Jump to content



3d εκτυπωτης


Recommended Posts

Καλησπερα, εχω μερικα προβληματα με εναν εκτυπωτη. Μολις ολοκληρωσα την κατασκευη ενος anet A8 και δεν μπορω να τον σεταρω. Βαζω να κανει home all  και το τραπεζι παει μεχρι λιγο πριν την μεση και ο αξονας χ μολις πατησει τον διακοπτη αντι να σταματησει, το μοτερ δινει ακομα και  οταν εχει τερματισει αριστερα και κανει εναν δυνατο θορυβο. Οταν κανω μεμονωμενα καθε αξονα ο χ παει αντιθετα, ο ψ παει πισω κανονικα και,  αν και παταει τον διακοπτη, το μοτερ συνεχιζει και δουλευει, παει λιγο μπροστα και μετα παλι λιγο πισω ακουγεται παλι ο διακοπτης και σταματαει στην θεση του. γνωριζει κανεις τι μπορει να συμβαινει;

υ.γ: αν δεν ειμαι στην σωστη κατηγορια μπορειται να το μετακινησετε

Link to comment
Share on other sites

ακυρο παιδια, νιωθω τελιως βλακας, ειδα οτι εχω συνδεσει λαθος στην μητρικη τους διακοπτες. μπορειτε να το διαγραψεται και συγνωμη για την ταλαιπωρεια☺️?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος vellamos έγραψε:

ακυρο παιδια, νιωθω τελιως βλακας, ειδα οτι εχω συνδεσει λαθος στην μητρικη τους διακοπτες. μπορειτε να το διαγραψεται και συγνωμη για την ταλαιπωρεια

Είδες όμως ότι μόλις ανέφερες στο forum τι πρόβλημα έχεις,  αυτό λύθηκε  μέσα σε 5 λεπτά από κάποιο μέλος του forum ! :D

  • Like 2
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες αμα κολλησω σε κατι και το αναφερω εδω μπορει να μου ρθει ιδεα και να το λυσω.. ισως γιατι γραφω την κατασταση και δουλευει το μυαλο ; Δεν ξερω παντως ισχυει

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Για να μην νιώθετε μόνοι είχα γράψει ένα σεντόνι για θέμα ενδοεπικοινωνίας σπίτι και τι πρέπει να αγοράσω από θέμα ασύρματων τηλεφώνων :p

Τελικά λίγο πριν διαβάσω τι είχα γράψει για να το δημοσιεύσω το έλυσα με τον υπάρχων εξοπλισμό χωρίς να αγοράσω τπτ και ήταν και γελοίο :hehe: 

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Seek & Find said:

Πολλες φορες αμα κολλησω σε κατι και το αναφερω εδω μπορει να μου ρθει ιδεα και να το λυσω.. ισως γιατι γραφω την κατασταση και δουλευει το μυαλο ; Δεν ξερω παντως ισχυει

 

 

(Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας)

 

Αυτό είναι πολύ συνηθισμένη κατάσταση που μπορεί να βρεθεί ο καθένας μας. Ένα βήμα πίσω, είναι αρκετό για να μας δώσει μια νέα οπτική σε ένα μας πρόβλημα. Οι προγραμματιστές (ως πιο σοφιστικέ τύποι), το έχουν λύσει με το πλαστικό παπάκι !!

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.