Jump to content



Ryzen 5 - 4600 σε Huawei Matebook 14


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια, το παρακάτω λαπτοπάκι τι σας λεει?

 

Έχω ρωτήσει διάφορους και μου έχουν πει οτι ο επεξεργαστής αυτός ειναι οτι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμη, και μπορει να χτυπήσει και αρκετους i7.

Ισχύει? Είναι τοσο δυνατος? Δεν έχω προηγουμενη εμπειρια με AMD επεξργαστές.

you_logo.svg
WWW.YOU.GR

Ανακάλυψε όλα τα προϊόντα της κατηγορίας Laptops - Όλα Τα Προϊόντα με τα χαρακτηριστικά Κατασκευαστής: HUAWEI. Στο You.gr μπορείς να βρεις μια μεγάλη γκάμα προϊόντων & πολλές...

 

Link to comment
Share on other sites

Ο 4600 δεν είναι ο κορυφαίος της σειράς και πλέον έχει βγει και η σειρά 5000. Γενικά δεν ξέρω-ασχολούμαι με laptops, αλλά στα 1000€ μάλλον θα υπάρχουν και άλλες επιλογές. Θεωρώ πάντως πολύ πιθανό, για να μην πω βέβαιο, ότι είναι καλύτερο value for money από το αντίστοιχο Intel στα 1600.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι επεξργαστές κρατανε στον χρονο ομως? Για παραδειγμα εχω εδω και 8-9 χρονια ενα λαπτοπ με i5 πάνω και δουλευει ασταματητα.

Ισχύει αντίστοιχα και για τους AMD αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πιάσει στα χέρια μου Huawei laptop, 14'' με Ryzen 3500 επεξεργαστή, μπορώ να σας πω ότι η ποιότητα κατασκευής είναι άριστη.

Αποπνέει αέρα πολύ ακριβότερου laptop.

Η μόνη μου ένσταση είναι ότι τα περισσότερα, αν όχι όλα, έχουν τη RAM κολλημένη στη μητρική και μη αναβαθμίσιμη.

 

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ το huawei και το Legion 5, της δια χρηματικης κατηγοριας με τον ίδιο επεξεργαστη, σε ποιο θα πηγαινατε?

Το λαπτοπ το θελω για επαγγελματικη χρηση δεν θα παιξω παιχνίδια, ίσως μονο κανενα photoshop.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.