Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

χαριζονται τα παρακατω εκτος απο το micro-usb. καλα ειναι να τα παρει καποιος που εχει ηδη blade/sanfransisco

dsc5073yu.jpg

καλησπερα!αν δε τα παρει ο φιλος πιο πανω,με ενδιαφερουν καθοτι εχω ακριβως το ιδιο μοντελο σε ασπρο κ θελω να το κανω γκρι!

ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

Ας προσφέρουμε κι εμείς κάτι στα άπορα της κοινωνίας μας.

PRINTER Επαγγελματικό HP Officejet d145 All-in-One με τροφοδοτικό χωρίς κεφαλές-μελάνια Παραλαβή από Θεσσαλονίκη

MONITOR 17" CRT 1xIBM & 1xPhilips Παραλαβή από Αθήνα (ανατολικά προάστια - Μετρό Δουκ. Πλακεντίας)

Σύντομα θα προστεθούν κι άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Ο έχων 2 AMD δωρίζει και τους 2

AMD 64 3200+ ή 3400+ (δε θυμάμαι) πάνω σε MSI k8N platinum με ΤΤ φουρφούρι.

amd3400-6922.jpg

AMD 2000XP πάνω σε gigabyte ga7va xp μαμά ψύκτρα.

amd2000xp-6923.jpg

Δεν ξέρω άμα δουλεύουν πλέον, όταν τα ξύλωσα δούλευαν κανονικά. Είναι σκονισμένα (εξευγενισμός του μες την μπίχλα).

Μόνο από το σπίτι μου παραλαβή, ανατολικά προάστια (Αθήνα). Θα προτιμούσα να δωθούν σε διαφορετικά άτομα (αυξάνονται οι πιθανότητες κάποιος να τα έχει ανάγκη).

Άμα είναι για καλό σκοπό (π.χ. για κάνα σχολείο κτλ) μπορώ να βρω και VGA/μνήμες/19" CRT με λίγο κόπο λογικά.

Αν υπάρχει ακόμη οποιοδήποτε απ' τα 2 τα θέλω για το 4ο Δημοτικό Σχολείο Παλλήνης.

Ενημέρωσε με για τη διαθεσιμότητα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει ακόμη οποιοδήποτε απ' τα 2 τα θέλω για το 4ο Δημοτικό Σχολείο Παλλήνης.

Ενημέρωσε με για τη διαθεσιμότητα.

Ευχαριστώ

Άμα δε τα πάρουν τα παλικάρια (Leros2004 και Infotech) θα ενημερώσω. Τι σου λείπει για κάνα συστηματάκι, να δω άμα έχω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Άμα δε τα πάρουν τα παλικάρια (Leros2004 και Infotech) θα ενημερώσω. Τι σου λείπει για κάνα συστηματάκι, να δω άμα έχω τίποτα.

Βασικά σε μητρικές-επεξεργαστες εχω έλλειψη.

Μνήμες, κάρτες γραφικών και σκληρούς δίσκους έχω.

Καμιά μητρική s.478 με DDR Dual Channel θα ήταν καλή, γιατί έχω 1-2 που δε μου καλοδουλεύουν.

Μάλλον θα τις βάλω εδώ για χάρισμα, αν τυχόν θέλει κάποιος να πειραματιστεί και να τις φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά σε μητρικές-επεξεργαστες εχω έλλειψη.

Μνήμες, κάρτες γραφικών και σκληρούς δίσκους έχω.

Καμιά μητρική s.478 με DDR Dual Channel θα ήταν καλή, γιατί έχω 1-2 που δε μου καλοδουλεύουν.

Μάλλον θα τις βάλω εδώ για χάρισμα, αν τυχόν θέλει κάποιος να πειραματιστεί και να τις φτιάξει.

σου λειπουν επεξεργαστες ε; γιατι δεν κρατας αυτους που εχεις; :hmm:

http://www.thelab.gr/pwliseis/me-2kg-ntomates-doro-oti-hardware-parete-105298.html

Link to comment
Share on other sites

σου λειπουν επεξεργαστες ε; γιατι δεν κρατας αυτους που εχεις; :hmm:

1. Αν πρόσεξες (που αμφιβάλλω), στη συνέχεια του ποστ μου, το οποίο και σχολιάζεις, γράφω ότι έχω αρκετές μητρικές s.478 οι οποίες δε μου δουλεύουν, συνεπώς έχω βάλει τις αντίστοιχες CPUs προς πώληση.

Αν όμως βρεθούν μητρικές, προφανώς θα κρατήσω τις CPUs που έχω και θα τις αποσύρω απ' την πώληση.

