Jump to content



Προσφορά για Ειδικό Σχολειο


def

Recommended Posts

Παίρνω το θάρρος οποίος ΘΈΛΕΙ και μπορεί να βοηθήσει να στείλουμε 2 υπολογιστές στο Ειδικό Σχολείο του Κιλκίς. 

Ο. Διευθηντης είναι φίλος, χρήματα δεν υπάρχουν και οι υπολογιστές που έχουν είναι..... Τα γνωρίζετε. 

Οποίος μπορεί παιδιά να δώσει κάτι ας το δηλώσει εδώ. Εγώ μέσα στην εβδομάδα θα στείλω κάποια πράγματα. 

Σας ευχαριστώ. 

Με εκτιμηση

Def ( Λευτερης) 

2 minutes ago, def said:

Παίρνω το θάρρος οποίος ΘΈΛΕΙ και μπορεί να βοηθήσει να στείλουμε 2 υπολογιστές στο Ειδικό Σχολείο του Κιλκίς. 

Ο. Διευθηντης είναι φίλος, χρήματα δεν υπάρχουν και οι υπολογιστές που έχουν είναι..... Τα γνωρίζετε. 

Οποίος μπορεί παιδιά να δώσει κάτι ας το δηλώσει εδώ. Εγώ μέσα στην εβδομάδα θα στείλω κάποια πράγματα. 

Σας ευχαριστώ. 

Με εκτιμηση

Ιορδανίδης Λευτερης. 

Αν θέλετε μπορείται να τα στείλετε κατευθείαν στην διευθηνση ΤΕΡΜΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΟΣ 

ΕΙΔΙΚΌ ΔΗΜΟΤΙΚΌ ΣΧΟΛΕΊΟ 

ΚΙΛΚΙΣ Τ. Κ 61100

Έγινε επεξεργασία από def
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Hardware παιδιά, όχι χρήματα, δεν θα τους στήσω εγώ, επειδή οι υπολογιστές του είναι πολύ παλιοί τα παιδιά δεν μπορούν να παίξουν κανένα παιχνιδάκι. Δεν θέλουν τρομερα πράγματα. 

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την προσπάθεια, αλλά @def χρειάζεται λίγη οργάνωση. Η διεύθυνση που δίνεις δεν βοηθάει. Δηλαδή άμα έχω έναν δίσκο περίσσευμα και έχουν και άλλοι 10 θα καταλήξουμε να στείλουμε όλοι δίσκους, αλλά δεν θα υπάρχει hardware για να στηθεί pc.

 

Επίσης, θα πρέπει να μας πει ο Διευθυντής τι ανάγκες υπάρχουν. Π.χ. εν έτει 2019, υπάρχει εργαστήριο πληροφορικής στο σχολείο; Αν ναι, με πόσα PC και με ποια specs? Γιατί δεν αντλεί πόρους από τη χρηματοδότηση που λαμβάνει για να αγοραστούν 1,2,3 whatever μηχανήματα; Σε τι χρειάζεται τα PC κτλ. Δεν είναι junkyard το σχολείο. My 2 cents

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

η διευθηνση ειναι αυτη

ΕΙΔΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΙΛΚΙΣ

ΤΕΡΜΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΩΣ

Τ.Κ 61100

ΚΙΛΚΙΣ ( ΥΠΟΨΗΝ Κ.ΓΙΑΝΝΗ ΣΑΠΡΑΝΙΔΗ)  6974580334

Μιλησα με τον διευθηντη και χρειαζονται μονο καρτες γραφικων pcie και τροφοδοτικα.Τιποτε αλλο. Τα συστηματα ειναι AMD. Εχουν 10 μηχανηματα και αυτα τα τους εκαναν  προσφορα πριν 3 χρονια αλλα αδυνατα για παιχνιδια. Μεσο τον υπολογιστων κανουν τα παιδια εργασοθεραπεια με παιχνιδια-και διαφορα τεστακια. Κανένας από τους υπολογιστές τους δεν έχει κάρτα γραφικών, είναι ενσωματωμένη με την μητρική. onboard. Πιστεύω καρτες 640-650 χωρίς τροφοδοσία θα ήταν μια χαρά. 

Έγινε επεξεργασία από def
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλημέρα,

 

Να δώσω μία ιδέα; Να μας πουν τα "αφεντικά" αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Αφού δείχνει μετανιωμένος ο @eXhale για την ακύρωση του διαγωνισμού, δεν θα ήταν ωραίο να του δοθεί η δυνατότητα να επιλέξει ένα από τα δώρα (το οποίο θα μπορούσε να βοηθήσει το σκοπό του @def) για να σταλεί στο Ειδικό Σχολείο; Τουλάχιστον να μην πάει χαμένη η εβδομάδα του διαγωνισμού. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Περα απο τα δωρα του διαγωνισμου και το τι θα γινει με αυτα θα ηταν ωραιο καθε χρονο να δινουμε κομματια που δεν χρειαζομαστε η

καποιο μικρο συμβολικο ποσο*  για να στηνουμε εναν υπολογιστη και να τον δινουμε σε καποιο σχολειο - ιδρυμα εκ μερους του Λαμπη.

 

*Χρηματα μπορουμε να μαζεψουμε φτιαχνοντας μπλουζακια, κουπες, τσατσαρες, μυγοσκοτωστρες κτλ με το logo του forum.

Και το τελευταιο που εχω στο μυαλο μου ειναι να φτιαχτουν αυτοκολλητα για το πλαισιο πινακιδων των αυτοκινητων μας.

VQHKFZT.jpgη :hehe:  OML8oOK.jpg

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.