Jump to content



Μηχάνημα για Adobe suite


Recommended Posts

11 minutes ago, jax7480 said:

Noctua D15 ή ενα μεγαλο 360 AIO.

 

Ισως το NZXT Z73 ή πως λέγεται. 

 

Οι Nzxt ΑΙΟ είναι φοβερές. Αν υπάρχει έστω και μια πιθανότητα για αέρα, δες αυτήν

facebook-promo.png
PRISGUIDEN.NO

Finn billigste Zalman CNPS20X CPU Cooler. Spar penger, se beste pris...

Μάλλον η κορυφαία αερόψυκτρα την στιγμή που μιλάμε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nzxt απο μένα αιο. Ο επεξεργαστής θα είναι ζεστός λογικά.

Ακούω καλά λόγια γενικά για την εταιρία και το πιο σημαντικό...Το πρόγραμμα τους το έχουν φτιάξει!! 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O 10900K έφαγε άκυρο γιατί απλά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα πουθενά. Και τα περισσότερα καταστήματα έχουν διαθεσιμότητα μετά τα τέλη Ιούνη. Το ίδιο ισχύει για το CPU και από εξωτερικό. Paper launch τον βλέπω τον 10900Κ.

Γενικά βλέπω θεματα με διαθεσιμότητα σε πολλά πράγματα στη Νορβηγία. Έχω την εντύπωση πως περιμένουν να στρώσει η κατάσταση με την ισοτιμία.

 

Έχω παραγγείλει οθόνη, κουτί, κάρτα, δίσκους.

Μένει τροφοδοτικό που δεν βρίσκω τίποτα, μητρική, επεξεργαστής και μνήμες.

Πιο λογική επιλογή ειναι Threadripper 3960x ή Ryzen 9 3950x; Χρειάζονται οι πολλοί πυρήνες τελικά; Ή και με έναν 3900x θα κάνουμε δουλειά;

 

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμενο τομεα ειναι πολυ ρευστα τα πραγματα γιατι χρειαζεσαι εξαρταται πολυ απο το workflow που εχει ο καθενας, δε μπορω να σου προτεινω κατι αλλα το σιγουρο ειναι οτι εαν γινεται συχνα ή/και μεγαλα export απο premiere/ae τοτε θες πυρηνες,  το photoshop με τον 9700Κ μου παει σφαιρα σε καθε περιπτωση.

Εγω για AE χρησιμοποιω και αλλα 2 μηχανηματα που εχω ωστε να μπορω να δουλευω στο πρωτο. Ειδικα για το ΑΕ εαν ειναι τοσο συχνο το rendering μαλλον συμφερει να στηθουν 2-3 μικροτερα μηχανηματα παρα ενα μεγαλο.

 

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ζαχο, αν θες να εισαι σιγουρος για τα 128GB, πας σε threadripper. 
Δουλεια κανεις και με εναν 4πυρηνο που λεει ο λογος.
Και θα σου πω ενα απλο παραδειγμα. 
Φορτωνεις .exr files στο ΑΕ.. αφου φτιαχνεις την ταινια σου, πατας export. Ε ο 3900x καθεται...Ε δλδ αντε παρατα μας ρε Adobe..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GoMaR said:

Ζαχο, αν θες να εισαι σιγουρος για τα 128GB, πας σε threadripper. 

Ότι είπε ο μάστορας ?

 

@GoMaR

 

Δες αυτό φίλε μου, νομίζω σε σώζω ?

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.