Jump to content



Που μπορώ να βρω Chieftec HDD fan holder


P_M

Recommended Posts

είναι το πλαστικό που υπάρχει σε αρκετα κουτιά μπροστά από τους σκληρούς και κρατάει τον ανεμιστήρα.

που μπορώ να τα βρω γιατί μου έπσασε ένα και δεν κρατιέται ο ανεμιστήρας?

post-2278-1416072092,4739_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε Χρήστο το έχεις δει το κουτάκι σ'εκείνο το σημείο; Έχει κάτι ορθογώνιες τρύπες εκεί που πέφτουν οι τρύπες του ανεμιστήρα και δεν μπορείς να τον στηρίξεις με βίδες. Τι να τρυπήσεις; Την τρύπα;

Δυο λύσεις μόνο μπορώ να σκεφτώ. Είτε μπαλώνεις την τρύπα με κάποιο υλικό και αφήνεις μόνο πέρασμα για τη βίδα είτε βρίσκεις 4 μακρυές βίδες για ανεμιστήρα και βάζεις στην κάθε μια μια ροδέλα με μεγάλη εξωτερική διάμετρο και μικρή εσωτερική...

Edit: Απ'ό,τι κατάλαβα σου 'χει σπάσει το κλιπάκι. Μια τρίτη και πιο απλή λύση είναι να τρυπήσεις τη βάση και να βιδώσεις εκει πέρα...

Υ.Γ.: ’λλαξε καλύτερα και τον τίτλο σε κάτι πιο συγκεκριμένο, π.χ. "Chieftec HDD fan holder". Το "πού μπορώ να το βρώ" είναι πολύ γενικό... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από saxon_747

Υποθετω οτι η βαση αυτη ειναι απο καποιο κουτακι της chieftec... Μπορεις να ρωτησεις σε καποιο σερβις του πλαισιου αν εχουν να σου δωσουν καποιο.

ρώτησα στο πλαίσιο και είπαν δεν έχουν και ο μόνος τρόπος είναι να αγοράσω άλλο κουτί !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

οκ. τοτε ας βαλει μακρια βιδα με μια μεγαλη ροδελα(μεγαλητερη απο την ορθογωνια τρυπα που λες) και να το πιασει με παξιμαδι.

Ε τι είπα εγώ; :p

Αρχική απάντηση από P_M

ρώτησα στο πλαίσιο και είπαν δεν έχουν και ο μόνος τρόπος είναι να αγοράσω άλλο κουτί !!!!!!!!!!!!

Καλά, τι περίμενες να σου πουν; Σιγά μην ξόδευαν λίγα ευρουλάκια παραπάνω να φέρνουν ανταλακτικά. Έτσι κι αλλιώς πολλοί ζητάνε κατα καιρούς τέτοια και νομίζω πως στο εξωτερικό βρίσκεις. ’μα είναι να παίρνεις καινούριο κουτί για ένα fan holder... :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.