Jump to content



Ψαξιμο για τροφοδοτικο


Recommended Posts

Ειμαι εδω και χρονια με ενα superflower leadex gold 650. Για διαφορους λογους παει προς αντικατασταση. Κοιταζω για 750αρια πλεον και θελω προτασεις μιας και δεν εχω ασχοληθει καθολου ολα αυτα τα χρονια με τον συγκεκριμενο τομεα.

750 watt, οσο το δυνατον καλυτερη υλοποιηση και οσο το δυνατον περισσοτερες ευκολιες για cable management. Το να ειναι fully modular ειναι δεδομενο, αλλα υπαρχει καποιο που να ερχεται με sleeved cables? Αν οχι, υπαρχει κανενα που να ερχεται με ΟΛΑ τα καλωδια πιασμεβα σε κυλινδρικο σχημα μεσα σε διχτακυ και να μην ειναι σε μορφη ταινιας;

 

Ειπα να πηγαινα σε κανενα corsair rmx που βγαινει και έτοιμο πακετο με sleeved cables αλλα το 250αρι που θα πηγαινε ολη αυτη η ιστορια μου φαίνεται βαρυ.

Εχω εντοπισει αυτο εδω 

 

Μου αρεσει που εχει και compact μεγεθος πραγμα που σημαινει οτι θα κατσει καλυτερα μεσα στο define r5. 

 

Αντιστοιχες προτασεις απο αλλες εταιριες υπαρχουν;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κατάλαβα. Θες πλακέ καλώδια ή τυλιγμένα σε κυλινδρικό διχτάκι? 

 

Επίσης τα rmx 750 είναι πολύ πιο φτηνά από 250 που λες

 

https://www.skroutz.gr/c/30/psu-trofodotika/m/698/Corsair.html?from=autocomplete&keyphrase=rmx+series+rm750x&o=corsair+rmx+series+rm750x

 

Δεν κατάλαβα εγώ κάτι?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gdp77 said:

Δεν κατάλαβα εγώ κάτι?

 

34 minutes ago, giorgos2187 said:

σε κανενα corsair rmx που βγαινει και έτοιμο πακετο με sleeved cables αλλα το 250αρι που θα πηγαινε ολη αυτη η ιστορια

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

Τελικά δεν κατάλαβα. Θες πλακέ καλώδια ή τυλιγμένα σε κυλινδρικό διχτάκι? 

 

Επίσης τα rmx 750 είναι πολύ πιο φτηνά από 250 που λες

 

https://www.skroutz.gr/c/30/psu-trofodotika/m/698/Corsair.html?from=autocomplete&keyphrase=rmx+series+rm750x&o=corsair+rmx+series+rm750x

 

Δεν κατάλαβα εγώ κάτι?

 

ΟΛΑ σε διχτακυ. Κανένα πλακέ, τα σιχαθηκα! ?

Το 250αρι αναφερόταν σε πακέτο τροφοδοτικό+έξτρα κιτ καλωδίων. Είναι αυτό που θα ήθελα περισσότερο βέβαια αλλά δεν νομίζω να δώσω τόσα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος slalom έγραψε:

Δε θες να τα βλεπεις και ας ειναι κρυμμενα?

 

Αν είναι κρυμμένα δεν με πολυπειραζει. Αλλά στην περίπτωση μου δεν μπορούν να είναι και πολύ κρυμμένα γιατί η κάρτα ήχου μου παίρνει 4πιν molex οπότε μοιραία αυτό θα φαίνεται. Και συνήθως τα πλακέ κάνουν άσχημο στρίψιμο και μου σπάνε τα νεύρα. Ενώ το evga που έχω δει έχει όλα τα καλώδια σε κυλινδρικό δίχτυ οπότε βολεύονται πιο εύκολα..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.