Jump to content



Athlon X2 Database & Overclocking


greekfragma

Recommended Posts

τελικα το ψησιμο κανει καλο.κυριως 10ωρα 2πλα πραημ και 3-4 σνμ στα διαλλειματα.:cool:

με δωματιο στους 27βαθμους ειχα 41μαξ σνμ επεξεργαστη 68 στα μοσφετ και 46 στο τσιπσετ.εδω ειμαι με 1.4βολτ απο bios.

να προσθεσω οτι το ψησιμο θα συνεχιστει για τον IMC με ολο το βραδυ μεμτεστ #8 στα 2630.ελπιζω να επανελθω αυριο βραδυ με ακομα καλυτερα αποτελεσματα.:D

post-596-1416072196,2634_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 635
  • Created
  • Last Reply

....οπως παντα ο φραγμας στο χαλαρο :cool: .......καλα παει ομως φαινεται γιωργη ;) .....

...βρε βαλε τσιτα το a/c και τα φαν του w/c .....και δωστου ρευματακι να δεις τι κανει.....:devil: :devil: ...μην τον ψηνεις χαμηλα γιατι θα καλομαθει......:p :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy [Σήμερα, στις 04:19]

....οπως παντα ο φραγμας στο χαλαρο :cool: .......καλα παει ομως φαινεται γιωργη ;) .....

...βρε βαλε τσιτα το a/c και τα φαν του w/c .....και δωστου ρευματακι να δεις τι κανει.....:devil: :devil: ...μην τον ψηνεις χαμηλα γιατι θα καλομαθει......:p :p

επιμενω οτι με αργο ψησιμο στρωνει υπερβολικα......ενα λιγο καλυτερο απο το προηγουμενο.φαινεται τελικα οτι δεν εχω βρει τα ορια του με 1.4ρευμα και οτι σιγα σιγα αρχιζει και αποδιδει.:D

φτου να μην το ματιαξω:inlove:

post-596-1416072196,3001_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τελικο update για αυτην την εβδομαδα.2640 ροκσταβλος με 1.4 ακομα.2650 εφαγα μια μπλε μετα απο 5 ωρες πραημ.....το σκρινσοτ ειναι απο 2630 σνμ μιας και 2640 βαριομουνα να βλεπω ξανα σνμ και απλα επαιξα ενα 3ωρο UT2004 + NFSU2.

που θα μου παει......ολη τη βδομαδα θα φαει ψησιμο ο κοντρολερ με μεμτεστ#8 και σνμ οποτε μπορω........νομιζω εχει λιγο ακομα ζουμι.......θα τον λυωσωωωωωωωωωωω:devil:

νεξτ σκριν σε μια βδομαδα.ελπιζω παραπανω:hi:

post-596-1416072196,3582_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

τελικο update για αυτην την εβδομαδα.2640 ροκσταβλος με 1.4 ακομα.2650 εφαγα μια μπλε μετα απο 5 ωρες πραημ.....το σκρινσοτ ειναι απο 2630 σνμ μιας και 2640 βαριομουνα να βλεπω ξανα σνμ και απλα επαιξα ενα 3ωρο UT2004 + NFSU2.

που θα μου παει......ολη τη βδομαδα θα φαει ψησιμο ο κοντρολερ με μεμτεστ#8 και σνμ οποτε μπορω........νομιζω εχει λιγο ακομα ζουμι.......θα τον λυωσωωωωωωωωωωω:devil:

νεξτ σκριν σε μια βδομαδα.ελπιζω παραπανω:hi:

Ωραια πηγε ρε fragma η CPU αλλα........ αλλαξε χρωματα στο dekstop ρε παλιοGAY.... τι φλωρικο ταλασσι ειναι αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 12:01]

Ωραια πηγε ρε fragma η CPU αλλα........ αλλαξε χρωματα στο dekstop ρε παλιοGAY.... τι φλωρικο ταλασσι ειναι αυτο...

desktop7in.th.jpg

ειμαι σε φαση να περασω 64μπιτα ΧΡ......τα 2003 παραειναι advanced για μενα.οσο για την CPU δεν ΠΗΓΕ.......AKOMA ΠΑΕΙ...........φτου σκορδααααααααααα:banging:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 13:49]

Φραγμα εμορφα ..συνεχισε.....

εγω να συνεχισω......αλλα αρχισε να μου τα χαλαει ο επεξ.αυτη τι στιγμη περναει ενα 8αωρο με 2πλα πραημ στα 2640 και ειναι ολα μια χαρα.........θα προσπαθησω στα 2650 να δω μπας και δεν φαω καμια μπλε παλι........και κατι αλλο που παρατηρησα.......στα 2660 ενω στο μεμτεστ #8 ειναι πεντακαθαρος ο κοντρολερ μετα απο 2ωρες μου κολλησε το μεμτεστ.αυτο τι μπορει να σημαινει?οτι ο κοντρολερας και οι μνημες δεν μασανε αλλα οτι χρειαζεται ενα τσιμπημα σε ρευμα ακομα?

θα προσπαθησω να ψησω αλλες 2 μερες με σνμ 2πλα πραημ και μεμτεστ#8 στα 2650 μπας και στρωσει κι αλλο.

Αρχική απάντηση από apostglen46 [Σήμερα, στις 15:18]

Στειλε μου το theme please!!!!!!!

αν πας στο themexp.com θα το βρεις ευκολα......ειναι μεσα στα top downloaded.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδω δεν ειναι σταθερος αλλα βγαζει Πι1μ.Θελει ψαξιμο η δουλεια αλλα το σημαντικοτερο ειναι οτι μνημες που πηγαιναν σε Venice 2,5-3-3-11 1/1 τωρα δεν πανε πανω απο 253:toomuchne>ισως να φταει και το bios.Χρησιμοποιω το 623-3 με Tccd

post-1538-1416072219,3656_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 01:42]

Με τι ψύξη είσαι εκεί Bird? Μνήμες με διαιρέτη? το spi θα έπρεπε να είναι χαμηλότερο αρκετά, για 2800, εκτός άμα είναι χαμηλά οι μνήμες.

Με νερακι στα 2800 ανεβαινει με διπλο prime στα 44.Αλλα παρατηρησα οτι δεν παταει καλα το μπλοκ:woot: Στα 2900 ειδα και 50αρες κατι που δεν ειναι φυσιολογικο με διπλο ψυγειο 4 ανεμιστηρες και ιγκλου το σπιτι.Μνημες με διαιρετη στα 150 και εχεις απολυτο δικιο ειναι πολυ χαμηλα αλλα δεν γνωριζω το γιατι.Ξερω σιγουρα οτι οι REV.2 Ocz πανε πολυ καλυτερα ακομα και 1/1.Εχω και ενα σετακι UTT θα τοποθετησω σωστα το μπλοκ και θα δω τις θερμοκρασιες.Τωρα οσον αφορα τις μνημες καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.