Jump to content



Σύντομη παρουσίαση:Konica minolta dimage Z2


Τζώρτζης

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ea6gka

λες? τοτε αν μπορει ο τζωρτζης να τραβηξει ενα κερμα σε μακρο στο γραφειο και με φυσικο φως να κανουμε καμμια συγκριση?

Kαλη ιδεα,θελω να συμετασχω κ γω :D

Προτεινω 1ε κ αμφας ληψη

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

πιστευω οτι κατι τετοιο δεν θα βοηθησει στην ασφαλη εξαγωγη συμπερασματων

θα χαντακωθουν πολλες καλες ψηφιακες φωτογραφικες

και αντιστοιχα θα εκθειαστουν και καποιες μετριες

εξαιτιας του κυριοτερου παραγοντα... του ιδιου του χρηστη....

εξαλλου υπαρχουν ηδη καποια πολυ καλλα review sites που τραβανε στανταρ θεματα για καλυτερη συγκριση....

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω με το κέρμα και όντως ήταν υπερφωτισμένη η φωτογραφία διότι ο γατούλης μου έκανε νουμεράκια ντρέπεται όταν τον βγάζω φωτογραφίες και κουνιόταν συνέχεια με συνέπεια την απότομη λήψη της.

Με τη κάρτα μνήμης τι φταίει μπορείτε να μου πείτε?διότι μου κάνει εντύπωση...

Υ.Σ δε τη φόρμαρα μέσα στη ψηφιακή(δεν έχω βρει ακόμα πως γίνεται :p) αλλ΄΄α στον card reader...λές να φταίει αυτό?

Ευχαριστώ για τα καλορίζικα :D:rolleyes: :flower: :beer:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τζώρτζης

Υ.Σ δε τη φόρμαρα μέσα στη ψηφιακή(δεν έχω βρει ακόμα πως γίνεται :p) αλλ΄΄α στον card reader...λές να φταίει αυτό?

πολύ πιθανόν!

δοκίμασε (αν γίνεται - γιατί αν υπάρχει ασυμβατότητα - πράγμα περίεργο - δεν θα μπορείς) και πες μας

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Aν και με 300ε ισως να επαιρνες και καλυτερη μηχανη (α95 ισως?) , το ωραιο με αυτην ειναι οτι μοιαζει με tie fighter!!! :)

H cannon power shot A95 κάνει 350 ευρώ και έχει 3X οπτικό zoom

Πού την είδες την καλύτερη? (αναλυτικότερα στα specs δε ξέρω αλλά δεν είδα τίποτα το ιδιαίτερο στην cannon)

Πολύ καλή η μηχανή..

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το μέγεθος και το βάρος της που είναι (σχετικά) μεγάλο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τζώρτζης

Υ.Σ δε τη φόρμαρα μέσα στη ψηφιακή(δεν έχω βρει ακόμα πως γίνεται :p) αλλ΄΄α στον card reader...λές να φταίει αυτό?

Ευχαριστώ για τα καλορίζικα :D:rolleyes: :flower: :beer:

99%,ηταν αλλωστε κ το 1ο που μου ηρθε στο μυαλο μιας κ το εχω παθει ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 21:27]

99%,ηταν αλλωστε κ το 1ο που μου ηρθε στο μυαλο μιας κ το εχω παθει ;)

καλά μιλάμε δε παίζομαι

αυτό ήταν τώρα όλα οκ :jump::tomato: :tomato: :tomato:

ευχαριστώ!!!

για τη canon μην ακούω κουβέντα :)

πολύ καλή κάμερα!!!!!!!!

αν και πιστεύω, κοιτάζοντας τα χρακτηριστικά τους, πως είναι καλύτερη η Ζ2 (διότι δεν τις έχω και τις 2 για σύγκριση)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kaynd

H cannon power shot A95 κάνει 350 ευρώ και έχει 3X οπτικό zoom

Πού την είδες την καλύτερη? (αναλυτικότερα στα specs δε ξέρω αλλά δεν είδα τίποτα το ιδιαίτερο στην cannon)

Πολύ καλή η μηχανή..

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το μέγεθος και το βάρος της που είναι (σχετικά) μεγάλο

όντας παλαιός κάτοχος της Α70 σε πληροφορώ πως η Ζ2 δένει καλύτερα στο χέρι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deadlock7

Καλοριζικη φιλε Τζωρτζη..ειμαι 1000% σιγουρος οτι δεν θα απογοητευτεις!Οπως ειδες το zoom μετραει ετσι???Πολυ κολλημα ρε γμτ ειδικα στην αρχη!

ευχαριστώ!

δεν έχω γμτ χρόνο τώρα και δε μπορώ να τη ψάξω όσο θαθελα...αλλά είναι εκπληκτική!(καλά το φλας της μίλια μακρυά της Α70...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kaynd [Χθες, στις 20:50]

H cannon power shot A95 κάνει 350 ευρώ και έχει 3X οπτικό zoom

το 2ο , σωστό.Η τιμή όμως , 300 απο Eλλάδα, για να μην πώ απο το νοματικα που εχει 269

Link to comment
Share on other sites

ενα μακρο μολις πριν λιγο απο την Α95 (cropped βεβαια το πιο κατω)

bee_resized_crop.jpg

πάντως αν το 2ο διφραγκο ειναι το καδρο οπως τραβηχτηκε (απλως resized) , τότε είναι παρα πολυ καλο.

Εδώ το πιο κοντινο που μπορεσα να τραβήξω (αν και δεν πρεπει να ημουν τελειως καθετα απο πανω του)

2frago_resize.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.