Jump to content



Dremelάκι σε πολύ χαμηλή τιμή


Τζώρτζης

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Έχει ένα έτος εγγύηση,πολύ όμορφη θήκη μεταφοράς,πολύ χρηστικό και περιέχει σχεδόν τα πάντα!!!

αλήθεια δισκάκια και άλλα μικρά ανταλλακτικά που μπορώ να βρω?

Πάντως από ότι είδα είχε ακόμα καμμιά δεκαριά κουτιά...όποιος προλάβει?

post-1891-1416071907,8269_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

πολυ φτηνο αραγε μακρο θεσ/νικης θα υπαρχει; καλα που το ανεφερες και ειχα σκοπο να παρω.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε Τζωρτζη πες μου σε παρακαλω εαν περιεχει και αυτοματο τσοκακι στη συσκευασια...

( μαλλον ζηταω πολλα)

Οσο για δισκακια κοπης...

και μιας και το !@#$%Praktiker κοστολογει πλεον τα 5 γνησια dremel δισκακια κοπης

προς 10! (2 το τεμ. αν ειναι ποτε δυνατον)

πηγαινε στην Πλατεια Καρυτση διπλα στον Ασημακοπουλο με τα sleeves ειναι ενα μαγαζι με ειδη αργυροχρυσοχοϊας...

τσαμπα πραμα λεμεεεεεε

και απιστευτα μεγαλη ποικιλια απο δισκακια, φρεζακια, σμυριδοπετρες...κτλ

Link to comment
Share on other sites

Κοπριτη μηπως ζητας κατι εξειδικευμενο? γιατι ο Κρομα μου εχει πει οτι αυτα που αγοραζει απο το Πρακτικερ, κοστιζουν 8 τα 10. Και ειναι γνησια dremel.

Εκτος αν θυμαμαι εγω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 17:22]

Κοπριτη μηπως ζητας κατι εξειδικευμενο? γιατι ο Κρομα μου εχει πει οτι αυτα που αγοραζει απο το Πρακτικερ, κοστιζουν 8 τα 10. Και ειναι γνησια dremel.

Εκτος αν θυμαμαι εγω λαθος.

Ζαχο καποιος κανει λαθος και αυτος δεν ειμαι εγω....:p

8 ευρω τα 5τεμ εκαναν μεχρι τον προηγουμενο μηνα που αγορασα...(Praktiker Αλιμου)

(μιλαμε για δισκακια κοπης ενισχυμενα και οχι πετροδισκακια λειανσης,)

προχθες ομως που πηγα να παρω τα ειχανε βαλει 10 την ιδια ακριβως συσκευασια των 5 τεμ.

(ουυυ γερμανοφωνοι παλιοκατσικοκλεφτες)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μοιάζει υπερβολικά πολύ με ένα Einhell που είχα πάρει πριν αρκετό καιρό από το μοναστηράκι σχεδόν στη διπλή τιμή. Το βαλιτσάκι του έχει ακριβώς τα ίδια πράγματα μέσα!

Link to comment
Share on other sites

[offtopic]Μήπως ξέρετε κάποια σελίδα που λέει τι κάνει το κάθε εξάρτημα; Έχω πάρει ένα με 15 από το Lidl και μία κασσετίνα με εξαρτήματα με άλλα 7.90, αλλά δεν ξέρω τι κάνουν όλα :([/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις μιλησα στο τηλεφωνο με τον Κρομα, και μου ειπε οτι αυτα που αγορασε ειναι γνησια Dremel, καφετι δισκοι(για δισκους μιλαμε και οχι για πετρες λειανσης) και τα αγορασε 8 την 20αδα(οχι 10αδα που ειπα). Βεβαια η τιμη ειναι προ 2 μηνων.

Υ.Γ. μου ειπε οτι υπαρχουν και μαυροι δισκοι η οποιοι ειναι ακριβοτεροι, αρα μηπως μιλας για αυτους?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Λοιπον μολις μιλησα στο τηλεφωνο με τον Κρομα, και μου ειπε οτι αυτα που αγορασε ειναι γνησια Dremel, καφετι δισκοι(για δισκους μιλαμε και οχι για πετρες λειανσης) και τα αγορασε 8 την 20αδα(οχι 10αδα που ειπα). Βεβαια η τιμη ειναι προ 2 μηνων.

Υ.Γ. μου ειπε οτι υπαρχουν και μαυροι δισκοι η οποιοι ειναι ακριβοτεροι, αρα μηπως μιλας για αυτους?

