Jump to content



Αγορά SmartWatch


Darap21

Recommended Posts

Είμαι κάτοχος του AmazFit Stratos 2 αλλα θέλω να πάρω και ενα καθαρά smartwatch...

Απο οτι ειδα τα καλα Smartwatch ειναι τις Apple αλλά συνδέονται μονο με Apple..

Μετά τα samsung δεν ξέρω ποιά μοντέλα ειναι τα καλα τους..

Είπα μήπως εχει η xiaomi η Huawei αλλα δεν βρήκα κάτι..

Λεφτά Μαξ 400

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το Samsung Watch 46mm. 

 Αρκετα ευχαριστημενος με αυτονομια καπου 1.5-2 μερες. Μετραει μονιμα παλμους ανα 30' λεπτα και βηματα/οροφους.
 Η φωτεινοτητα ειναι στο 40% (φαίνεται ανετα με ηλιο) και το εχω ρυθμισμενο να ανοιγει η οθονη με tapping η με κουμπι
και ΟΧΙ με το γυρισμα του καρπου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@YDinopoulos

Κάτι πάει λάθος με το ρολόι σου εκτός αν το φοράς και στον ύπνο.

Το δικό μου Watch βγάζει περίπου 4ημερο/5ημερο και το έχω σε ρύθμιση Always On.

Φωτεινότητα μόνιμα περίπου στο 75%.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω garmin vivoactive 3 γιατί που και που κάνω και καμιά προπόνηση ποδηλάτου. 

 

Λειτουργίες smartwatch. Αποδοχή κλήσεων, ανάγνωση SMS, ανάγνωση viber, ανάγνωση κειμένου email, ειδοποιήσεις για σχεδόν όλες τις εφαρμογές που έχω στο κινητό μου, βήματα, όροφοι, ρυθμός εντασης, μέσοι καρδιακό παλμοί σε ηρεμία.... Και διάφορα άλλα που ξεχνάω. 

 

Οθόνη στο 40%, ευανάγνωστη σε όλες τις συνθήκες, ενεργοποιείται με γύρισμα του καρπού, αυτονομία περίπου 5 μέρες. Απλώς, η οθόνη του από θέμα ανάλυσης ίσως να μην είναι και από τις πιο εντυπωσιακές. Κόστος πέριξ των 200 ευρω. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jax7480 said:

@YDinopoulos

Κάτι πάει λάθος με το ρολόι σου εκτός αν το φοράς και στον ύπνο.

Το δικό μου Watch βγάζει περίπου 4ημερο/5ημερο και το έχω σε ρύθμιση Always On.

Φωτεινότητα μόνιμα περίπου στο 75%.

 

Wifi το εχεις και αυτο Always on? 

Mε φοβίζεις τωρα και με βλεπω να το παω στην sammy για ελεγχο!

Link to comment
Share on other sites

αν έτυχε να έχει καλύτερη μπαταρία του jax εξηγείται η διαφορά. Ελέγξτε αν μπορείτε μεταξύ σας ότι πρόκειται για την ίδια μπαταρία και ρώτα τους μετά στην αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

και εμένα πάντως στα ίδια με τον  @YDinopoulos μου βγάζει, συγκεκριμένα σήμερα από το πρωί στις 06:30 που το έβγαλα από τον φορτιστή μέχρι αυτή την στιγμή (15:25) είναι στο 84%...

Μόνιμα ON, με Brightness στο +3, BT - WiFi πάντα ON...

 

Μόνο σε Power Saving γράφει 5+ ημέρες.

Έγινε επεξεργασία από ckbond
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6.00 το πρωι με 6 που το εβγαλα, η μπαταρια ηταν στο 78%. Ολα on μαζι με το screen always on.

Μαλλον το φοραω λιγοτερο απο τους υπολοιπους γιατι οταν γυρναω σπιτι το απόγευμα παντα το βγαζω. Περιπου 12ωρο το εχω στο χερι.

 

Αντιστοιχο Huawei GT2 φιλου βγαζει πανω απο 7 μερες με ιδια χρηση.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Απο τα 3 π είπατε το πιο ενδιαφέρον μου φάνηκε το Huawei Watch GT 2 Sport Edition 46mm και μετά το Samsung Watch 46mm

Πιστέυω οτι για τα λεφτά τους πρέπει να είναι πολύ καλά...Ευκαιρία να πάρω και το Huawei P30 μαζι με το ρολόι.. ?

Αν έβγαζε κανενα καλο η Xiaomi θα το έπαιρνα αλλα δεν...

 

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να κατεβάσεις το app τους από το playstore τότε δεν βρίσκω λόγο να μην συνδέονται.

Θα έχαναν πολλές πωλήσεις αν είχαν περιορισμούς με τις μάρκες.

Έγινε επεξεργασία από Gregorypeg1000
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλοι μου είμαι ανάμεσα στα 3 και τα βάζω με την σειρά...

