Jump to content


Αγορά τηλεκατευθυνόμενου αυτοκινήτου για παιδί


skepasti21

Recommended Posts

Χαιρετώ άπαντες....
Μπαίνω στο ψητό, ψάχνομαι να αγοράσω για τα Χριστούγεννα  το γιο μου ένα τηλεκατευθυνόμενο αυτοκίνητο αλλά στο ψάξιμο χάθηκα, δοκίμασα την τύχη μου να ψαξω την μάρκα NIKKON από τότε που ήμουν εγώ παιδί ,είμαι 37, αλλά δεν υπάρχει. Ο γιος μου είναι 8 και θέλω κάτι ρε παιδιά να μην χαλάσει στην 3η βόλτα. Ποιες είναι οι επώνυμες μάρκες σήμερα?? Γνωρίζει κάποιος?? Εννοείται ότι δεν θέλω κόστος σε 3ψηφιο νούμερο.... LoL

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στα παιχνιδάδικα θα βρεις επιλογές γύρω στα 50-100 ευρώ. 

Παιχνιδάδικα τύπου Μουστάκας / Τζάμπο.

 

Τώρα σαν ποιότητα, ξεχνάς παιχνιδάδικα και πρέπει να πάρεις επώνυμο λόγω ανταλλακτικών.

Επώνυμο και τότε και τώρα, το ισοδύναμο είναι στα 200-300 ευρώ.

Το πιο φτηνό που μπορείς να πάρεις είναι στα 100 ευρώ ΚΙΤ με άλλα 50 περίπου για τηλεκατεύθυνση, αν τα παραγγείλεις από Αγγλία που έχουν διάφορες προσφορές.

 

Σαν σασί, Tamiya TT-02B που το έχω (από τα ... μοντέρνα) κάνει παπάδες. Είχα πάρει αυτό το 2015: 

TA58568-5.jpg
WWW.FUSIONHOBBIES.COM

Tamiya Neo Scorcher - TT02B 58568 Radio Control RC Model Car

 

Πολύ καλό σασί που δεν σπάει ακόμη και με πτώσεις. Αντίθετα το Tamiya grasshopper 2 του 1990, έχω αλλάξει 3-4 σασί επειδή σπάνε οι πύργοι της μπροστινής ανάρτησης. 

Φυσικά κι εδώ ισχύει ότι αν θες αναβαθμίσεις κλπ. θα πας κοντά στα 500 ευρώ. 

 

Οπότε καλύτερα να δοκιμάσεις για αρχή τον κινέζο του Τζάμπο με 50 :hehe: 

 

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι 8 χρονών δεν τον κόβω να έχει έγνοια ότι δεν πρέπει να το κοπανήσει γιατί θα πάνε για πέταμα 100 ευρώ.

Πάρε κάτι φθηνό και ανθεκτικό (πχ μαλακά πλαστικά στις άκρες ή κόλλα εσύ κανένα σφουγγαροειδές υλικό - δεν νομίζω να νοιάξει στον 8χρονο)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

να ξερεις αυτα τα νικκον και του jumbo,αν παθει κατι,δε θα εχει ανταλλακτικα,σπαει και το φτιαχνεις μονο σου με κολλα ή καμια πατέντα.

Προτείνω κατι τετοιο.

RH1811%20ST%202%20VRX-200x200.jpg
HOBBYLAND.GR

Ready to Run with 4WD Shaft  DriveUnique Gearbox Design for Low CGLight & High Impact ArmsBig Bored ShocksUnique Steering System with Front Universal Joint ShaftsReinforced Upper Plate to...

2 ειχα παρει για τα ανιψακια μου.6-7 χρονων.μεγαλες ταχυτητες με σχεση τα συμβατικα,οποτε θα πρεπει να τους το μαθεις σιγα σιγα.

30min χρόνος παιχνιδιου με τη μαμα μπαταρία και θελει κανα 3ωρο φορτισμα.απλα οτι και να παθει,τουλαχιστον το ιδιο το μαγαζι εχει ανταλλακτικα για τα παντα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήθελα κάτι σε ερπύστριες για να θυμηθώ και γω τα παλιά μου (turbo traxx κλπ) και τους πήρα αυτό και είναι μια χαρά. Βγάζει κανα 20λεπτο παιχνίδι.

 

WWW.AMAZON.DE

Nikko - VelociTrax - Controllable Car - Remote Control Car 360 Degree Rotation - RC Car with Battery - Caterpillar Vehicle for Kids - 22 x 31 x 18 cm - Orange: Amazon.de: Spielzeug

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε τα Absima - Modster που είναι 70-90€, σασί-καλούπι είναι τα ίδια με αυτά που βρίσκεις από banggood/gearbest,
ο καθένας όπως θέλει τα ονομάζει, οπότε μπορείς να βρεις ανταλλακτικά από εκεί αν δεν βρεις εδώ.

Ρώτησε στο κατάστημα τι παίζει με ανταλλακτικά https://technokap.gr/?orderby=price&product_cat=off-road
τα AMewi απέφυγε τα, εκτός αν θες να τα παρεις για σένα ή για να το κοιτάς ? 

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.