Jump to content



Πτώση στις τιμές ADSL από Vivodi!


Legend1416003172

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Γιωργος_Μ

Κατι ολιγον ξεκαρφωτο : Οσον αφορα αυτη την ιστορια με το φτηνο internet για φοιτητες

με σημαντικη επιβαρυνση στους μη-φοιτητες , σημερα που ειχα μπει στο site της Forthnet να

δω κατι , ανεφερε ως πρωτοπορος του εγχειρηματος σαφως για ΟΓΚΟΧΡΕΩΣΗ στο 'φτηνο'

Internet .

click me

ps το χα πει ο προφήτης :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω από τον φίλο spc , η νοοτροπία με την οποία αντιμετωπίζουν τους πελάτες της δεν αλλάζει

Εσύ φίλε gleon μπορεί να ξεμπέρδεψες με τα προβλήματα μέσα σε ένα μήνα , αλλά για ρώτα και εμάς

Τέλη νοεμβρίου πρωτοεμφανίζεται το πρόβλημα , και κορυφώνεται στα μέσα δεκεμβρίου

Όποιος ανέφερε το πρόβλημα στην βιβοδι , πήρε την ίδια απάντηση

"Το πρόβλημα θε έχει λυθεί την επόμενη βδομάδα"

Όχι μόνο δεν λύθηκε , αλλά μας είχαν σαν μπαλάκι , και από βδομάδα σε βδομάδα , έγινε από μήνα σε μήνα

Τελικά , αρχές απριλιού η κατάσταση αρχίζει και φτιάχνει , και μάλιστα μας πιστώνουν και 2 μήνες δωρεάν (ενώ οι περισσότεροι είχαν 4μηνο πρόβλημα)

Τώρα , το κατα πόσο "δωρεάν" ήταν , από την στιγμή που αρκετά άτομα -μεταξύ των οποίων και εγώ- κατέφυγαν στην λύση άλλου isp όντας ΔΕΣΜΙΟΙ του 6μηνου συμβολαίου από τους οποίους το μισό και παραπάνω διάστημα ήταν προβληματικό , ένας θεός ξέρει

Αυτή τη στιγμή , ναι , κατεβάζει full , και το μοναδικό καπέλωμα που τρώει κατα την διάρκεια της μέρας είναι όντως λόγω τιγκαρισμένου dslam ΟΤΕ‘. Πάντως για να μην κοροιδευόμαστε , τα pings συνεχίζουν και παραμένουν άθλια την μισή ημέρα

Προβλήματα έχουν και άλλοι isp , ναι

Αλλα ΔΕΝ ειναι 4μηνα

Το διάστημα που χρησιμοποιούσα forthnet περιμένοντας να φτιάξει το δίκτυο της βιβόδι , έβγαλε πρόβλημα , παρόμοιο με αυτό της βιβο , μειωμένες ταχύτητες και χάλια ping

Ως εκ θαύματος , μέσα σε 4~5 μέρες το πολύ έιχε φτιαχτεί

Ας μην χρειαζόμουν το νετ τον τελευταίο μήνα + εξεταστική , και θα τους είχα στείλει την στιγμή που έληξε το συμβόλαιό μου

Δεν παει να μειώσει όσο θέλει τα τιμολόγιά της , αμφιβάλω αν κανείς παλιός πελάτης της θα ξαναγυρίσει , οι παλιοί θυμούνται , και οι καινούργιοι τα ΄μαθαν

Και δω , μόλις τελειώσει εξεταστική , βουρ για forthnet

Πάντως αυτή η μείωση είναι καλό , καθώς και άλλοι isp θα ακολουθήσουν την κίνησή της

Ο ανταγωνισμός ωφελεί πάντα τον κοσμάκη :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στην ίδια κατηγορία με τον Chris. Κατά τη 4μηνη διάρκεια της αναβάθμισης είχα μηδαμινά προβλήματα... Επιπλέον από λάθος στο λογιστήριο προφανώς, πληρώνω για 256 σύνδεση ενώ έχω 384. Μάλλον δεν με συμφέρει και τόσο να την κόψω! :D

Link to comment
Share on other sites

Όντως , τα λογιστήριά τους είναι ότι να΄ναι , και τα λάθη με τις χρεώσεις συνήθως ευνοούν τον πελάτη :T:

Πάντως , κυρίως οι χρήστες μέσω ΟΤΕ είχαν το μεγαλύτερο πρόβλημα

Δυστυχώς ο κόμβος τους καλύπτει ελάχιστες περιοχές

Link to comment
Share on other sites

Μήν το λές, σε κάποια φάση που έκανα την αναβάθμιση σε DSLphone επέστρεψα το Dslmodem και αντί να μου κόψουν 60 μου τα Χρέωσαν!!!! Φυσικά αφού τους πήρα και τους έκραξα λύθηξε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Legend [Σήμερα, στις 19:25]

