Jump to content



6600gt i x800??


manos27m

Recommended Posts

Γεια σας.Αυτεσ τις μερες θελω να αγορασω εναν καινουριο υπολογιστη και στο μονο που προβληματιζομαι ειναι η καρτα γραφικων.Ειμαι αναμεσα στις gigabite 6600gt me 256ddr3 αλλα με παθητικη ψυξη,gigabite 6600gt me 128mb kai sapphire radeon x800-256ddr3.ο υπολογιστης θα ειναι(ετσι και αλλιως) amd 3500 venice με asus a8n sli deluxe αλλα το sli το σκεφτομαι μονο για πολυ αργοτερα και δεν προκυται να τις υπερχρονισω...Ποια προτεινεται γιατι οι τιμες εχουν μικρες διαφορες...???

Link to comment
Share on other sites

X800 από πλευράς επιδόσεων, αλλά ξέχνα το SLI...

Αλλιώς 6600GT, που είναι και λίγο φθηνότερη και αργότερα παίζει SLI...

Για την περίπτωσή σου, μάλλον ενδείκνυται περισσότερο η πρώτη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sbeetle

X800 από πλευράς επιδόσεων, αλλά ξέχνα το SLI...

Αλλιώς 6600GT, που είναι και λίγο φθηνότερη και αργότερα παίζει SLI...

Για την περίπτωσή σου, μάλλον ενδείκνυται περισσότερο η πρώτη λύση.

:T:

Link to comment
Share on other sites

το sli αν δεν το κανεις αμεσως χανει την αξια του

αν εχεις σημερα μια 6800 δεν πας να παρεις δευτερη,πουλας και την πρωτη και παιρνεις 7800

εκτος αν βρεις καμμια ευκαιρια

γενικα νομιζω δε συμφερει

απεφυγε την παθητικη ψυξη της Gigabyte,εχω διαβασει πολυ κακη κριτικη σε reviews online

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από overclocker

Παιδια οντως το SLI δεν ειναι τοσο καλο για τα λεφτα του....

Λίγο άσχετο με το thread αλλά μου φαίνεται ότι θα υπάρξουν μέρες που για να τρέχει κάτι σε maximum details θα απαιτεί SLI-Crossfire και θα κλαίμε-βρίζουμε-κτλ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από manos27m [02-09-2005 11:50]

Γεια σας.Αυτεσ τις μερες θελω να αγορασω εναν καινουριο υπολογιστη και στο μονο που προβληματιζομαι ειναι η καρτα γραφικων.Ειμαι αναμεσα στις gigabite 6600gt me 256ddr3 αλλα με παθητικη ψυξη,gigabite 6600gt me 128mb kai sapphire radeon x800-256ddr3.ο υπολογιστης θα ειναι(ετσι και αλλιως) amd 3500 venice με asus a8n sli deluxe αλλα το sli το σκεφτομαι μονο για πολυ αργοτερα και δεν προκυται να τις υπερχρονισω...Ποια προτεινεται γιατι οι τιμες εχουν μικρες διαφορες...???

Θα σου πρότεινα φυσικά την Χ800 γιατί τα τεστ έχουν δείξει καλύτερες επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πουυ κοιταζα παλι τις vga ειδα αυτο:

http://www.mgmanager.gr/view.asp?ID=7986

Ξερει κανεις τι παιζει??ειναι υπερβολικα χαμηλη η τιμη νομιζω οποτε μηπως αξιζουν 2 τετοιες??

Επισης τι λενε οι 6800LE και η x800XL που παιζουν κοντα στα 250 οσο δηλαδη 2 asus σαν την επανω??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από manos27m

Σημερα πουυ κοιταζα παλι τις vga ειδα αυτο:

http://www.mgmanager.gr/view.asp?ID=7986

Ξερει κανεις τι παιζει??ειναι υπερβολικα χαμηλη η τιμη νομιζω οποτε μηπως αξιζουν 2 τετοιες??

Επισης τι λενε οι 6800LE και η x800XL που παιζουν κοντα στα 250 οσο δηλαδη 2 asus σαν την επανω??

Έχω την εντύπωση (για να μην πω ότι είμαι σίγουρος) ότι είναι η κάρτα είναι απλή 6600 και όχι GT.

Για κοίτα και την περίπτωση της X800GT που βγαίνει περίπου στα ίδια λεφτά με την 6600GT.

Link to comment
Share on other sites

To link δειχνει οτι ειναι 6600gt και μαλιστα με παθητικη ψυξη. Σαφως ειναι καλυτερα να παρεις δυο τετοιες (με την προυποθεση οτι εχεις καλο airflow στο κουτι) απο οτι μια 6800Le.

Παρ'ολα αυτα η πιο συμφερουσα λυση κοντα στα 300 ειναι Χ800XL/ 6800GT.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.