Jump to content


youtube κατέβασμα τέλος?


Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Μία ερώτηση-διευκρίνηση:το youtube, έχει κλειδώσει με copyrights, όλα τα videos, και δε μπορούμε, πλέον, να κατεβάσουμε τίποτα;

 

Και, εάν επιμείνουμε, και καταφέρουμε, τελικά, με κάποιο τρόπο να κατεβάσουμε ένα copyrighted video, υπάρχει κίνδυνος να μας πετάξει εκτός από το συγκεκριμένο λογαριασμό μας στο δίκτό του;

 

Ευχαριστώ !

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγες μέρες δεν είχα θέμα να κατεβάσω. Επίσης το youtube δεν έχει τρόπο να γνωρίζει ποιος κατεβάζει, τουλάχιστον αν το κάνεις από τρίτες εφαρμογές και όχι από browser extensions.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Μάλλον πρέπει να παίζει το ότι δοκιμάζω να κατεβάσω από παλιατζούρες:

 

Ubuntu 15.10 και Opera 47.0 (αυτή τη στιγμή και εδώ που είμαι δεν μπορώ να δοκιμάσω από κάτι νεώτερο).

 

Μάλλον θέλει μοντέρνα πράγματα για να ακολουθήσεις αλλαγές που κάνουν και πειραματείζονται κι αυτοί backstage.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, serpico75 said:

Έχεις δίκιο. Μάλλον πρέπει να παίζει το ότι δοκιμάζω να κατεβάσω από παλιατζούρες:

 

Ubuntu 15.10 και Opera 47.0 (αυτή τη στιγμή και εδώ που είμαι δεν μπορώ να δοκιμάσω από κάτι νεώτερο).

 

Μάλλον θέλει μοντέρνα πράγματα για να ακολουθήσεις αλλαγές που κάνουν και πειραματείζονται κι αυτοί backstage.

1) Γιατί είσαι με Ubuntu 15.10? Έχει λήξει το support και φαντάζομαι και οι ενημερώσεις εδώ και χρόνια! 

Να μεταβείς άμεσα στην τελευταία LTS έκδοση 18.04 (ή σε Linux Mint 19.3 Cinnamon αν θες μια αλλαγή)

2) Δοκίμασε να κατεβάσεις το deb και να εγκαταστήσεις ---> https://www.4kdownload.com/products/product-videodownloader

Είναι κατά την άποψή μου το καλύτερο και πιο λειτουργικό downloader για youtube

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

1) Γιατί είσαι με Ubuntu 15.10? Έχει λήξει το support και φαντάζομαι και οι ενημερώσεις εδώ και χρόνια! 

Να μεταβείς άμεσα στην τελευταία LTS έκδοση 18.04 (ή σε Linux Mint 19.3 Cinnamon αν θες μια αλλαγή)

2) Δοκίμασε να κατεβάσεις το deb και να εγκαταστήσεις ---> https://www.4kdownload.com/products/product-videodownloader

Είναι κατά την άποψή μου το καλύτερο και πιο λειτουργικό downloader για youtube

 

Ίσως να δοκίμαζε πρώτα με ένα live Linux από usb ότι δε φταίει κάτι άλλο. 

 

(δεν άντεξα) 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, GriGaS said:

 

Ίσως να δοκίμαζε πρώτα με ένα live Linux από usb ότι δε φταίει κάτι άλλο. 

 

(δεν άντεξα) 

 

 

Spoiler

 

Όχι φίλε μου, δεν θα σε αφήσω να χρησιμοποιήσεις πιο πολλές φορές από μένα τη συμβουλή αυτή ? 

 

Μα γιατί να χρησιμοποιήσει Live linux usb όταν είναι ήδη σε Linux και το πρόβλημα είναι προφανώς ότι δεν έχει κατάλληλο λογισμικό για τη δουλειά που θέλει ή κάποιο που είναι outdated.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.