Δε ζήτησα να μου χαρίσουν πράγματα για να τα μεταπουλήσω, αν αυτό υποννοείς.

2. Η συζήτηση γύρω απ' το τι μου λείπει ξεκίνησε ύστερα απο συγκεκριμένη ερώτηση που μου έκανε ο Volrath (αφού είχε προηγηθεί η εκδήλωση του ενδιαφέροντος μου για τα σετ που πουλάει) κι όχι επειδή εμένα μου κάπνισε να ανακοινώσω δημόσια το τι χρειάζομαι.

Στην τελική γιατί είσαι τόσο περίεργος και γιατί χρειάζεται να δίνουμε εξηγήσεις εδώ μέσα στον πάσα ένα???

Έγινε επεξεργασία από foivoleon
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει ακόμη οποιοδήποτε απ' τα 2 τα θέλω για το 4ο Δημοτικό Σχολείο Παλλήνης.

Ενημέρωσε με για τη διαθεσιμότητα.

Ευχαριστώ

΄

Βασικά σε μητρικές-επεξεργαστες εχω έλλειψη.

Σωστα δεν χρειάζεται να δίνουμε εξηγήσεις

Απλά αυτα μαζι με την αγγελία πώλησης επεξεργαστών μου φάνηκε κάπως....

Αν κατάλαβα λάθος τότε συγνώμη

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να χαρίσω μερικά πράγματα γιατί είναι κρίμα να τα πετάξω.

Α. HP Deskjet 3650 Color Inkjet Printer

HP Deskjet 3650 Color Inkjet Printer - HP Customer Care (United States - English)

Θυμάμαι πως τελευταία φορά δούλευε οκ. Απο τότε πέρασαν 3 χρόνια.:)

Β. 2 κάρτες μόντεμ 56k. Η μία είναι Crypto και η άλλη αγνώστου μάρκας και προέλευσης.

Γ. Δεκάδες χιλιόμετρα διαφόρων καλωδίων rca, rj11, rj45, vga, tv, scart, κεραίας, σειριακά, ρεύματος υπολογιστή κτλ κτλ κτλ. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα τι χρειάζεται ώστε να σκάψω μέσα στις σακούλες να δω αν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Γειτονα λεω να παρω τον εκτυπωτη... εχει καθολου μελανι να σιγουρευτω οτι δουλευει; μην δωσω 30€ για μελανια και δεν παιζει...

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Μισό να κοιτάξω....

Edit: Έχει μέσα μελάνια αλλά έχουν λήξει (προφανώς). Επίσης μία άλλη καλή ερώτηση θα ήταν αν έχω ακόμα τον μετασχηματιστή. Μισό να το κοιτάξω και αυτό.

Edit2: Εντάξει τον έχω και αυτόν. Κάτσε να δω αν λειτουργεί το σύστημα. Μισό να το τσεκάρω.

Edit3: Όλα δουλεύουν τέλεια απλά τα χρώματα βγαίνουν ό,τι να ναι γιατί έχουν λήξει 5 χρόνια. Θα στον καθαρίσω και εσωτερικά γιατί έχει πιάσει σκόνη και τραβάει τα χαρτιά 2-2 και θα σου δώσω και καλώδιο usb για να μην τρέχεις να ψάχνεις.

Edit4: Τώρα αν βάλεις μελάνια και στην πορεία σου παρουσιάσει πρόβλημα δεν το ξέρω. Όταν τον είχα και δούλευε δεν είχε παρουσιάσει πρόβλημα. Τον έβαλα στην άκρη γιατί πήρα πολυμηχάνημα τότε και δεν τον ξαναχρησιμοποίησα.

Έγινε επεξεργασία από Attilas
Link to comment
Share on other sites

Επίσης χαρίζω

1. Iomega Jazz Drive V2000S με 2 tapes των 2 gb ( το ένα είναι ήδη μέσα) μαζί με το ρεύμα του και το jaz traveller (παράλληλο σε scsi φαντάζομαι πως είναι)

2. KVM-Switch 2-Port DVI/PS2

Σκουριασμένο στις υποδοχές του και χωρίς το ρεύμα του. Έβαλα έναν άλλο μετασχηματιστή που είχα και δουλεύει τέλεια. Αν καθαριστεί λίγο απο την σκουριά κάθεται άνετα πάνω σε γραφείο.

3. 2 HP Jetdirect με υποδοχή παράλληλου εκτυπωτή και δίκτυο.

Αγνώστου λειτουργικότητας και χωρίς τα ρεύματα τους.

