Jump to content



Immortals of Aveum [22 Αυγούστου 2023]


tommybertsen

Recommended Posts

Κυκλοφόρησε με UE5 και εκπληκτικό optimization όπως έχουμε συνηθίσει

 

 

 

STORE.STEAMPOWERED.COM

Immortals of Aveum is a single-player first person magic shooter that tells the story of Jak as he joins an elite order of battlemages to save a world on the edge of abyss.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

54 λεπτά πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
WWW.DSOGAMING.COM

Even the mighty NVIDIA GeForce RTX 4090 is unable to run Immortals of Aveum with 60fps at Native 4K... on...

WTAF;

Μέγα ψέμα. 53 average με ultra. Έχει πάνω από 70 με low. 

Είπαμε , είναι δύσκολο αλλά κλασικός τύπος από dsog, μπερδεμένος όπως συνήθως .

Σου έχω πει ότι δεν την παλεύει και πάλι αυτόν διαβάζεις. Παίξε κάνα cp77 βρε Γιώργο 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Παίζει στα 23.€ το game οπότε το τσίμπησα γιατί στο demo μου ψιλοάρεσε και μιας και δεν είχα κάτι άλλο για να πάρω, πήρα αυτό.

 

Έχει ένα ΠΟΛΥ , ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σοβαρό πρόβλημα όμως.

 

Υπάρχει ένα Error (UE5 + Nvidia , πιθανόν, related) κατά το οποίο παρατήρησα κρασάρει σε πολύ κόσμο, με UE5 μήνυμα. Κάποιοι λένε λύνεται διαφράφοντας ένα φάκελο απ'το C:\Users\*username*\AppData\Local , ονόματι P3 και επανέρχεται. That's not the case for me. Πρέπει εκτός απ'τον να τον διαγράψω, να ΜΗΝ ανοίξω frame generation.

Και θα μου πείτε αφού έχεις 80+ FPS , τι το θέλεις; Το θέλω γιατί χωρίς αυτό, τα stutters πάνε σύννεφο. Με αυτό ομαλοποιείται αλλά μπορώ σε σημεία να αναπαράγω πιστά το πρόβλημα, και αυτό οφείλεται στο FG. Και το εκνευριστικό της υπόθεσης, είναι πως, αυτό ξεκίνησε απ'τον Σεπτέμβρη και ένα Patch μετά. 

Υπάρχει κάποιος που να παίζει το game με nvidia GPU?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Υπάρχει, γενικά, κάποιος που να παίζει το παιχνίδι;😛

Το παιχνίδι δεν είναι καθόλου άσχημο, σε πληροφορώ. Για αυτό που είναι και για το 20ρικο, είναι μια χαρά, διασκεδαστικό. Όχι για φουλ τιμή. Αν το συγκρίνεις με το Forspoken (που τα κάνει όλα λάθος ενώ έχει τρελό potential), γελιέσαι.

 

Έχει εξαιρετικό voice acting, γνωστούς ηθοποιούς (που'χουν δώσει πρόσωπο αλλά και φωνή) και το right amount χιούμορ (όχι το σούπερ κριντζ του forspoken ας πούμε), συμπαθέστατη μάχη, το exploring σε ανταμείβει, τα upgrades έχουν νόημα, τα ηχητικά εφέ πολύ καλά (η μουσική δεν με τρελαίνει), γραφικά πολύ καλά και το πιο μέτριο aspect του θα έλεγα πως είναι η ιστορία του, αν και είναι "χωνέψιμη" και το ότι μέχρι στιγμής (είμαι νωρίς στο game) επαναλαμβάνονται αρκετοί εχθροί αλλά έχει δυνατά challenges και mini bosses.

 

Για αυτό πριν παίξεις, μην κρίνεις, εκτός από όταν κάτι φαίνεται πως είναι τελείως φόλα. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.