Jump to content



FX55+DI=3709.3=New WR on DI


GoriLLakoS

Recommended Posts

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από esdee

bill αλητη... ενα τηλ δεν επεσε :D

:T: well done!!!

Validation κανατε? (μην μου πειτε οχι!)

Αστα.... Εκείνη την ώρα δε σκεφτήκαμε τίποτα απολύτως.... Εδώ ολόκληρο 14κ+ στο 3DM05 και δε κάναμε publish.... με το LAN συνδεδεμένο και Internet πάνω.... αλλά κοντά είναι ο Αύγουστος και η άδεια... και με την εμπειρία της πρώτης φοράς θα πάμε καλύτερα... Τώρα έχει τρέξιμο στη δουλειά :(

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και απο εμενα παιδες. Να ρωτησω τι υλικο χρησιμοποιησατε για μονωση γυρω απο το σοκετ του επεξεργαστη γιατι απο οτι ειδα μοιαζει με πισσοταινια αλλα δεν κολλαει στα χερια οπως αυτη που χρησιμοποιω εγω και μου βγαζει την πιστη να καθαρισω τα χερια και την μητρικη μετα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geoal [Σήμερα, στις 23:25]

Μπραβο και απο εμενα παιδες. Να ρωτησω τι υλικο χρησιμοποιησατε για μονωση γυρω απο το σοκετ του επεξεργαστη γιατι απο οτι ειδα μοιαζει με πισσοταινια αλλα δεν κολλαει στα χερια οπως αυτη που χρησιμοποιω εγω και μου βγαζει την πιστη να καθαρισω τα χερια και την μητρικη μετα.

μηπως ειναι πλαστελινη??? :hehe: :hehe: μπραβο παιδια.. πολυ καλη δουλεια! φτασατε αρκετα ψηλα!

Link to comment
Share on other sites

Καθώς δε βλέπω τον Bill να απαντάει (θα κοιμάται από την υπερκόπωση :) ) κάνω εγώ μερικά σχόλια για τη χτεσινή εμπειρία. Ο ξηρός πάγος είναι ιδιαίτερα εύκολος στη χρήση, ωστόσο έπρεπε αρκετά συχνά να κάνουμε... reload. Θερμοκρασία μέσα στο κάνιστρο -58 βαθμοί. Θερμοκρασία CPU (μέτρηση από το board) από -37 έως -20. Η CPU ήταν bootable γύρω στα 3,7G και benchable γύρω στα 3,4-3,5.. Χάσαμε χρόνο να ρυθμίσουμε τις μνήμες, τις οποίες τελικά δεν καταφέραμε να δουλέψουν ψηλά, ακόμα και με μεγάλη τάση. Δοκιμάσαμε και GEIL μνήμες, αλλά ούτε αυτές. Το BIOS του DFI ήταν του Γενάρη και δυστυχώς δεν το αλλάξαμε. Φαντάζομαι το πρόβλημα ήταν κάπου εκεί. Η μόνωση που βάλαμε γύρω από το socket ήταν απόλυτα λειτουργική, και η υγρασία παρέμεινε πάνω στη τσίχλα (το μονωτικό υλικό. χρησιμοποιείται στα συνεργεία αυτοκινήτου όπως μου είπε ο Βασίλης). Που και που τη σκουπίζαμε με ένα πανάκι just in case...Να σημειώσω ότι 2 φορές το λειτουργικό κλάταρε. Ο συγκεκριμένος επεξεργαστής με αέρα είχε φτάσει μόνο 2,8G. Τέλος, στα 2V δεν ξεκίναγε καν...

Όσον αφορά στον X2, τον είχα σεταρισμένο με RAID σε ένα MSI και στημένες 2GTX πάνω, για να χτυπήσουμε το PCMark 05. Αν και το σύστημα δούλευε κανονικά με το DI, το board δεν έμπαινε στο BIOS, πρόβλημα που δεν υπήρχε με τη ψύκτρα. Καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι τα πολλά μειον μάλλον δημιούργησαν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

-58 μεσα στο κανιστρο??? πως εγινε αυτο? (και με τι θερμομετρο το μετρησατε) γιατι ο ξηρος παγος εξατμιζετε στους -79 περιπου! -64 βλεπαμε οταν ειχαμε benchαρει με τον vouda στον πατο του κανιστρου!

τσ τσ τσ... για πρωτη επαφη dimcar με Dry ice +AMD καλα τα πηγατε :D

μπραβο και παλι

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη συγχαρητήρια......μόνο και μόνο για τον χρόνο που έχεις αφιερώσει ......κάποτε θα δικαιωνόσουν......

......η παρακάτω φωτογραφία είναι από τον νέο χώρο εργασίας μου ........:hehe:

......εκείνο το κάνιστρο που μου είχες τάξει ....υπάρχει......?:hehe:

post-1787-1416072081,0035_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee

-58 μεσα στο κανιστρο??? πως εγινε αυτο? (και με τι θερμομετρο το μετρησατε) γιατι ο ξηρος παγος εξατμιζετε στους -79 περιπου! -64 βλεπαμε οταν ειχαμε benchαρει με τον vouda στον πατο του κανιστρου!

τσ τσ τσ... για πρωτη επαφη dimcar με Dry ice + intel καλα τα πηγατε :D

μπραβο και παλι

Δεν ήσουν εκεί για να το δείς... ;) Next time!!

Χρησιμοποιήσαμε ψηφιακό θερμόμετρο της Omega για τη μέτρηση

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee

-58 μεσα στο κανιστρο??? πως εγινε αυτο? (και με τι θερμομετρο το μετρησατε) γιατι ο ξηρος παγος εξατμιζετε στους -79 περιπου! -64 βλεπαμε οταν ειχαμε benchαρει με τον vouda στον πατο του κανιστρου!

τσ τσ τσ... για πρωτη επαφη dimcar με Dry ice + intel καλα τα πηγατε :D

μπραβο και παλι

Δεν ηταν στον πατο καθολου Βαγγελη.....ηταν απλα μεσα στον παγο στην μεση του κανιστρου και απ'οτι καταλαβα εχανε.....:o δεν θυμαμαι και μεχρι ποσο (-) μετρουσε........Dimcar ριξε μια ματια....:)

Που το ειδες το Intel ωρε???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

Βασίλη συγχαρητήρια......μόνο και μόνο για τον χρόνο που έχεις αφιερώσει ......κάποτε θα δικαιωνόσουν......

......η παρακάτω φωτογραφία είναι από τον νέο χώρο εργασίας μου ........:hehe:

......εκείνο το κάνιστρο που μου είχες τάξει ....υπάρχει......?:hehe:

σοβαρα μιλας τωρα???????Ναι υπαρχει...με εκεινο εγινε το 24αρι με τον dothan...:p

Ισως την τριτη εχω και εγω LN2....χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.