Jump to content



tccd για testing


sornok

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Παιδιά τα τελευταια tccd ακούν πολύ στο ρεύμα και μάλιστα με 2-3-3-5 εμενα πάνε μέχρι 253 με 3,2volt και είναι από τελευταία...

Έχω περάσει 5ωρο μεμτεστ στα 320 με 3ν και 2.5-4-3-5

επομενος παιζει να αληθεθει αυτο που διαβασα για τις PQI turbo..........

οτι μπορουν να ξεπερασουν τα 300mhz με χαλαρα timmings και λιγο παρα πανω ρευμα.....

αλλα βεβεα και με αυξιση θερμοκρασιων γιατι αυτες οι μνημες παρα καινε

μηπως ξερει κανεις την θερμικη αντοχη τους ???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

κοιτα καμμια speed premium μηπως βρεις κανενα καλο κομματακι.... αλλιως παρε pqi...

alex δεν εχει νοημα να χαλαρωσω τοσο τα timings για να ανεβω 10-15 HT ;)

αα και ενα τιπ, η dfi δινει 3,17 ειτε βαλεις 3,1 ειτε βαλεις 3,2!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller

κοιτα καμμια speed premium μηπως βρεις κανενα καλο κομματακι.... αλλιως παρε pqi...

alex δεν εχει νοημα να χαλαρωσω τοσο τα timings για να ανεβω 10-15 HT ;)

αα και ενα τιπ, η dfi δινει 3,17 ειτε βαλεις 3,1 ειτε βαλεις 3,2!

αν δεν κλοκαρις και ανεβασηs ταση απο 2,6 σε 2,8 θα εχεις προβληματα; μιλαω παντα για απλες μνημες tiwmmos

Link to comment
Share on other sites

default μεχρι 2,8 δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα! (αν καταλαβα καλα τι με ρωτησες!)

Αρχική απάντηση από sornok

δεν βλέπω φως στο τούνελ... από τις 31 απαντήσεις 3-4 είναι σχετικές με το thread... plz guyz help

Αρχική απάντηση από SlotKiller

κοιτα καμμια speed premium μηπως βρεις κανενα καλο κομματακι.... αλλιως παρε pqi...

εδιτ: ρε μαν μολις σου απαντησα......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller

default μεχρι 2,8 δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα! (αν καταλαβα καλα τι με ρωτησες!)

ok σε ευχαριστω,στο ρωταω γιατι εχω ακουσει αν δωσεις λιγη ταση παραπανω θα ειναι πιο σταθερο το pc,αυτο ισχυει και για το cpu νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

ok σε ευχαριστω,στο ρωταω γιατι εχω ακουσει αν δωσεις λιγη ταση παραπανω θα ειναι πιο σταθερο το pc,αυτο ισχυει και για το cpu νομιζω

wtf! τι ποιο σταθερο??? με δουλευεις? μιλας για default! AN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 100% ΣΤΑΘΕΡΟ ΣΤΑ DEFAULT ΦΕΥΓΕΙ ΓΙΑ RMA!! γιατι να δωσεις περισσοτερο ρευμα? εχετε μπερδευτει λιγο μου φαινεται! το παραπανω ρευμα δημιουργει περισσοτερη θερμοτητα..... δεν δινουμε ετσι παραπανω ρευμα χωρις λογο! οσο λιγοτερο τοσο το καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller

wtf! τι ποιο σταθερο??? με δουλευεις? μιλας για default! AN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 100% ΣΤΑΘΕΡΟ ΣΤΑ DEFAULT ΦΕΥΓΕΙ ΓΙΑ RMA!! γιατι να δωσεις περισσοτερο ρευμα? εχετε μπερδευτει λιγο μου φαινεται! το παραπανω ρευμα δημιουργει περισσοτερη θερμοτητα..... δεν δινουμε ετσι παραπανω ρευμα χωρις λογο! οσο λιγοτερο τοσο το καλυτερο!

αρα αυτα που λες ισχυουν μονο για κλοκαρισμα για σταθεροτητα του pc

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν άμα το δουλεύεις default να μην δίνεις πάνω από 2,6 για να μην ζεστένοντε τζάμπα +υπάρχουν μερικά στικάκια (κυρίως Kingston) που αν φάνε 2,8 το pc δεν ανοίγει και θέλει clear cmos...

Παίδες δυστηχός δεν είμαι Αθήνα να σα φέρω ένα ζευγάρι tccd να δοκιμάσουμε...

Αλλά τουλάχιστον το DFI (που το έχω και εγώ) πάει πάρα πολύ καλά με tccd...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sornok

δεν βλέπω φως στο τούνελ... από τις 31 απαντήσεις 3-4 είναι σχετικές με το thread... plz guyz help

σου ειπα οτι μετα τις πανελλινιες θα ειμαι free να δοκιμασεις τις δικες μου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.