Jump to content



Αφυγραντήρες και στέγνωμα ρούχων


Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα, μετά απο ψάξιμο έχω καταλήξει στους εξής δυο αφυγραντήρες, που θέλω να μου στεγνωνονυ και τα ρουχα στο σπιτι (απλωστρα μέσα)

Ο ένας είναι ο Inventor Eva II Pro (215) και ο άλλος είναι ο Morris MDE-20200i (229). Έχει κανένας άποψη για τους παραπάνω? Προς τον Inventor κλεινω πάντώς. Παραθέτω και το 

link που τους βλέπω σε αυτές τις τιμές. 

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι την ίδια δουλειά κάνουν.

Αν θες να στεγνώνεις ρούχα ψάξε αυτόν με το μεγαλύτερο ντεπόζιτο. Αυτοί με 1-2 λίτρα θα σου γεμίσουν σχετικά εύκολα.

Και επίσης πρόσεξε την κατανάλωση, καίνε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος ZarotiadisPavlos έγραψε:

Καλησπέρα στην ομάδα, μετά απο ψάξιμο έχω καταλήξει στους εξής δυο αφυγραντήρες, που θέλω να μου στεγνωνονυ και τα ρουχα στο σπιτι (απλωστρα μέσα)

Ο ένας είναι ο Inventor Eva II Pro (215) και ο άλλος είναι ο Morris MDE-20200i (229). Έχει κανένας άποψη για τους παραπάνω? Προς τον Inventor κλεινω πάντώς. Παραθέτω και το 

link που τους βλέπω σε αυτές τις τιμές. 

 

Ευχαριστώ.

Καλησπέρα.

 

Τον EVA II Wifi έχω , γεμίζει εύκολα σχετικά (3 lt παίρνουν αυτοί), από θόρυβο είναι οκ (αλλά όχι να τον έχεις στο ίδιο δωμάτιο που κοιμάσαι), τη δουλειά του την κάνει και με το παραπάνω. Με τον καιρό ανακάλυψα πως δεν έχει νόημα να βάζεις την λειτουργία στεγνώματος. Τσάμπα έξτρα ρεύμα θα κάψεις. Σετάρισέ τον να κλείνει και μόνος (θα βρεις την "χρυσή τομή" για το πόσες ώρες θέλουν τα ρούχα να στεγνώσουν).

Τον βάζω απλά στο medium και κάνει δουλίτσα. In fact αυτή τη στιγμή, αυτό έκανα γιατί η υγρασία που έχει αυτές τις μέρες είναι πολλή, και από το να μυρίσουν τα ρούχα, τα στεγνώνω έτσι.

Υπάρχει και λαστιχάκι για να φεύγουν τα νερά του αν δεν θες να τον δουλεύεις με το ντεπόζιτο, απλά πρέπει να τον έχεις σε σημείο για να αδειάζει. Πράγμα που για αυτό το μαραφέτι, δεν είναι εύκολο. 

Στα 199€ αν τον βρεις (που βγαίνει προσφορά σε Κώτσο κλπ), τότε τσίμπα τον (και στα 215 είναι οκ). Για τον Morris δεν έχω άποψη.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πριν 2 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

επαναφέρω το θέμα για να εξετάσω επιλογές πλέον των δύο παραπάνω... να εχουν μεγάλο σχετικά δοχείο ... τα χρήματα δεν ξέρω...μέχρι 250 ?

Αξίζει Σπύρο ο 20L από Inventor. Μπορεί να γεμίζει γρήγορα , αλλά κάνει δουλίτσα, ακόμα και τώρα που είμαι σε μεγαλύτερο σπίτι! Αν τον βάλεις σε ένα καλό σημείο, θα δεις διαφορά. Και να φανταστείς τον βάζω στο "silent". Αν δεν πας παραπάνω σε λεφτά, δεν νομίζω να αξίζει να κοιτάς κάτι άλλο :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος p55 έγραψε:

Εγώ από πέρισυ γλυκοκοιτάζω αυτόν.

Χαρακτηριστικά, έχει λίγο κατώτερα από τον 100€ φτηνότερο Inventor πάντως. Μην σε συνεπάρει το "αθόρυβος" που λένε, ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι αθόρυβος. Έτσι λέγανε και για τον Inventor... αλλά νομίζω η έννοια του θορύβου αλλάζει από αυτί σε αυτί. 

 

Βλέποντας τον μιτσουμπίσι , δεν έχει wifi, ιονιστή και μαζεύει λιγότερα/ημέρα (όχι ότι θα τα φτάσεις ποτέ), καθώς το μόνο θετικό είναι ότι ο κάδος του είναι 0.8 λίτρα μεγαλύτερος. I tell you, αν δεν έχεις κάνα περίεργο ποσοστό υγρασίας στο σπίτι, δεν θα κάνει διαφορά ;) 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.