια...αλλα οπως ειπε κ ο αστρο μπορει ο διοικητης να μην στην δωσει γιατι δεν ειναι κανονικη αδεια αλλα ειδικη..

για το ατομο που λεω εχει και στο ονομα του κιολας!

Link to comment
Share on other sites

Εξηγώ (/μπερδεύω) λίγο και εγώ.

Ειδική άδεια δικαιούνται όλοι...οι αγρότες/φοιτητές/άρρωστοι (και άλλες κατηγορίες που δεν θυμάμαι). Είναι σύνολο 12 μέρες. Μπορείς να τις πάρεις όλες για να βοηθήσεις τον πατέρα σου (ή εσένα, αν έχεις δικά σου χωράφια). Μπορείς να τις πάρεις για να δώσεις κάποιο μάθημα ή αν αρρωστήσεις για να πάρεις αναρρωτική άδεια. Φυσικά μπορείς να πάρεις μερικές για τα χωραφιά, μερικές για μαθήματα κλπ. Απλά στο σύνολο θα είναι 12 μέρες. Αυτό αν κάνεις 9μηνο. 6μηνο πχ έχεις 9 μέρες.

Όπως λέει και ο astrolabos, αν θελήσεις παραπάνω μέρες:

Έχω την εντύπωση ότι είναι στη διακριτική ευχέρεια του διοικητή αν στη δώσει.

,απλά αυτές τις ημέρες θα τις υπηρετήσεις επιπλέον (εκτός αν σε συμπαθήσουν και στις σβήσουν).

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

επεξηγώ το μήνυμα του Billys.

Ειδική άδεια δικαιούνται όλοι...οι αγρότες/φοιτητές/άρρωστοι (και άλλες κατηγορίες που δεν θυμάμαι). Είναι σύνολο 12 μέρες. Μπορείς να τις πάρεις όλες για να βοηθήσεις τον πατέρα σου (ή εσένα, αν έχεις δικά σου χωράφια). Μπορείς να τις πάρεις για να δώσεις κάποιο μάθημα ή αν αρρωστήσεις για να πάρεις αναρρωτική άδεια. Φυσικά μπορείς να πάρεις μερικές για τα χωραφιά, μερικές για μαθήματα κλπ. Απλά στο σύνολο θα είναι 12 μέρες. Αυτό αν κάνεις 9μηνο. 6μηνο πχ έχεις 9 μέρες.

Όπως λέει και ο astrolabos, αν θελήσεις παραπάνω μέρες:

,απλά αυτές τις ημέρες θα τις υπηρετήσεις επιπλέον (εκτός αν σε συμπαθήσουν και στις σβήσουν).

αααα δεν λεει.:hm:

Link to comment
Share on other sites

η αγροτικη αδεια που λεει ο μπιλης απο πανω τι ειναι?ποιοι την δικαιουντε?

Ειναι στην ευχερια του δοικα.Εγω θυμαμαι παντως κανα 2 παλικαρια(που το παιζανε trendy αγροτες)τους την εδωσε την αδεια αλλα οταν γυρισανε ξεχωρταριασανε ολο το νησι:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.