Jump to content



LINUX ΤΖΑΜΠΑ� Linux Mag. (Part III)


R@tNET

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Aligator21 [12-05-2005 10:40]

Καλή φάση, αλλά μου την σπάει να διαβάζω Αγγλικά.

Έμείς οι Ελληνάρες πότε θα προχωρήσουμε το κέρατό μου...

Πριν απο αρκετό καιρό είχε κυκλοφορίσει ενα αξιόλογο ελληνικό διμηνιαίο περιοδικό για Linux/Unix και open source το D.i.Li.ma το οποίο έβγαλε καμια δεκαριά τεύχη και μετά σταμάτησε.

Στην Ελλάδα πάντως η πιο σοβαρή οργανωμένη προσπάθεια γίνεται απο τη Hellug.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για το hellug οι απόψεις διίστανται , άλλοι μου λένε ότι είναι καλοί αλλοι μου λένε ότι έχουν πολύ ψηλά την μύτη ότι το παίζουν παντογνώστες και σνομπάρουν τους νέους κλπ.

Δυστυχώς δεν έχω ιδία άποψη.

Πάντως το Linux Format το Αγγλικό (το οποίο αγοράζω ανελλιπώς) είναι αρκετά ενημερωτικό.

Οσο περνάει ο καιρός αρχίζω και απογοητεύομαι , είμαι στο τσακ να το βγάλω και να ξαναβάλω windows.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chriss

Για το hellug οι απόψεις διίστανται , άλλοι μου λένε ότι είναι καλοί αλλοι μου λένε ότι έχουν πολύ ψηλά την μύτη ότι το παίζουν παντογνώστες και σνομπάρουν τους νέους κλπ.

Δυστυχώς δεν έχω ιδία άποψη.

Πάντως το Linux Format το Αγγλικό (το οποίο αγοράζω ανελλιπώς) είναι αρκετά ενημερωτικό.

Οσο περνάει ο καιρός αρχίζω και απογοητεύομαι , είμαι στο τσακ να το βγάλω και να ξαναβάλω windows.

ως μέλος του hellug να πω ότι δεν εξαρτάται από το σύλλογο το πως φέρεται ο καθένας αλλά από τον καθένα ξεχωριστά σαν άτομο. δηλαδή δεν κυκλοφοράμε με τη στάμπα hellug - kserw linux στο κούτελο!

κι εγώ στο hellug γράφτηκα επειδή θεωρώ το σύλλογο την πιο σοβαρή προσπάθεια ατόμων ασχολούμενων με το linux εν ελλάδι, και υπάρχουν πολλά άτομα με πολλές γνώσεις:)

chriss, γράψου στις λίστες, θα μπορέσεις να λύσεις πολλές απορίες σου πιστεύω. ( και να γνωρίσεις καλύτερα το σύλλογο:) )

το αγγλικό linux format είναι πολύ συμπαθητικό περιοδικό :T:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.