Jump to content



Microsoft teams και Teamviewer


Recommended Posts

γεια χαρά σε όλους  χρόνια και ζαμάνια έχω να γράψω εδώ

 

χρειάζομαι να μάθω για το πως μπορώ να κάνω σύνδεση με άλλους υπολογιστές και να προβάλουμε την ίδια οθόνη

έχω ακουστά ένα πρόγραμμα Teamviewer

να δοκιμάσουμε αυτό ή υπάρχει κάποιο ποιο ενδεδειγμένο?

 

επίσης όση ώρα θα έχουμε κοινή οθόνη

θα πρέπει να τρέχουμε ταυτόχρονα την εφαρμογή Microsoft teams

ενδέχεται να υπάρξει κάποια περιπλοκή??

 

 

παρακαλώ όποιος ξέρει ας απαντήσει το συντομότερο δυνατό

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά τέτοια ώρα που ρωτάς και μάλιστα κάνεις και αναφορά για να σου απαντήσουν το συντομότερο δυνατό είναι κάπως.

 

Όσο αφορά το θέμα σου, από τη στιγμή που θα χρησιμοποιήσετε το Microsoft Teams ποιος ο λόγος και για το TeamViewer;

Αν θέλετε απλά να κάνετε κοινή χρήση οθόνης το Teams παρέχει αυτή τη δυνατότητα. Το πως γίνεται μπορείς να το δεις εδώ:

 

Σχετικά με το Team Viewer:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα

απ ότι βλέπω το teamviewer δεν είναι αυτό που έχω κατα νου

το ανέφερα ως πρόγραμμα επειδή είναι το μόνο που ξέρω

 

αυτό που χρειάζομαι είναι άλλοι 3 φορητοί υπολογιστές να μπορούν να βλέπουν την δική μου οθόνη,σε ένα παραθυρο ας πούμε

και ταυτόχρονα να μπορούν να ελαχιστοποιούν το παραθυρο αυτό και να δουλεύουν κανονικά στη δική τους επιφάνειά εργασίας

 

είναι εφικτό κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το σκέφτομαι

 το καλύτερο δυνατό,εαν δεν είναι εφικτό το παραπάνω,

θα ήταν να βγάζω ενα στιγμιότυπο οθόνης και αυτό να κατέληγε αντί για τον φάκελο

σε κάποια ομάδα που έχουμε κάνει πχ facebook ή msn ή κατι τέτοιο

 

μπορεί να γίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Captn said:

αυτό που χρειάζομαι είναι άλλοι 3 φορητοί υπολογιστές να μπορούν να βλέπουν την δική μου οθόνη,σε ένα παραθυρο ας πούμε

και ταυτόχρονα να μπορούν να ελαχιστοποιούν το παραθυρο αυτό και να δουλεύουν κανονικά στη δική τους επιφάνειά εργασίας

 

screen sharing λέγεται αυτό που θες και γίνεται με ένα σωρό λογισμικά. Μπορείς με το skype ή και με web εφαρμογές όπως το google hangouts.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.