Jump to content



Recommended Posts

%7Boption%7DΕίναι απο το talisman desktop .Ωραίο προγραμματάκι και ελαφρύ .

LoL Νόμιζα ότι ήταν linux στη αρχή, είναι ίδιο με gnome κ xfce (copy είναι βασικά), για πες περισσότερες λεπτομέρειες χρήση μνήμης και cpu, αντικαθιστά καμία διεργασία τον win? Έχεις κάνα όφελος? Έχει bug?

Έγινε επεξεργασία από Havic
Link to comment
Share on other sites

LoL Νόμιζα ότι ήταν linux στη αρχή, είναι ίδιο με gnome κ xfce (copy είναι βασικά), για πες περισσότερες λεπτομέρειες χρήση μνήμης και cpu, αντικαθιστά καμία διεργασία τον win? Έχεις κάνα όφελος? Έχει bug?

Δε νομίζω να έχει κανένας εδώ μέσα χαμηλότερης "ισχύος" σύστημα απο το δικό μου. :rofl:

Για να τρέχει σε μένα μια χαρά , στα δικά σας θα πετάει λογικά. Έχει πολλά desktops που μπορείς να κατεβάσεις όπως αυτό που βλέπεις πιο κάτω..που ονομάζεται Norway . Το καλό είναι πως μπορείς να επέβμεις όπως θέλεις( απο έναν theme manager που έχει), και να του αλλάξεις τα φώτα. Το περίεργο τώρα που έχω παρατηρήσει , είναι πως τα παράθυρα και προγράμματα όπως ο Firefox ,ανοίγουν υπερβολικά γρήγορα. Ενώ δε γίνεται το ίδιο στην επιφάνεια εργασίας την κανονική. Δε ξέρω τι είναι αυτό , ίσως ξέρει κάποιος computeras εδώ μέσα. Υπάρχουν όμως και προβλήματα με μερικά themes βέβαια, γι αυτό κατεβάζω μόνο όσα έχουν rating πάνω απο 4 (στα 5) :cool: . Όταν το ανοίξεις , θα δείς στον Task Manager 2 διεργασίες. Το talisman.exe (χρήση μνήμης 5.500Κ) και το Itaskbar.exe ( χρήση μνήμης 4.500Κ) .

Ένα απο τα προβληματάκια είναι και το παρακάτω στην εικόνα. Όταν κάνεις δεξί κλίκ στην επιφάνεια εργασίας βγάζει αυτό το μήνυμα. Διορθώνετε όμως ή με επαννεκίνηση του προγράμματος ή με αλλαγή θέματος. Το μήνυμα γράφει : List index out of bounds(1)image4pw.jpgnorwayx.jpg Norway

Έγινε επεξεργασία από Atlas
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

αλλα υπαρχει καπου στο da τα ιδια εικονιδια (τοκεν) για ολο το υπολοιπο συστημα εκτος απο τη μπαρα ( μεχρι κ στο control panel ναουμ) κ εχει installer οποτε μπαινoβγαινουν ευκολα...

το βρηκα, στα κομεντ εχει ενα λινκ μεγκααπλοντ, απο κει...

Έγινε επεξεργασία από d|smal
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.