Jump to content



Πόσο χρειάζομαι το pc που έχω;


TheLab

ποσο χρειαζομαι την ισχύ του pcιού που εχω;  

424 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

εχω αυτο ακριβως που μου χρειαζεται.......μιας και δεν εχουμε παιχνιδομηχανες και οι γονεις πλεον επαψαν να τα σκανε......

την ισχυ που εχω την χρησιμοποιω μονο για τα παιχνιδια.....για ολα τα υπολοιπα βολευομουνα και με το τοπ μηχανημα που κυκλοφορουσε στα μαγαζια το 2000

α και κατι τελευταιο

ΜΕ ΓΕΙΑ ΤΟ POLL ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το pc έχει γίνει τρόπος ζωής. Σχεδόν τα πάντα παιρνούν πλέον από 'κει. Μουσική, φωτογραφία, έγγραφα-επιστολές, ιστοσελίδα, ενημέρωση, ψυχαγωγία και φυσικά παιχνίδια. Σπάνια βλέπω πλέον τηλεόραση, μόνο καμμιά ταινία. Τώρα σχετικά με την ισχύ μόνο στα καινούργια απαιτητικά παιχνίδια φαντάζομαι ότι χρησιμοποιήται στο μαγαλύτερο ποσοστό και στην επεξεργασία εικόνας όπου έχουν μειωθεί αισθητά οι χρόνοι αντίδρασης αποτελέσματος.:)

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια το νεο poll...:T: (it was about time...)

νομιζω μονο

οτι η πρωτη με την δευτερη επιλογη θα ηθελαν και κατι ενδιαμεσο...

του στυλ:

"καποτε το συστηματακι μου με καλυπτε απολυτα...

αλλα μολις εβαλα το Adobe Suite CS 2, διαπιστωσα οτι κλανει μεντες

αρα χρειαζομαι αμεση αναβαθμιση αφου ομως πρωτα βρω χορηγους και χρηματοδοτες..."

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να είμαι στην πρώτη κατηγορία, αλλά δεν παίζουν τα φράγκα..!:D

Οπότε έχω ακριβώς ότι χρειάζομαι για τις δουλίτσες μου και για κανα παιχνιδάκι!

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που με ενδιαφερει ειναι να τραβαω κανα bench οταν και οποτε θελω και το κυριοτερο απ'ολα ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να περιμενω πανω απο 10 δευτερολεπτα για κατι. Οποτε η επιλογη γουσταρω οτι πιο γρηγορο κυκλοφορει γιατι ΒΑΡΙΕΜΑΙ να περιμενω μου ταιριαζει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Το μονο που με ενδιαφερει ειναι να τραβαω κανα bench οταν και οποτε θελω και το κυριοτερο απ'ολα ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να περιμενω πανω απο 10 δευτερολεπτα για κατι. Οποτε η επιλογη γουσταρω οτι πιο γρηγορο κυκλοφορει γιατι ΒΑΡΙΕΜΑΙ να περιμενω μου ταιριαζει καλυτερα.

:D :D Ευχχαριστω που με εβγαλες απο τον κοπο να γραψω ολα αυτα.

Θα ανεβω την αλλη βδομαδα ρε......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Ψήφισα το 2ο, μιας και αντιπροσωπεύει την παρούσα κατάσταση, βαδίζω όμως με αργά αλλά σταθερά βήματα στην Jax-ο-κατηγορία :hehe:

επεπε να γινει το poll επι εποχης προμιε και ΕΕ να δω τι θα ελεγες Φανουκο χοχοχοχ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την δεύτερη ψήφισα, όχι πως αυτό σημαίνει πως εκμεταλλεύομαι πλήρως την ισχύ του pc, αλλά σε βάθος χρόνου κυρίως. Δεν είμαι από τους "αλλάζω κάθε μέρα hardware". Βεβαίως ορισμένες φορές χρειάζεται και η παρούσα ισχύς αλλά και ακόμα μεγαλύτερη λόγω ενασχόλησης με video.

Με γειες το poll.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτο που χρειαζομαι... Ο 3400+ ειναι υπεραρκετος για μενα. Η 5900@5950 Ultra παιζει μια χαρα τα games (χωρις Αf/AA βεβαια, αλλα ουτως η αλλως τα ενεργοποιω σπανια...)

Απο την αλλη βεβαια, σχεδον ποτε δεν προγραμματιζω καποια αναβαθμιση... Αναβαθμιζω σε ασχετο χρονο απλα γιατι το χρειαζομαι (σαν καταναλωτικο ον) και οχι επειδη το pc δεν αποδιδει ικανοποιητικα...

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι ειμαι καπου ενδιαμεσα στην πρωτη και την δευτερη κατηγορια.Βεβαια τελευταια δουλευοντας την IBM DB2 αρχιζω και το σκεφτομαι για 4 ραπτορες για 2 gb μνημης και κανα opteron αλλα και παλι κατι μεσα μου πιστυει οτι αυτο το κωλοπρογραμμα θα σερνεται.

Link to comment
Share on other sites

ωραιο ποστ,και πολυ επικαιρο μια και στην ζωη μας μπαινει η πληροφορικη ολο και πιο πολυ,ψηφισα το πρωτο γιατι ειμαι λατρεις της ταχυτητας

Link to comment
Share on other sites

βασικα σε εμενα ειναι ενας συνδιασμος αυτων των 2

έχω αυτό ακριβώς που χρειάζομαι

&

ΕΚ.ΠΑ.ΠΕ. (ΕΚμεταλλευτής ΠΑτρικής ΠΕριουσίας), έβαλα πάνω ό,τι καλύτερο υπήρχε αφού οι δικοί μου με αγαπάνε

λολολ να σε καλα ρε πατερα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι τώρα που φεύγω από τα μέρη(μην το γρουσουζεύω ακόμα δεν τελείωσαν οι εξετάσεις)ετοιμάζονται να σκάσουν καμιά 1500Ε για να πάρω κάτι που θα αντέξει 3-4 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.