Jump to content



Gainward 7800gtx-vivo


def

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

μετα απο ενα μηνα εστησα παλι το μηχανημα,εβαλα την καρτα και την δοκιμασα στο 3dmar2005,δεν ξερω αλλα νομιζω οτι το σκορ που μου εδωσε με τους 77.77 ηταν λιγο

με τις ρυθμισεις ολες στοκ,δλδ 470-1300,και fx55-2.6 μου εδωσε 8250,λιγο δεν ειναι?:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Πριονέτο

def, μια χαρά είναι το σκορ σου.:)

φιλε μου εβαλα 78.01,και με 505-1400 και με στοκ τον fx-55 επιασε 9150,η καρτα πηγαινε παραπανω,λεω να βαλω νερακι το μπλοκ ερχεται σε λιγες μερες

Link to comment
Share on other sites

οταν αποφασησα να στησω το pc μου ειχα δυο πραγματα στο νου μου,ποιοτητα και αξιοποιστια.εβαλα μια καρτα στο pc μου αρκετα καλη μπορω να πω,αλλα εσυ φιλε μου εχεις την κορυφη,μεγαλη εταιρια με πολυ πειρα στις καρτες γραφικων αλλα και πολυ ακριβη.

Link to comment
Share on other sites

ναι με αερα,αλλα μιλαμε η εικονα σπαει απο artic περιμενω μπλοκ της gainward για να περασω

αρε μαμοτο αν ειχα μια καλη ψυξη στον fx πιστευω ενα 10000 θα το ειχα

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το σκορ για τα clocks που είπες. Κανονικά οι 7800GTX παίζουν γύρω από 7800-8000 στα reference, από κει και πέρα τρέχα γύρευε με τις factory overclocked που έχουν βγει, άσε που παίζει κάποιο ρόλο και η CPU.

For the record με 7800GT @ 500core, 1200mem (754 Newcastle @ 2500Mhz) παίρνω 8150 με τους 78.01...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.