Jump to content



Android TV Box


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά εύχομαι με υγεία. 

 

Ενδιαφέρομαι για αγορά Android TV box και άρχισα το ψάξιμο. 

 

Τι έχετε να προτείνετε? Δε ξερω αν έχει σημασία η τηλεόραση αλλά είναι 75αρα οπότε με ενδιαφέρει 4K output. 

Επίσης στο οικονομικό λιγότερο από Nvidia Shield.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημενος πελατης εδω και 20 ευρω λιγοτερα απο το αποπανω που ειναι εξισου καλο.

Υπαρχουν και αγγελιες κατα καιρους μεταχειρισμενων να ξεκινουν απο τα 30 ευρω.

 

WWW.SKROUTZ.GR

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, το google tv τι δοκίμασε κάποιος? Επίσης βλέπω διάφορες κινεζιες με φουσκωμένη ram και rom αξίζει άραγε η δοκιμή η είστε ευχαριστημένοι με 2gb ram? όλα έχουν να κάνουν φυσικά με το λειτουργικό και το ποσό φορτωμένο θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τρία chromecast στις τρεις τηλεοράσεις. Εχω επάνω όλες τις εφαρμογές Netflix, otetv, eon, Disney, Amazon, euroleague κλπ

Γρηγορο απλό αξιόπιστο με πολύ βολικό τηλεκοντρόλ χωρίς κολλήματα σπασίματα. 
Εσύ τι ψάχνεις για τη tv?

Link to comment
Share on other sites

Το μικρο shield θα προτεινα (εφοσον το μεγαλο ειναι πολυ ακριβο), που ειναι σαν βαρελακι

Το εχω δει να παιζει 80αρι gb ταινια σε 2160 με 7.1 atmos σε σπιτι φιλου και εμεινα αφωνος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις. Το θέλω για IPTV διότι είμαι εξωτερικό και για F1tv. Το shield tv το απλό δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμο στο αμαζον στην περιοχή μου. @YDinopoulos έχω μια LG nano90 75 ιντσών, το shield επεξεργαζεται καλυτερα πιστεύεις μια τέτοια ταινία και έχει καλύτερο αποτέλεσμα? Διάβαζα για το ai upscaling και την απόδοση του Tegra αλλά λέγανε επίσης πως σε premium tvs δεν εχει διαφορα. Τώρα παρήγγειλα το xiaomi 2nd gen, αλλά αν έβρισκα το shield tv το ακυρώνω. Γενικά είπα αφού θα δώσω κάμποσα ας πάρω κάτι σχετικά καλό, οπότε μέχρι shield απλό θα πήγαινα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, εγω εχω το pro. Η TV μου ειναι Samsung 65, 4k αλλα παλιο μοντελο. Ταινιες που ειναι 1080 καλης ποιοτητας, βλεπω αρκετη διαφορα με το upscaler. Δεν ξερω τι θα κανει στην 75αρα σου, αλλα πιο πολυ μου αρεσει οτι δεν εχει κολωσει πουθενα (ακομα) σε ταινιες 4κ που του εχω βαλει, ειτε με την TV ειτε στον Προτζεκτορα (4κ)

 

(Δουλευω αρκετα Kodi με ThePromise Και συνδρομη real-debrid)

Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Κοιτα, εγω εχω το pro. Η TV μου ειναι Samsung 65, 4k αλλα παλιο μοντελο. Ταινιες που ειναι 1080 καλης ποιοτητας, βλεπω αρκετη διαφορα με το upscaler. Δεν ξερω τι θα κανει στην 75αρα σου, αλλα πιο πολυ μου αρεσει οτι δεν εχει κολωσει πουθενα (ακομα) σε ταινιες 4κ που του εχω βαλει, ειτε με την TV ειτε στον Προτζεκτορα (4κ)

 

(Δουλευω αρκετα Kodi με ThePromise Και συνδρομη real-debrid)

Εγω εχω το παλιο το αντρικο του 17... 😛

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Τελεια παιδιά ευχαριστώ. Μόλις μετάνιωσα το xiaomi. δε γινόταν να ακυρώσω δε το δεχόταν. έβαλα μια 4K Atmos 7.1 HDR h265 40 gb the passengers (παιζει μια κυρια π μ αρεσει :D και την εχω για benchmark την ταινια αυτη) και έκανε κοληματακια. από εξωτερικό σκληρό. Στην τηλεόραση αυτη παίζει λάδι. τώρα θα δω για τίποτα ρυθμίσεις η για καλύτερο player κτλ vlc κατέβασα. Γενικά δε τα ξέρω έχω μείνει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, το μέλος Jimaki MBG έγραψε:

Τελεια παιδιά ευχαριστώ. Μόλις μετάνιωσα το xiaomi. δε γινόταν να ακυρώσω δε το δεχόταν. έβαλα μια 4K Atmos 7.1 HDR h265 40 gb the passengers (παιζει μια κυρια π μ αρεσει :D και την εχω για benchmark την ταινια αυτη) και έκανε κοληματακια. από εξωτερικό σκληρό. Στην τηλεόραση αυτη παίζει λάδι. τώρα θα δω για τίποτα ρυθμίσεις η για καλύτερο player κτλ vlc κατέβασα. Γενικά δε τα ξέρω έχω μείνει πίσω.

 

Έχω βάλει 100gb+ mkv απο εξωτερικο σκληρό και το παει νερό(mi box s gen 2)

Δοκίμασε kodi

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.