Jump to content



Αγορά ssd για λειτουργικό!


Recommended Posts

Καλημέρα, θέλω να αγοράσω έναν καινούριο ssd 1Tb για να περάσω τα παράθυρα. Να πάρω κλασικό 2,5 ιντσών; Ή να πάω σε Mv.2; Η μητρική που έχω είναι η msi krait gaming (έχει θύρα για Μv.2). Τι πρέπει να δω; Ταχύτητα; Εγγραφές; Τιμή;

Οποιαδήποτε πρόταση ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μία βλέπω από τα παραπάνω, 970. Αν οικονομικά είσαι οκ, με το καλό. Δες αν σε ενδιαφέρει έτσι για το στυλ και WD SN750 ή Sabrent Rocket Q. Σε bench ο 970 είναι μπροστά αλλά σε real life δεν νομίζω να δεις διαφορά. Ο adata πολύ καλός αλλά στις τελευταίες παρτίδες ο controller είναι διαφορετικός και μυρίζει κομπίνα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

PER.320021.jpg
WWW.E-SHOP.GR

Η σειρά VPN100 Viper Gaming προσφέρει τον τέλειο συνδυασμό σε απόλυτες επιδόσεις, εξαιρε SKU:PER.320021

 

Επειδή ο Samsung ξεφεύγει λίγο στην τιμή και δεν είναι γρήγορα διαθέσιμος, τι λες για αυτόν εδώ; Από ευρώπη αργούν να έρθουν τα προϊόντα και επειδή τον βιάζομαι πάω σε αγορά από εδώ αποκλειστικά.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eldal said:
PER.320021.jpg
WWW.E-SHOP.GR

Η σειρά VPN100 Viper Gaming προσφέρει τον τέλειο συνδυασμό σε απόλυτες επιδόσεις, εξαιρε SKU:PER.320021

 

Επειδή ο Samsung ξεφεύγει λίγο στην τιμή και δεν είναι γρήγορα διαθέσιμος, τι λες για αυτόν εδώ; Από ευρώπη αργούν να έρθουν τα προϊόντα και επειδή τον βιάζομαι πάω σε αγορά από εδώ αποκλειστικά.

 

 Κομπλέ είναι, σύμφωνα με τα reviews που βλέπω και σε εξαιρετική τιμή. Εγώ θα τον αγόραζα!

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Eldal έγραψε:

https://www.skroutz.gr/s/19734634/Kingston-A2000-1TB.html

 

Από αυτές τις λύσεις ποια πιστεύετε θα ήταν προτιμότερη;

Προσωπικά θα πήγαινα για τον Kingston. Θα είχα τα πλεονεκτήματα του NVMe και αρκετά υψηλές ταχύτητες για να μην καταλαβαίνω κάποια διαφορά σε καθημερινή χρήση. Καλά τα 3GB/sec, αλλά αν θέλω να μεταφέρω 500GB δεδομένα από έναν NVMe σε άλλον NVMe. Δεν μπορώ να φανταστώ σενάριο καθημερινής χρήσης που να μπορέσω να διαπιστώσω καθυστέρηση κάποιων ms με κάποιον SSD που επιτυγχάνει 1,5-2GB/sec. Πιο πολύ θα καταλάβαινα τα 20-40€ στην τσέπη.

 

Αν δεν βιαζόσουν, υπήρχε και η παρακάτω προσφορά από Ευρώπη

https://www.amazon.de/-/en/Crucial-CT1000P1SSD8-Internal-NAND-NVMe/dp/B07J2Q4SWZ/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=Crucial+P1+CT1000P1SSD8+1TB+Internal+SSD+(3D+NAND%2C+NVMe%2C+PCIe%2C+M.2)&qid=1611404712&s=computers&sr=1-1

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
  • Agree 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.