Jump to content



Καλώδιο χειριστηρίου xbox 360


Recommended Posts

Καλημέρα, έχω ένα ασύρματο χειριστήριο xbox 360, το οποίο είναι ασύρματο. Είναι κρίμα να πάρω καινούριο με καλώδιο, μπορώ να  βρω πουθενά μόνο το καλώδιο ώστε να το συνδέω με το pc και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο με τις μπαταρίες;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, KTM said:

Δεν θα σου δουλεψει μονο με το καλωδιο ρευματος, θα χρειαστεις και wireless receiver: https://www.skroutz.gr/s/5229260/XBOX-360-Wireless-Adapter-for-Windows.html

Το οποίο από την εμπειρία μου, δουλεύει χωρίς πρόβλημα σε Win10 + steam, όπως και λίγο που το δοκίμασα στο retropi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@fatalara Το καλωδιο του πρωτου λινκ θα μου επιτρέπει να παιζω κανονικα ενω το εχω συνδεδεμενο; Wireless receiver εχω ήδη. Ευχαριστω για τη βοηθεια.

Έγινε επεξεργασία από Kite27
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Μια χαρα δουλευει χωρις το receiver.

πως γινεται αυτο? καποιο link?

Μία ώρα πριν, το μέλος Kite27 έγραψε:

@fatalara Το καλωδιο του πρωτου λινκ θα μου επιτρέπει να παιζω κανονικα ενω το εχω συνδεδεμενο; Wireless receiver εχω ήδη. Ευχαριστω για τη βοηθεια.

Αν εχεις ηδη receiver θα εισαι μια χαρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το καλωδιο εφοσον ειναι wireless controller δουλευει μονο σαν παροχη ρευματος!Θελει receiver εκτος αν υπαρχει καμια νεα πατεντα που λεεο ο φαταλαρα και μπορεις αλλιως!

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος artyom έγραψε:

το καλωδιο εφοσον ειναι wireless controller δουλευει μονο σαν παροχη ρευματος!Θελει receiver εκτος αν υπαρχει καμια νεα πατεντα που λεεο ο φαταλαρα και μπορεις αλλιως!

Δεν υπαρχει καμια πατεντα, θελει receiver για να παιξει, ο controller πρεπει να βρει receiver για να συγχρονισει.

Μία ώρα πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Ποια πατεντα ρε παιδια? Εγω απλα εβαζα το καλωδιο πανω και επαιζα.

Καποιο λαθος κανεις η κατι δεν θυμασαι.

Επαιζες στο xbox η στο pc?

Οπως και να εχει οπως ειπα και παραπανω θελει receiver, αφου ο φιλος εχει receiver, με το καλωδιο ρευματος θα κανει δουλεια και ειναι και ο καλυτερος controller για pc, ολοι οι αλλοι ειναι μαιμουδες.

Έγινε επεξεργασία από KTM
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα χειριστηριο xbox για το pc. Δεν επαιζε σε xbox μονο σε windows. Το εβαζες με το καλωδιο του πανω και τελος. 
Νομιζω οτι οντως υπηρχε και ενα που το εκανε αυτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Εγω ειχα χειριστηριο xbox για το pc. Δεν επαιζε σε xbox μονο σε windows. Το εβαζες με το καλωδιο του πανω και τελος. 
Νομιζω οτι οντως υπηρχε και ενα που το εκανε αυτο που λες.

ok αρα απο οτι λες καταλαβαινω οτι δεν ηταν αυθεντικο xbox 360 controller, ηταν aftermarket και το ειχαν βαφτισει xbox controller ενω ηταν controller για pc.

Έγινε επεξεργασία από KTM
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος KTM έγραψε:

ok αρα απο οτι λες καταλαβαινω οτι δεν ηταν αυθεντικο xbox 360 controller, ηταν aftermarket και το ειχαν βαφτισει xbox controller ενω ηταν controller για pc.

Original στην κοκκινη συσκευασια.

For windows. Τα αλλα που επαιζαν και στα δυο βγηκαν αργοτερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Original στην κοκκινη συσκευασια.

For windows. Τα αλλα που επαιζαν και στα δυο βγηκαν αργοτερα.

ok, ο φιλος δεν εχει το δικο σου, εχει αυτο που εχουμε οι περισσοτεροι που παιζει και στα 2 γιαυτο και ειναι απαραιτητος ο receiver.?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος artyom έγραψε:

ενδεχεται να ειχε και τιποτα bluetooth mobo ! τα καινουργια κοντρολλερ ειχαν bt!

Τα controller για το xbox 360 δεν υποστηριζουν bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.