Jump to content



Σύντομη παρουσίαση:Konica minolta dimage Z2


Τζώρτζης

Recommended Posts

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Ευχαριστώ, δεν έχω παραγγείλει από εκεί και γενικώς από πουθενά με πιστωτική κάρτα. Ελπίζω να μην γίνει καμμιά *******. Δεν ξέρω και πόσο καιρό θα κάνει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Τώρτζης [19-04-2005 16:17]

Ίδια με την προηγούμενη φωτογραφία αλλά σε super macro mode + zoom 4x

Αχμμμ... Σε super macro mode το zoom (το οπτικό τουλάχιστον) είναι σταθερό (στη Ζ1 μου τουλάχιστον). Αν το πειράξεις περνάει μόνο του σε macro mode... Όταν μάθεις να το χρησιμοποιείς σωστά, θα δεις ότι το μόνο πρόβλημα είναι πως θα φωτίσεις το αντικείμενο, όσο η γκουμούτσα του φακού το καλύπτει με τη σκιά του....

Το ψηφιακό zoom βγάλτο τελείως, άχρηστο είναι.

Με τη κάρτα μνήμης τι φταίει μπορείτε να μου πείτε?διότι μου κάνει εντύπωση...

Αν και υποθέτω το έχεις λύσει, πρέπει να είναι φορμαρισμένη σε fat και να περιέχει τον φάκελο dcim\100MLT29 (αυτό για τη Ζ1 πάλι, για τη Ζ2 νομίζω θέλει 30)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου ήρθε κι εμένα η Minolta Z20.

Για κοιτάχτε πόσο κοντά μπορώ να φτάσω. Χρησιμοποίησα και φακό από πλάγια για να φωτίσω το κέρμα διότι δεν φαινόταν τίποτα. Νομίζω πολύ καλύτερο macro από την Canon A95. Τί λέτε;:p

ΥΓ: Δεν την έκοψα, απλώς resize. Η μηχανή στην κυριολεξία εστιάζει από απόσταση 0.

post-1166-1416071918,8904_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.