Έγινε επεξεργασία από Attilas
Link to comment
Share on other sites

Επίσης χαρίζω

2. KVM-Switch 2-Port DVI/PS2

Σκουριασμένο στις υποδοχές του και χωρίς το ρεύμα του. Έβαλα έναν άλλο μετασχηματιστή που είχα και δουλεύει τέλεια. Αν καθαριστεί λίγο απο την σκουριά κάθεται άνετα πάνω σε γραφείο.

Με ενδιαφέρει. Έχεις link με μοντέλο?

Επίσης μπορείς να βάλεις 1-DVI και 1-VGA αν χρησιμοποιήσεις αντάπτορα ?

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει. Έχεις link με μοντέλο?

Επίσης μπορείς να βάλεις 1-DVI και 1-VGA αν χρησιμοποιήσεις αντάπτορα ?

Επάνω στο kvm δεν αναγράφει απολύτως τίποτα. Ούτε ξέρω πως κατέληξε στην ντουλάπα μου. Όσον αφορά αυτό που με ρωτάς ναι πιστεύω πως γίνεται γιατί τα ps2 είναι πιο ψηλά απο την υποδοχή του dvi. Θα σου στείλω μία photo το πρωί σε μήνυμα να δεις και μόνος σου.

Για το kvm port και εγω

οκ...........

Έγινε επεξεργασία από Attilas
Link to comment
Share on other sites

Για να συνοψίσω, έχω τα εξής για χάρισμα:

1. HP Deskjet 3650 Color Inkjet Printer (Κρατήθηκε για τον FANISTELROOY)

HP Deskjet 3650 Color Inkjet Printer - HP Customer Care (United States - English)

Θυμάμαι πως τελευταία φορά δούλευε οκ. Απο τότε πέρασαν 3 χρόνια.

2. 2 κάρτες μόντεμ 56k. Η μία είναι Crypto και η άλλη αγνώστου μάρκας και προέλευσης.

3. Iomega Jazz Drive V2000S (Κρατήθηκε για τον Redfield)

Με 2 tapes των 2 gb ( το ένα είναι ήδη μέσα) μαζί με το ρεύμα του και το jaz traveller (παράλληλο σε scsi φαντάζομαι πως είναι).

4. KVM-Switch 2-Port DVI/PS2 (Κρατήθηκε για τον drlo)

Σκουριασμένο στις υποδοχές του και χωρίς το ρεύμα του. Έβαλα έναν άλλο μετασχηματιστή που είχα και δουλεύει τέλεια. Αν καθαριστεί λίγο απο την σκουριά κάθεται άνετα πάνω σε γραφείο.

5. 2 HP Jetdirect με υποδοχή παράλληλου εκτυπωτή και δίκτυο.

Αγνώστου λειτουργικότητας και χωρίς τα ρεύματα τους.

6. Δεκάδες χιλιόμετρα διαφόρων καλωδίων rca, rj11, rj45, vga, tv, scart, κεραίας, σειριακά, ρεύματος υπολογιστή κτλ κτλ κτλ. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα τι χρειάζεται ώστε να σκάψω μέσα στις σακούλες να δω αν έχω.

Και προσθέτω

7. Μία εξωτερική θήκη για δίσκους EIDE 3.5" χωρίς το ρεύμα της (αυτό με τους μετασχηματιστές ρεύματος που μου λείπουν είναι πολύ μεγάλο πρόβλημα το ξέρω)

Αυτά για την ώρα. Για καλώδια μην ντραπείτε να ρωτήσετε έχω άπειρα και θέλω να αδειάσω την αποθήκη που αποκαλώ δωμάτιο.

EDIT: Λυπάμαι για το double post. Δεν είδα πως μπορούσα να επεξεργαστώ το προηγούμενο. Παρακαλώ κάποιον mod να το διορθώσει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

4. KVM-Switch 2-Port DVI/PS2 (Κρατήθηκε για τον drlo)

Σκουριασμένο στις υποδοχές του και χωρίς το ρεύμα του. Έβαλα έναν άλλο μετασχηματιστή που είχα και δουλεύει τέλεια. Αν καθαριστεί λίγο απο την σκουριά κάθεται άνετα πάνω σε γραφείο.

Να αποσύρω το ενδιαφέρον μου, το KVM είναι μια χαρά αλλά μάλλον θα πάω σε κάτι σαν remote-desktop να αποφύγω καλώδια.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , εαν δεν χρειαζεται καποιος αυτο "Iomega Jazz Drive V2000S με 2 tapes των 2 gb ( το ένα είναι ήδη μέσα) μαζί με το ρεύμα του και το jaz traveller (παράλληλο σε scsi φαντάζομαι πως είναι)" θα μπορουσα να το εχω ???

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.