Jump to content



Εγγυηση λαπτοπ ASUS


Recommended Posts

οτι αναφερει ο τιτλος! εχει κανεις γνωση προσφατη σχετικα με την εγγυηση της asus?

με μια προχειρη ματια δεν βρηκα κατι για ελληνικη υποστηριξη (δλδ κεντρικο σερβις)

ευχαριστω εκ των προτερων για οποια βοηθεια!

 

(υγ. ειναι μεσα στις επιλογες μου για αγορα , δεν εχω καποιο προβλημα/ζημια)

Link to comment
Share on other sites

ο γιος ψαχνει λαπτοπ για το Παν/μιο και εχει βρει στο κωτσβλο ενα ασους vivobook r5 3500u/12g/512ssd/veg8=700€

πολυ καλα χαρακ/κα , αλλα σ αυτη την τιμη εχω αμφιβολιες για την ποιοτητα

εγω παλι ειμαι "οπαδος" της dell και μεχρι τωρα δεν μ εχει 'πουλησει' μιας και η μετα-την-αγορα-υποστηριξη μ ενδιαφερει κι εχω αποδειξεις στην πραξη γι αυτην

στο στοχαστρο ειναι λοιπον κι ενα inspiron r15 5575 r7 2700u/8gb/256ssd/veg10 στα 650€ (ποιτητα= μια απο τα ιδια)

οποτε το θολο σημειο ειναι ΤΙ γινεται αν σκασει το προβλημα σε 6 μηνες - 1 χρονο , γιατι στη θεωρια ολοι εγγυηση δινουν.......

 

(οι επιλογες αγορων περιοριζονται στις εξης...μια, κωτσβλος.....λογω δοσεων...3ο στη σειρα πανεπ/μιο μας εχει πεσει βαρυ)

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sstav said:

Spett.le CPI S.A.
Εξουσιοδοτημένο κέντρο επισκευής ASUS

Rafailidou, 1
17778
 Tavros (Athens)

τελικα απ οτι ειδα , υποστηριζει μονο τα monitor της εταιρειας :pc:

αρα αν ακομα ισχυουν τα οσα εχω βρει μεχρι τωρα> δλδ καλεις διεθνες τλφν (800-****)free toll  > rma >και στελνουν κουριερ κλπ κλπ με 'αγνωστο' προορισμο για μενα ειναι...ΔΕΝ...

Link to comment
Share on other sites

https://www.asus.com/support/service-center/greece

 

Νομίζω καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο.

 

πριν 5 ώρες, το μέλος makio έγραψε:

ναι (μικρο το κακο> wifi ac)

 

το ac πιθανότατα θα είναι πιο αργό από το 100αρι καλώδιο. αλλά μικρό το κακό...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GriGaS said:

https://www.asus.com/support/service-center/greece

 

Νομίζω καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο.

 

 

το ac πιθανότατα θα είναι πιο αργό από το 100αρι καλώδιο. αλλά μικρό το κακό...

καλησπερα Γιωργο!

ισως κανω ενα τηλεφωνημα διερευνητικα στο 211.... να δω τι πληροφοριες θα δωσουν σχετικα με την εγγυηση τους, γιατι τα καταστημα και ιδιαιτερα ο κωτς ειναι ασαφεις (το λιγοτερο)

το ac οντως μπορει να ειναι πιο αργο αναλογα την υλοποιηση, δεν εχω αυταπατες ,αλλα και το 100αρι lan ειναι υπεραρκετο για φοιτητη οταν και αν χρειαστει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, slalom said:

Να βαλουνε και μονο USB 2.0 τοτε

στα επιπεδα τιμων αγορας που αναγκαστηκα κινουμε οι συμβιβασμοι ειναι υποχρεωτικοι.

για 2 χρονια που ειναι η επιβεβλημενη εγγυηση, θελω να εχω το κεφαλι μου ησυχο, ελπιζοντας οτι θα εμφανισει το ελλατωμα (αν υπαρχει) κατα τη διαρκεια της.

οποτε το ερωτημα παραμενει -αξιζει το asus με τα καλυτερα χαρακτηριστικα αλλα ασαφη εγγυηση ή το dell , υποδεεστερο μεν αλλα 'σιγουρη' εγγυηση.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος makio έγραψε:

στα επιπεδα τιμων αγορας που αναγκαστηκα κινουμε οι συμβιβασμοι ειναι υποχρεωτικοι.

Εχεις δικιο, ειναι "εξωτικο" το gigabit πλεον, μετα απο 20 χρονια παρουσιας στην αγορα

Έγινε επεξεργασία από slalom
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, ειναι "εξωτικο" το gigabit πλεον, μετα απο 20 χρονια παρουσιας στην αγορα
Θά περίμενα να προσθέσεις κάτι στο θέμα μου και όχι ειρωνία


Στάλθηκε από το Ektra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, kpetros said:

Lenovo legion ? 

 

δεν ειναι ασχημα τα legion (πχ Y530) αλλα δεν εχω εμπειρια απο το σερβις τους - το e-lenovo.gr δεν ειναι επισημο καναλι ή σερβις αλλα εχει καποιες προσφορες

1 hour ago, slalom said:

Δεν ειρωνευτηκα εσενα

τοτε λαθος απο μερους μου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.