Jump to content



Θέλω να κόψω το YouTube στο γιο μου!


Recommended Posts

Για πείτε μου πως να κόψω τον σωλήνα στο γιο μου?Ο γιος μου είναι 8,5 ετών και αν δεν το μαζέψω τώρα ..... Βλέπει μέσω Nintendo switch και γνωρίζει ήδη το διαθέσιμο κλείδωμα βάση ηλικίας που προσφέρει η εφαρμογή της Nintendo και για να αποφύγω γκρίνιες θέλω ένα τρόπο που και καλά να μην καρφωθω....

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τυπακια που παίζουν Minecraft και άλλους YouTubers της ηλικίας του. Αλλά δεν είναι μόνο αυτό το θέμα. Έχει φάει σκαλωμα γενικά με τον σωλήνα,το μυαλό του είναι συνεχώς εκεί. Πάλι καλά που είναι καλός στα μαθήματα του.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος kpetros έγραψε:

Μην το κανεις χειροτερο κοβοντας του το ....

Πρεπει να μαθεις το παιδι πως να φιλτραρει , οχι μονο για τον σωληνα αλλα για την ζωη του ολη 

Σεβαστή η άποψη σου, συμφωνώ ότι πρέπει να υπάρχει διάλογος και γενικά να μιλάμε και να λέμε ξανά και ξανά τα ίδια για να περάσουν στο παιδί, αλλά la katastation χρήζει δραστικά μέτρα από τον γονιό. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος skepasti21 έγραψε:

Κάτι τυπακια που παίζουν Minecraft και άλλους YouTubers της ηλικίας του. Αλλά δεν είναι μόνο αυτό το θέμα. Έχει φάει σκαλωμα γενικά με τον σωλήνα,το μυαλό του είναι συνεχώς εκεί. Πάλι καλά που είναι καλός στα μαθήματα του.

Να του βρεις ενα εδνιαφερον αθλημα ή μουσικο οργανο

Έγινε επεξεργασία από slalom
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια εγώ. Του έβαλα το tablet σε δικό του SSID και μόνο ώρες που του επιτρέπεται έχει σοβαρή ταχύτητα. Τις υπόλοιπες 10kbs d/u... 😂 

 

Αν θες να κόψεις ΤΟ YT, δοκίμασε να. βάλεις open dns ip και από το management console να κόψεις ΙΡ η/και domain. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

QoS δεν έχει το ρουτερ σου?

Δώσε 128Kbps ώστε να κάνει buffering μέχρι και σε 144p.

Πόση υπομονή να έχει για να δει έτσι.

Έχω το speedport της Cosmote Θέλω μόνο στο Nintendo αλλά το YouTube να παίζει κανονικά στις άλλες συσκευές. Έλα μην πεις ότι ζητάω πολλά....!

Έγινε επεξεργασία από skepasti21
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το αντίθετο αποτέλεσμα θα έχει κάτι τέτοιο. Θα αφιερώσει περισσότερο χρόνο στο πως να βρει τρόπο να μπαίνει στο youtube και θα μείνουν πίσω όλα τα υπόλοιπα. Η συγκεκριμένη ηλικία απαιτεί ιδιαίτερο χειρισμό καθώς μέχρι τα 7 ο εγκέφαλος του ανθρώπου έχει ήδη πάρει τα πρότυπα ερεθίσματα και μπαίνει σε φάση αυξημένης δραστηριότητας, όπου εξερευνά τι μπορεί να κάνει με όσα του έχουν εντυπωθει. Από την άλλη οι οθόνες είτε είναι τηλεόραση, είτε υπολογιστής ή φορητές συσκευές καθηλώνουν τον εγκέφαλο στην προηγούμενη κατάσταση ύπνωσης πριν τα 7, όπου περνιουνται πιο εύκολα αρκετά μηνύματα. Ένα ισορροπημένο πρόγραμμα για διάβασμα, ψυχαγωγία αλλά και ποιοτικό χρόνο με τον γονιό, όπου μπορούν να συζητηθούν ανοιχτά όλα αυτά θα ήταν χρήσιμο. Σε κάθε περίπτωση όμως, το κάθε παιδί τείνει να μιμείται συμπεριφορές. Έτσι για πχ αν ο γονιός είναι όλη μέρα με ένα κινητό στο χέρι δεν γίνεται να έχουμε την ψευδαίσθηση ότι το παιδί θα κάνει κάτι πολύ διαφορετικό από αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.