Οι μαυροι με τους καφε δεν εχουν καμια σχεση δυστηχως, οι μαυροι ειναι υπερενισχυμενοι, γι'αυτο αλλωστε και αυτη η μεγαλη διαφορα τιμης;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 18:53]

Λοιπον μολις μιλησα στο τηλεφωνο με τον Κρομα, και μου ειπε οτι αυτα που αγορασε ειναι γνησια Dremel, καφετι δισκοι(για δισκους μιλαμε και οχι για πετρες λειανσης) και τα αγορασε 8 την 20αδα(οχι 10αδα που ειπα). Βεβαια η τιμη ειναι προ 2 μηνων.

Υ.Γ. μου ειπε οτι υπαρχουν και μαυροι δισκοι η οποιοι ειναι ακριβοτεροι, αρα μηπως μιλας για αυτους?

οι καφε δισκοι ειναι για κοψιμο μαλακοτερων υλικων (εαν πας να κοψεις καμια 12αρα τρυπα θα δεις πως τρωγεται και ποσο αργα κοβει σε σχεση με τον κανονικο)

οι μαυροι με το πλεγμα ειναι για κοπη σκληρων υλικων (μεταλλα-αλουμινια-πλεξυ.κτλ) και δεν εχουν καμια σχεση στη συμπεριφορα...

αλλα οπως και να εχει, ολα τα γνησια Dremel εξαρτηματα ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ...

(εχε χαρη που ειναι διπλα το Praktiker και βολευεσαι σε μια ωρα αναγκης...)

διαφορετικα σε διαφορα ειδικευμενα και μη μαγαζια βρισκεις πολυ καλα προιοντα σε απιστευτα χαμηλοτερες τιμες

ενδεικτικα αναφερω οτι αγορασα συσκευασια με τρια στελεχη δισκων προς 5 ευρω οταν το ενα αντιστοιχο εξαρτημα γνησιο Dremel εχει γυρω στα 10

επισης σχετικα με το αυτοματο τσοκακι που ρωτησα πριν,

η τιμη της αντιπροσωπειας ειναι 37 οταν με 15 παιρνεις ολοκληρο το εργαλειο τυπου dremel...

τεσπα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Ενταξει ρε παιδια, μην βαρατε. Μια ερωτηση εκανα. Αλλωστε για κοπη 12αρας τρυπας, εχουμε ποτηροτρυπανον....χεχε

γεια σου πατριδα:flower: :worship: :clap: :daisy: :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είναι πραγματικά καλό

το τηλεσκοπικο σου λύνει τα χέρια!!

15.65 είχε για την ακρίβεια ...

δε ξέρω όσοι πιστοί ας τρέξουν είναι ευκαιρία...

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

ρε Τζωρτζη πες μου σε παρακαλω εαν περιεχει και αυτοματο τσοκακι στη συσκευασια...

( μαλλον ζηταω πολλα)

Οσο για δισκακια κοπης...

και μιας και το !@#$%Praktiker κοστολογει πλεον τα 5 γνησια dremel δισκακια κοπης

προς 10! (2 το τεμ. αν ειναι ποτε δυνατον)

πηγαινε στην Πλατεια Καρυτση διπλα στον Ασημακοπουλο με τα sleeves ειναι ενα μαγαζι με ειδη αργυροχρυσοχοϊας...

τσαμπα πραμα λεμεεεεεε

και απιστευτα μεγαλη ποικιλια απο δισκακια, φρεζακια, σμυριδοπετρες...κτλ

το αυτόματο τσοκάκι δε ξέρω τι είναι οπότε δε μπορώ να συ πω αν περιέχει...

ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

πολυ φτηνο αραγε μακρο θεσ/νικης θα υπαρχει; καλα που το ανεφερες και ειχα σκοπο να παρω.ευχαριστω

Εχει ( η τουλαχιστον ειχε πριν μια βδομαδα που πηρα ενα) και ηταν και στην ιδια τιμη

Αυτοματο τσοκακι οχι δεν εχει (πιστευω οτι εννοεις αυτο που πιανει τα ροχακια-τρυπανι α χωρις την χρηση κλειδιου)

Πιανει με το κλασικο κωνικο college και στο κυριως σωμα και στον ευκαμπτο

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω οτι σημερα στην Ξανθη που μένω κυκλοφόρησε διαφημιστικό Alex Pack με ανάλογο εργαλειακι στα 15 ευρω απο 30 που είχε. Τσεκάρετε το στο Alex Pack της γειτονιας σας!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.