Jump to content



tccd για testing


sornok

Recommended Posts

ως τις πανελληνιες μπορεί να έχω πεθάνει :) εδώ δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει !!!

στην msi μου κατάφερα να τρέξω memtest 245 1:1 2250mhz 7:4:4:2.5 και να βγάλει όλο τα test , και έβγαλε και το test5 10 φορές χωρίς errors, παρόλλαυτα μόλις μπήκε win βάρεσε μπλε οθόνη αμέσως και στο Prime95 Κολλάει στο memtest και αυτό αμέσως...

anyway

κανένας με ocz booster να τεστάρουμε ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
Είμαστε απελπισμένοι...

Εϊμαστε δύο φίλοι που είχαμε αγοράσει (από την XP πλατφόρμα) OCZ Gold pc-4000 (hynix d43). Μετά την αναβάθμιση σε πλατφόρμα AMD64 (DFI NF4 Ultra-D & 3000+ o ένας), (msi K8N Neo2 & 3000+ ο άλλος ), διαπιστώσαμε ότι οι μνήμες δεν ανεβαίνουν με τίποτα. Στη DFI πάνε μέχρι 220 και στην MSI μέχρι 240 και στα δύο με δυσκολία. Κοινώς έχουμε φάει ήττα. Διαπιστώσαμε ότι μόνο με tccd θα δούμε άσπρη μέρα (αφού και τα BH-5 & 6 είναι τα ίδια χάλια).

Ζητούμενο : Πριν τα σκάσουμε χοντρά για tccd θα θέλαμε κάποιον που διαθέτει τέτοια τσιπάκια να μας τα δανείσει για μία ώρα για να δούμε ότι όντως ανεβαίνουν στα συτήματά μας. Φυσικά το testing θα γίνει παρουσία του κατόχου και είμαστε διατεθειμένοι να πληρώσουμε 30 για την ταλαιπωρία του. Μένουμε στην Κυψέλη ( τα σπίτια μας απέχουν 50μ) και το testing θα μας πάρει μια ώρα περίπου.

Όποιος ενδιαφέρεται να μας βοηθήσει pm στα accounts (sornok - gdp77) ή μήνυμα στο 6944-224041 (Γιώργος - Δημήτρης)

Έχουμε ήδη dfi και τα αποτελέσματα είναι χειρότερα εκεί ακόμα και με 3.5v στις μνήμες...

Μα κανείς ρε παιδιά δε μπορεί να μας βοηθήσει? Προσφέρουμε και καφέ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

τι εγινε τελικα με τις μνημες? εχω απο χθες κατι corsair 4000 .αποτι ξερω εχουν τα hynix τσιπακια, σαν τις OCZ σας δηλαδη. αν και θα τις χρησημοποιησω σε p4 πρωτα, ελεγα να τις βαλω και στο καινουριο DFI που θα παρω. αλλα με αυτα που βλεπω..

Εχω και κατι twinmos 3700 TCCC. αυτα τι θα κανουν στην DFI?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.