Εγώ είμαι στην ίδια κατηγορία με τον Chris. Κατά τη 4μηνη διάρκεια της αναβάθμισης είχα μηδαμινά προβλήματα... Επιπλέον από λάθος στο λογιστήριο προφανώς, πληρώνω για 256 σύνδεση ενώ έχω 384. Μάλλον δεν με συμφέρει και τόσο να την κόψω! :D

αν η vivondi λειτουργει οπως ο οτε θα ανακαλυψουν αργα η γρηγορα το λαθος και θα στα χρεωσουν! λεω αν

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω πει και τα εχω ξαναματαπει και...και...και...και... πολλα ακομα.

H vivodi το μονο που θα μπορουσε να κανει για να φερει πελατες πισω ειναι να τους ΠΛΗΡΩΝΕΙ για να χρησιμοποιουν τις υπηρεσιες της, και μαλιστα πολυ περισσοτερα απ'οσα χρεωνει η ιδια για αυτες.

Γιατι η ψυχικη οδυνη δεν ξεπληρωνεται με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επικοινωνήσανε μαζί μου τηλεφωνικώς (προς μεγάλη μου έκπληξη) και με ενημερώσανε πως ΟΛΕΣ οι συνδέσεις 256,384 Αναβαθμίζονται αυτόματα στην επόμενη κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

στην αρχη ειχα και εγω προβλημα με τη βιβο αλλα τωρα ειμαι σχεδον ευχαριστημενος....

απο Mule κατεβαζω με ~26 και απο bitcomet με ~27

εχω 256/128

πιστευω οτι θα παραμεινω συνδρομητης γιατι

1)Τωρα με τους φοιτητες και τον ΟΤΕ θα πιτταρουν dslams...ενω η vivo εχει δικα της

2)Καλες τιμες (γι αυτο που προσφερει)

Αρχική απάντηση από Chris2004

Τελικά επικοινωνήσανε μαζί μου τηλεφωνικώς (προς μεγάλη μου έκπληξη) και με ενημερώσανε πως ΟΛΕΣ οι συνδέσεις 256,384 Αναβαθμίζονται αυτόματα στην επόμενη κατηγορία.

δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως ναι μεν οι συνδέσεις θα πάνε ένα κλικ πιο πάνω , πχ. 384->512 κτλ , αλλά λογικά θα χρειαστεί να πληρώσουμε και κάτι παραπάνω για να μπορέσουμε να χρησιμοποιήσουμε την παραπάνω ταχύτητα , διορθώστε με αν κάνω λάθος

Από την στιγμή που ο isp θα είναι πχ. 512 , και το access point του OTE θα παραμένει στα 384 , στην ουσία πάλι πάμε στα 384

Αυτό βέβαια θα ίσχυειε για συνδρομητές μέσω κόμβου ΟΤΕ , τώρα για τους τυχερούς με κόμβο βίβο , μπορεί να αναβαθμιστούν και τα δύο

Όλα αυτά βέβαια είναι υποθέσεις , πάντως αν αναβαθμίσουν όλους τους συνδρομητές (ΟΤΕ/Βιβο) , αναλαμβάνωντας το παραπάνω πάγιο κόστος για 512 γραμμή , αυτό θα ήταν μια πολύ καλή κίνηση

Link to comment
Share on other sites

παντος vivodi που εχω στο μαγαζι σαλλονικα αφηλο να ομολογησο οτι το ping ειναι αψογο πλεον. και καλυτερο κιολας στο wow Που παιζω απο forthnet που εχω σπιτι

Link to comment
Share on other sites

ΑΙΣΧΟΣ, εκεί που ήμουν μέσα στη τρελή χαρά, ότι θα είχα δηλαδή απο δευτέρα 512 στη τιμή της 384. Για ΑΓΝΩΣΤΟ λόγο δεν έχω DSL ΚΑΘΟΛΟΥ απο τη Παρασκευή.

Τους παίρνω τηλέφωνο κάθε μέρα και μου λένε ναι θα διορθωθεί και είναι πρόβλημα του ΟΤΕ. Εχω χαλάσει τα %£"$%" μου στο κινητό γιατί δεν έχω φυσικά ούτε το DSLphone για να τους καλέσω.

Το χειρότερο όμως είναι ότι το χρειάζομαι για τη δουλειά μου και έχω μείνει πίσω...ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 14:12]

τελικα εγινε , μου τη κανανε 512...τη συνδεση :D

εεεεεεεεεεεετσι

αν εισαι σε full llu εισαι οκ....αν εισαι ομως σε shared μηπως σε χρεωνει κατιτις παραπανω ο πΟΤΕς?:...:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.