Jump to content



nVidia RTX 40X0 Ada Architecture


Recommended Posts

41 λεπτά πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Παιζεις και εσυ simulators;

Κατά 90% με simracing (Assetto Corsa) ασχολούμουν και αφού πήρα VR "γλυκάθηκα" και δεν μπορούσα πια να παίξω σε απλή οθόνη... Βγήκε μετά και το Assetto Corsa Competizione το οποίο στο VR δεν παίζει max ακόμα και με τις 4090... 

Με την 980ti που έχω τώρα ίσα που σηκώνει στο VR (το ACC) ένα αυτοκίνητο για hotlaping, και αυτό με 45FPS και ρυθμίσεις στο LOW. Η αλήθεια είναι ότι χωρίς την εμπλοκή σε πρωταθλήματα η ενασχόληση με το simracing έχασε την αίγλη του και το ψιλοπαράτησα... Γι' αυτό και θέλω να φτιάξω νέο PC!😉

Έλα να σου τα δείξω (κόκπιτ, τιμονιέρα, VR) όποτε θες. Στείλε μου ΠΜ να μην χαλάμε άλλο το νήμα, εδώ.

Link to comment
Share on other sites

24 λεπτά πριν, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Κατά 90% με simracing (Assetto Corsa) ασχολούμουν και αφού πήρα VR "γλυκάθηκα" και δεν μπορούσα πια να παίξω σε απλή οθόνη... Βγήκε μετά και το Assetto Corsa Competizione το οποίο στο VR δεν παίζει max ακόμα και με τις 4090... 

Με την 980ti που έχω τώρα ίσα που σηκώνει στο VR (το ACC) ένα αυτοκίνητο για hotlaping, και αυτό με 45FPS και ρυθμίσεις στο LOW. Η αλήθεια είναι ότι χωρίς την εμπλοκή σε πρωταθλήματα η ενασχόληση με το simracing έχασε την αίγλη του και το ψιλοπαράτησα... Γι' αυτό και θέλω να φτιάξω νέο PC!😉

Έλα να σου τα δείξω (κόκπιτ, τιμονιέρα, VR) όποτε θες. Στείλε μου ΠΜ να μην χαλάμε άλλο το νήμα, εδώ.

Κατσε δηλαδη με την καρτα μου δεν θα μπορω να παιξω κοντα 100 fps? Τι φαση; Εδω σε 4κ πιανω 250-300

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

έχει 4080 ! μπορεί να θέλει κανένας κουτί που να είναι μικρό και να χωράει η 4080 !
σωστό TOPIC 🤪

Έχει και 13900Κ, γιατί να μην μπει στων ιντελ το topic με αυτή τη λογική..

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Έχει και 13900Κ, γιατί να μην μπει στων ιντελ το topic με αυτή τη λογική..

 

καλή ιδέα δεν το σκέφτηκα πάω να το βάλω και εκεί ...

inside out lol GIF by Disney Pixar

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

έχει 4080 ! μπορεί να θέλει κανένας κουτί που να είναι μικρό και να χωράει η 4080 !
σωστό TOPIC 🤪

Έχω 4080;

No Way Beer GIF by Busch

Μια ταπεινή 2070s έχω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.