Jump to content



Recommended Posts

Όλα αυτά και του Vamire και το δικό μου γίνεται με το rainmeter <<Αν θέλετε μπορώ να φτιάξω ένα mini οδηγό βήμα βήμα πως να φτιάξεις :clap:>>>

Είναι φάκελοι που δεν έχουν εικονίδιο

Περιμενω οδηγο πως και πως! Ξερω για το rainmeter αλλα ειμαι too lazy για να αρχισω το διαβασμα:dance3:

Link to comment
Share on other sites

τα εικονίδια πώς τα κάνω έτσι???

Ωπς σε έχασα εσένα.

Βάζεις συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας μετα κάνεις δεξί κλικ και τους αλλάζεις το εικονιδίο αφού ολοκληρώσεις την διαδικασία τα σέρνεις στο taskbar.:magic:

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά και του Vamire και το δικό μου γίνεται με το rainmeter <<Αν θέλετε μπορώ να φτιάξω ένα mini οδηγό βήμα βήμα πως να φτιάξεις :clap:>>>

Είναι φάκελοι που δεν έχουν εικονίδιο

Και δεν φτιαχνεις, αν δεν βαριεσαι

Ευχαριστουμε

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά ξεκινώ δουλεία μέσα στην εβδομάδα θα το ανεβάσω :dance3:. Μόνο μην περιμένετε κανένα extreme review που θα σου δείχνει πως να φτιάχνεις δικά σου skin κτλ. απλά πράγματα και εγώ δεν έχει καιρό που ξεκίνησα :T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον οδηγό που να τον βάλω;

Οι δικές σας παρουσιάσεις καλά είναι ;

Θα ηταν καλυτερα στο "Γενικά για τους Η/Υ" πιστευω.

Ειχα δοκιμασει και εγω να φτιαξω καποτε,αλλα δεν ειχα το επιθυμητο αποτελεσμα και τα παρατησα!:fist:

Ευκαιρια να ξαναπροσπαθισω.:)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν καλυτερα στο "Γενικά για τους Η/Υ" πιστευω.

Ειχα δοκιμασει και εγω να φτιαξω καποτε,αλλα δεν ειχα το επιθυμητο αποτελεσμα και τα παρατησα!:fist:

Ευκαιρια να ξαναπροσπαθισω.:)

Εντάξει δεν πειράζει η προσπάθεια μετραει

Link to comment
Share on other sites

49996579.png

Ζήλεψα με τα ωραία σας rainmeter-pimped desktop σας και είπα να παίξω κι εγώ λίγο με το δικό μου.

Ερώτηση 1) Πώς αλλάζετε όψη στην μπάρα των windows? Χρώμα, εικονίδια, και το start button?

Ερώτηση 2) Ξέρει κανείς τον τρόπο ώστε να εξαφανιστεί τελείως το κείμενο απο μια συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας? Ήξερα στα XP κάποτε ένα κόλπο, που πατούσες μετονομασία, έγραφες κάτι (κάποια σύμβολα), και μετά το κείμενο εξαφανιζόταν, έμενε μόνο το εικονίδιο. Αλλά πλεόν έχω ξεχάσει τον τρόπο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 1) Πώς αλλάζετε όψη στην μπάρα των windows? Χρώμα, εικονίδια, και το start button?

Tην μπαρα με windows 7 themes. google it! Kυριως στο deviant art.

Για το start button εδω Change Windows 7 Start Orb with Windows 7 Start Button Changer | The Windows Club

Πολυ ωραιο το wallpaper σου:T:

@rafail1994 Οταν φτιαξεις τον οδηγο, ποσταρε ενα λινκ και σε αυτο το thread μην και δεν το δουμε ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tην μπαρα με windows 7 themes. google it! Kυριως στο deviant art.

Για το start button εδω Change Windows 7 Start Orb with Windows 7 Start Button Changer | The Windows Club

Πολυ ωραιο το wallpaper σου:T:

@rafail1994 Οταν φτιαξεις τον οδηγο, ποσταρε ενα λινκ και σε αυτο το thread μην και δεν το δουμε ;)

Ο οδηγός είναι έτοιμος :dance3: :T:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σας αρέσει. :)

Λοιπόν, έχουμε...

Desktop

Rainmeter

Arcs Απο εδώ το ρολόι κάτω δεξιά

Flat Απο εδώ Clock, Network και Uptime

Dark.Eve Απο εδώ το γρανάζι πάνω δεξιά (animation)

FlyAway Απο εδώ το ρολόι κάτω αριστερά

Large Clean Weather Τέλος, απο εδώ το weather gadget.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Λέει στον οδηγό του rafail, γι αυτό δεν το ανέφερα. :)

Λοιπόν:

Κάνεις unzip το κάθε αρχείο στο .../documents and settings/user/documents/rainmeter/skins

, μετά πας κάτω στη taskbar και είτε κλείνεις το rainmeter και το ξανανοίγεις, είτε πατάς δεξί κλικ/refresh all. Μετά απο εκεί είναι απλό, δεξί κλικ στο rainmeter/configs/ και μέσα έχει σε expandable list το κάθε αρχείο με τις δυνατότητες που σου δίνει. :-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.