Jump to content


Δεν έχω Ιντερνετ


Recommended Posts

Ας πω εδω τον πονο μου....

Πριν μια εβδομαδα, Τεταρτη , επιστρεφοντας απο την δουλεια ,

αντιλαμβανομαι οτι δεν εχω Internet (Vodafone VDSL 50). Το τηλεφωνο δουλευει κανονικα καθως δεν ειναι Voip.

Βλεπω το router και λεει No signal. Δεν προσπαθει να συνχρονισει καν. Δοκιμαζω τα παντα , ακομα και αλλο router με τα ιδια αποτελεσματα.

Λεω δεν μπορει να εχει κανει τοσο χοντρη μλκ η Voda, την παιρνω τηλ. να δωσω βλαβη. Δεν μπορουσαν να κανουν κατι και θα κανονιζαμε ραντεβου με τεχνικο.

Πεμπτη με παιρνουν τηλ. και κλεινουμε ραντεβου για Παρασκευη.

Ειμουν σιγουρος οτι δεν προκειτε να ειχα internet το ΣΚ.

Ερχεται ο τεχνικος την Παρασκευη μεσα στους καταρακτες απο βροχη που εριχνε, ( νανε καλα ο ανθρωπος), τσεκαρει τον κατανεμητη στην πολυκατοικια και μου λεει πανω κατω τα ιδια , δεν φτανει σημα απο την καμπινα και πρεπει να το δει ο ΟΤΕεεεε.

Δευτερα με περνει παλι η Voda να δουμε αν δουλευει, γιατι ο ΟΤΕ το τσεκαρε το Σαββατο και ειπε οτι συνχρονισα στην μεγιστη ταχυτητα και τους εδωσε μια MAC η οποια δεν ηταν αυτη του router μου. Τον ποιον ελενξαν δεν ξερω.

Τεταρτη σημερα και αντε να δουμε αν θα εχω καμια ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Να παρακαλάς όταν στο φτιάξουν να έχεις ίδια ταχύτητα... Τώρα τελευταία πολύς κόσμος βάζει vdsl για netflix κτλ και οι οτετζήδες όπου μπορούν ρίχνουν bandwidth ανελέητα... Εγώ από 50 πήγα 44

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gdp77 said:

Να παρακαλάς όταν στο φτιάξουν να έχεις ίδια ταχύτητα... Τώρα τελευταία πολύς κόσμος βάζει vdsl για netflix κτλ και οι οτετζήδες όπου μπορούν ρίχνουν bandwidth ανελέητα... Εγώ από 50 πήγα 44

Τα δεδομένα του παρόχου δρομολογούνται από το δικό του δίκτυο, δεν τρώει δίκτυο του ΟΤΕ. Αν έχεις παρατηρήσει ελάττωση ταχύτητας κλειδώματος το τελευταίο διάστημα και δεν οφείλεται σε βλάβη, πιθανόν να οφείλεται στη μαζική ενεργοποίηση vectoring στις καμπίνες του ΟΤΕ και της ελάττωσης ισχύος των μόντεμ στις non-vectoring γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.