Jump to content



3 Μήνες ADSL πρόσβαση τσάμπα - τρέχτε


alex_000

Recommended Posts

Ιδού απο το νετ περ σεκ...

...πιάνω +10 στο κατέβασμα με επιβάρυνση λιγότερο απο 5 το μήνα για 512άρα γραμμή αντί 384...

Αν κάποιος τώρα βάζει adsl δεν βλέπω κανένα λόγο γιατί να μην προτιμήσει τον συνδυασμό 512γραμμή - 384 πρόσβαση)

post-230-1416072261,0387_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 299
  • Created
  • Last Reply

H τσαμπε παει μεχρι 16-18kb/sec το πολυ σε torrent (oταν φτανει δα και τοσο πολυ,οι σελιδες δεν φορτωνουν σε κανεναν browser) ενω απο ftp.ntus.gr κατεβαζε μονο με 23kb/sec !!!

Η οτενετ με αιτηση dsl kit μου εδωσε γραμμη σε 5 εργασιμες και περιμενω να με παρουν τηλ για password ...

Ελπιζω με την οτενετ να μην ειμαι ετσι τραγικος!

DSLAM Γαλατσιου.Ξερει κανεις τι επικρατει αυτη τη περιοδο?

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο...

Από τα μέσα Σεπτεμβριου που ξεφορτώθηκα το OnDslKit κρατώντας μόνο την γραμμή (384) και έβαλα την τσαμπέ 3μηνη HOL, βλέπω τρελλές ταχύτητες...και το πιό ωραίο είναι οτι τώρα το να κατεβάζω κάτω απο 40Kb/s αποτελεί ΕΞΑΙΡΕΣΗ...συνήθως είμαι από 42-46Kb/s (και μαξιμουμ σταθερά 49Kb/s)...

Π.χ. μόλις πρίν απο λίγα λεπτά κατέβασα καινουριους drivers απο το site της Nvidia...

20MB αρχείο, ξεκίνησε απο τα 50Kb/s και δεν έπεσε κάτω από τα 44Kb/s...

post-58-1416072262,2883_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deadlock7 [Σήμερα, στις 19:49]

Για τις μεγαλες ταχυτητες κυριως το πιο πανω ευθυνεται παρα η HOL..

Λές έ???

Και όταν είχα ΟΤΕΝΕΤ επί 3 μήνες γιατί δεν εβλεπα ΠΟΤΕ πάνω απο 39Kb/sec???

Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος, οταν με την ΟΤΕΝΕΤ κατέβαζα σταθερά με πάνω απο 36Kb/s (και ποτέ πάνω απο 40Kb/s) τότε έκανα πάρτυ...

Εννοείται ίδια γραμμή, ιδιο DSLAM και ίδιο modem...

Καμία αλλαγή στο configuration...

Link to comment
Share on other sites

Η οτενετ εχει κοφτη γι'αυτο!Το DSLAM Siemens δινει παραπανω ταχυτητα σε σχεση με τα υπολοιπα,απλα η ΗOL σε αφηνει να το εκμεταλλευτεις!40 με οτενετ..49 με HOL???Μην γραφεις αλλο γιατι δεν σε βλεπω καλα..:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deadlock7 [Σήμερα, στις 20:04]

Η οτενετ εχει κοφτη γι'αυτο!Το DSLAM Siemens δινει παραπανω ταχυτητα σε σχεση με τα υπολοιπα,απλα η ΗOL σε αφηνει να το εκμεταλλευτεις!40 με οτενετ..49 με HOL???Μην γραφεις αλλο γιατι δεν σε βλεπω καλα..:D

Κόφτη??? Βρε τους αλητήριους...

Δεν βαριέσαι...οπως έγραψα, μου έκατσε πολύ καλα...έχω και 2ο κουπόνι που θα το ενεργοποιήσω 31 Οκτωβρίου οπότε μέχρι Φεβρουάριο θα είμαι ΟΚ...

:woot:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Freedom

Και ένα με Bitcommet (έχω δεί και 49kb/s σταθερά...)

Μάλλον θα παραμείνω στην HOL γιατί καλύτερα δεν θα μπορουσε να μου κάτσει...

(DSLAM Siemens1, USR 9105)

Εκπληκτικος.btw ξερει κανεις τι dslam ειναι της Νεας Ιωνιας?

Link to comment
Share on other sites

μόλις πήγα να ενεργοποιήσω το δεύτερο κουπόνι για να πάρω τους επιπλέον μήνες και έφαγα πόρτα.

προσπάθησα από το site της hol στο tab που λέει " Ανανέωση (Serial-Pin) ", μήπως το έκανα από λάθος μέρος?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που μενετε και πιανετε τετοια ταχυτητες ...44 κτλ

Εγω πανω απο 30 δε παω...μαλλον γυρω στο 25... (εδω για να στειλω αυτο το post τα εφτυσα..τιμε ουτ κτλ κτλ για να μπει σε σελιδες....ωρες)

Το ping δε...φτανει σε απιστευτα επιπεδα...παντα σε σχεση με τη trellas που ειχα

Ξαναλεω ειμαι θεσ/νικη...και εδω εχω ακουσει πολλα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnnyX [Σήμερα, στις 12:41]

Ρε παιδια που μενεται και πιανεται τετοια ταχυτητες ...44 κτλ

Μιλώντας για μένα, Αθήνα, Κ.Πατήσια...

Οι ταχύτητες μου (γιατί μάλλον είμαι στις εξαιρέσεις) είναι μια χαρά...

...ΟΤΑΝ δουλευει η DSL βεβαιά γιατι ειδικά αυτό το Π/Σ/Κ δεν θα έλεγα οτι ο ΟΤΕ ήταν στα καλά του...το οποίο δεν έχερι σχέση με τον ISP αλλά με το συγκεκριμένο κέντρο του ΟΤΕ...

(βλέπε Προβλήματα με Κέντρο Δαγκλή. Τι συμβαίνει? (ΟΛΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ) )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr [20-10-2005 22:47]

DSLAM Γαλατσιου.Ξερει κανεις τι επικρατει αυτη τη περιοδο?

Χρησταρα , εμεις δεν θα δουμε ασπρη μερα ποτε! Το ΠΣΚ εμενα ηταν μαυρο χαλι....πρεπει να 'επεσε' τουλαχιστον 3 φορες. Απο τοτε που εβαλα, "κατεβασμα" με πανω απο 40 δεν εχουν δει τα ματια μου! .........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.