Jump to content


Έχουνε ξεφύγει εκεί στη wind???


giorgos_cupra

Recommended Posts

Λοιπόν κατά ευθείαν στο ψητό... Ενώ μέχρι πριν 5 μέρες είχα κανονικά internet της wind 24αρι και κλείδωμα εδώ και ενάμισι χρόνο στα 10-11mbps,αυτές τις 5 μέρες έχω πέσει στο 1mbps με 0.66mbps upload!!! Όπως καταλαβαίνετε δεν ανοίγει καμία σελίδα και γενικά είναι σαν να μην έχεις ίντερνετ καθόλου!

 

Πηρα λοιπόν τηλέφωνο και εγώ να το λύσουμε το πρόβλημα .. Αμ δε.... Μου λένε οι κύριοι που μίλησα ότι η γραμμή μου πιάνει 250 με 500 kbps και ότι ήδη εγώ χρονιζω ψηλά στα 1500!!!! Τους λέω ότι επιανα 10mbps και μου λένε ότι δεν μπορούν να δουν τι επιανα αλλά τι πιάνω τώρα και ότι αυτό είναι!!!! Ο μόνος τρόπος για να πιάσω παραπάνω λένε είναι να βάλω οπτική ίνα!!!!! 

 

Ρε παιδιά θα τρελαθουμε τελείως???? Τους είπα ότι αυτό που κάνουν δεν είναι πώληση,είναι καθαρά εκβιασμός!!!

 

Τι κάνουμε τώρα αδέλφια??

Έγινε επεξεργασία από giorgos_cupra
Link to comment
Share on other sites

προσβολή συμβολαίου ?

 

λογικά μέσα στο συμβόλαιο θα αναφέρει τις υποχρεώσεις του παρόχου

 

+ https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQSview/categories_view.jsp?c=28&col=blue&s=173 (Ποιότητα υπηρεσίας)

 

edit: και μερικά γραφήματα για την ιστορία

https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/QualityIndicators/PerformanceChart/

Έγινε επεξεργασία από eleozz
γραφήματα
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία να φύγεις με το αζημείωτο από το μπο*ρδέλο που ακούει στο όνομα Wind ( πόσο ταιριαστό όνομα, μιας και πουλάνε... αέρα κοπανιστό για internet ).


Κάτω από το 1/3 της ονομαστικής ταχύτητας του πακέτου.
Σπας συμβόλαιο δίχως να πληρώσεις τίποτα υπεράνετα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραια,τελεια παιδια!Πως προχςραω εγω λοιπον τωρα? Μιλαω με την wind για ριξη συμβολαιου ή με καποιον αλλον φορεα? Πως πρεπει να γινει το ολο θεμα μιας και δεν μου εχει ξανατυχει

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ζητησεις να σου στειλουν με EMAIL το "τοσο εχετε (με νουμερο) και αν 8ελετε περισσοτερο οπτικη" ωστε να εχεις γραπτως την παραδοχη για το λιγοτερο του 1/3  της ονομαστικής

Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα παλι με την wind....Παραθετω τον διαλογο:

wind: καλησπερα κτλπ

εγω: καλησπερα,εχω το εξης προβλημα με την συνδεση μου στο ιντερνετ.Μεχρι πριν μια εβδομαδα ειχα 10mbps και τωρα εχω 1-1μιση. Μιλησα με τους τεχνικους σας χθες και μου   ειπανε οτι ο μονος τροπος για να εχω μεγαλυτερη ταχυτητα ειναι να βαλω οπτικη ινα.

wind: ναι

εγω: μπορειτε να μου το επικυρωσετε και εσεις αυτο?

wind: ΝΑΙ ΒΕΒΑΙΩς ΕΝΝΟΕΙΤΕ,ΔΩΣΤΕ ΜΟΝΟ ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΑΚΙ....

εγω: οχι δεν με καταλαβατε,δεν θελω να βαλω οπτικη ινα, θελω απλα να μου επιβεβαιωσετε και εσεις οτι μου ειπανε οι προηγουμενοι συναδελφοι σας.

win: α

εγω: και αν δεν ειναι κοπος θελω να μου το στειλετε σε email,να το εχω γραπτως

wind: είναι για τον ταδε αριθμο?

εγω: μαλιστα

wind: δωστε μου ενα τηλεφωνο επικοινωνιας

εγω: για πιο λογο?

wind: για να σας παρουμε να σας το επιβεβαιωσουμε

εγω: μα ειδη μου το επιβεβαιωσανε 2 συναδελφοι σας χθες επι τοπου,χωρις να με ξανακαλεσουν,απλα σημερα το θελω και γραπτως

wind: δωστε μου ενα τηλεφωνο επικοινωνιας για να σας παρει ο συναδελφος να το επιβεβαιωσει

εγω: οκ....Θα μουτο στειλει και σε email? Εχετε καποιο email μου σε ισχυ? Να σας το δοσω?

wind: ναι ναι οχι οκ θα επικοινωνισει μαζι σας

 

ταδε εφη wind

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Εμενα με  φεσωνουν  με  νούμερα που δεν  εχω κανει  και  για  περιοδους που  λειπω απο το  σπιτι.Οτι  χρεωνουν  ειναι  εκτος  πλάνου-συμβολαιου.Οταν  τους λες δωστε μου την  αναλυτικη  κατασταση  σου  λενε  αλλα  λογια  να  αγαπιόμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.