1. https://www.skroutz.gr/s/20786296/Huawei-Watch-GT-2-Sport-Edition-46mm-Μαύρο.html

2. https://www.skroutz.gr/s/21827738/Honor-Watch-Magic-2-46mm-Charcoal-Black.html

3. https://www.skroutz.gr/s/15598345/Samsung-Galaxy-Watch-46mm.html

Θέλει λιγο σκέψη πριν την αγορά...Το Honor βέβαια ειναι καινούργιο αλλα πολύ ωραιο...

Γνωρίζει κανεις κάτι παραπάνω???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα παιδιά, ειδα ενα smartwatch https://www.skroutz.gr/s/24357332/Haylou-LS02-48mm-Μαύρο.html  αυτό συγκεκριμένα, γίνεται  το θέλω για μέτρηση βημάτων και καρδιακούς παλμούς, δεν με ενδιαφέρει να είναι σαν τηλέφωνο, επειδή η εφαρμογή που εχει είναι αυτή εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.liesheng.haylou&hl=en&gl=US  βλέπω πολλά σχολεια που λένε ότι αποσυνδέεται συνέχεια ή δεν μπορούν να συνδεθούν. Τώρα αμα δεν συνδεθεί με την εφαρμογή δεν λειτουργεί καθόλου; τα βήματα και την απόσταση τα κραταει σε κάποια μνήμη ή πρέπει να είναι και η εφαρμογή μαζί 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, panos 12 said:

Καλησπέρα παιδιά, ειδα ενα smartwatch https://www.skroutz.gr/s/24357332/Haylou-LS02-48mm-Μαύρο.html  αυτό συγκεκριμένα, γίνεται  το θέλω για μέτρηση βημάτων και καρδιακούς παλμούς, δεν με ενδιαφέρει να είναι σαν τηλέφωνο, επειδή η εφαρμογή που εχει είναι αυτή εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.liesheng.haylou&hl=en&gl=US  βλέπω πολλά σχολεια που λένε ότι αποσυνδέεται συνέχεια ή δεν μπορούν να συνδεθούν. Τώρα αμα δεν συνδεθεί με την εφαρμογή δεν λειτουργεί καθόλου; τα βήματα και την απόσταση τα κραταει σε κάποια μνήμη ή πρέπει να είναι και η εφαρμογή μαζί 

Μπορώ να σου απαντήσω για άλλα ρολόγια και όχι για το συγκεκριμένο.

Σε mi band & galaxy watch κρατάγανε τα βήματα και τις ασκήσεις και μετά όταν συγχρόνιζα τα μετέφερε.

Το mi band είχε και μεγαλύτερη ιστορικότητα πλάκα πλάκα.

 

Το θέμα είναι πόσο διάστημα μπορεί να κρατήσει το ρολόϊ και αν το συγκεκριμένο όντως τα κρατάει ή όχι.

Μόνο όποιος το έχει μπορεί να σου πεί συγκεκριμένα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/6/2021 at 9:49 ΠΜ, το μέλος swatoner έγραψε:

Μπορώ να σου απαντήσω για άλλα ρολόγια και όχι για το συγκεκριμένο.

Σε mi band & galaxy watch κρατάγανε τα βήματα και τις ασκήσεις και μετά όταν συγχρόνιζα τα μετέφερε.

Το mi band είχε και μεγαλύτερη ιστορικότητα πλάκα πλάκα.

 

Το θέμα είναι πόσο διάστημα μπορεί να κρατήσει το ρολόϊ και αν το συγκεκριμένο όντως τα κρατάει ή όχι.

Μόνο όποιος το έχει μπορεί να σου πεί συγκεκριμένα.

Τελικά όλα καλα το πηρα με ρίσκο, είχε 3 εφαρμογές με την κανονική δεν το έβλεπε, τελικά το είδε με την τρίτη εφαρμογή ευτηχως αναγνωρίστηκε, και όταν συγχρωνιζω την εφαρμογή με το ρολόι τα περνάει όλα τα δεδομενα καταγραφής  στο κινητο οπότε δεν χρειάζεται να εχω συνέχεια την εφαρμογή ανοιχτή στο κινητο ευτηχως γιατί με bluetooth και gps ανοιχτο δεν (αφήνει να το κλεισω) θα τελείωνε η μπαταρία του κινητού πολύ γρήγορα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος panos 12 έγραψε:

Τελικά όλα καλα το πηρα με ρίσκο, είχε 3 εφαρμογές με την κανονική δεν το έβλεπε, τελικά το είδε με την τρίτη εφαρμογή ευτηχως αναγνωρίστηκε, και όταν συγχρωνιζω την εφαρμογή με το ρολόι τα περνάει όλα τα δεδομενα καταγραφής  στο κινητο οπότε δεν χρειάζεται να εχω συνέχεια την εφαρμογή ανοιχτή στο κινητο ευτηχως γιατί με bluetooth και gps ανοιχτο δεν (αφήνει να το κλεισω) θα τελείωνε η μπαταρία του κινητού πολύ γρήγορα

 

206595703_958406508319467_4071187967589614736_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.