Jump to content



3 Μήνες ADSL πρόσβαση τσάμπα - τρέχτε


alex_000

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Vadergr

υποχρεωτικα σε βαζουν να αγορασεις μοντεμ?Δεν μπορεις να τους πεις οτι εχεις τον εξοπλισμο?Για την γραμμη το καταλαβαινω αλλα για τον εξοπλισμο ειναι λιγο εκβιασμος (εστω και για ''δωρεαν'')

Τα παραλές, αν πάρεις το ondsl kit πχ μπορείς να τους πεις ότι δεν θέλω το μοντεμάκι γιατί έχω δικό μου?

Από την άλλη, το target group της συγκεκριμένης προσφοράς είναι οι dial-up/isdn χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 299
  • Created
  • Last Reply

επειδη το τσαμπα internet ειναι πολυ γλυκο να σας ενημερωσω οτι το PCWORLD εχει κουπονακι εκπτωσης 20Ε σε οποιο πακετο HOL επιλεξετε

σε συνδιασμο με την προσφορα 12μηνες+8 μηνες δωρο μεχρι 10/10 εχουμε και λεμε

218,10+41,43(φπα)-20(κουπονι)=239,53 δια 20=12Ε/μηνα για 384/128 για τα επομενα 2 χρονια(σχεδον) χωρις αγχος

νομιζω ειναι καλη η τιμη(και χωρις το κουπονι) αλλα φτασαμε ηδη στα μεσα του 2007 και λογικα οι τιμες θα εχουν πεσει κι αλλο :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα με το "δωρεάν" κουπόνι που δίνει το Ram.

Επειδή έχω πάρει ένα ondsl και περιμένω εδώ και 16 μέρες να μου το συνδέσουν (πάω για μήνα) και είπα να χρησιμοποιήσω το κουπόνι του ραμ για 56κ αλλά έκανα την ενεργοποίηση αλλά κάτι δεν πάει καλά.... βάζω το username πχ username@adsl.gr kai to pass πχ password . αλλά μου λέει πώς είναι λάθος, μήπως φταίει το ότι βάζω @adsl.gr κι αν ναι τι να αλλάξω?

Link to comment
Share on other sites

έλα μαν για dialup δεν θέλει τιποτα μετα το username

για dsl θέλει τα παπάκαι και λοιπά τσουμπλέκια

την έπαθα και εγώ

αν ενεργοπιήθηκε η γραμμή σου,αριστερό led πράσινο σταθερο η blinking

σεταρε την hol ως dsl

οτι θες p.m. me αν και δεν είναι τίποτα

ίδια φάση και εδω!

surfαρω με hol και ας αρχίσει να μετράει όποτε θέλει ο χρόνος της οτενετ ;)

Link to comment
Share on other sites

Thanks man το χρειαζόμουν αυτό (μην φεσωσουμε την 56κ τώρα που παίρνομε adsl) :D . το δοκιμάσω τώρα αν έχω πρόβλημα θα λάβεις pm :flower:

ΥΓ: Όποιος πάρει ondsl να βάλει και τα έξοδα καινούριου modem στον υπολογισμό γιατί αυτό που δίνει πολύ μαπε μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από feanorian82 [Σήμερα, στις 06:27]

Εγω την ενεργοποιησα σημερα και ειλικρινα μου σερνεται. Ειδικα στα torrents. Δεν παει πανω απο 10 σε τορρεντ που χτες με φορθνετ ειχα 40...

τελικα πολυ μπερδεμενο το θεμα του adsl..

Link to comment
Share on other sites

μετα τις προσφατες μειωσεις των τιμων ποσο παει το πακετακι που εχει ως παραδειγμα το RAM και κοστιζε πριν 264-100=164 ? (3 μηνες κυκλωμα DSL +3 μηνες συνδεση Αltec+ενεργοποιηση+modem).

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ενεργοποιησα κι εγω την συνδεση απο το RAM kαι παει πολυ καλα [κατεβαζω με 38-40] .

Μεγαλυτερη εντυπωση ομως μου εκανε που η γραμμη μου ενεργοποιηθηκε απο τον ΟΤΕ σε χρονο λιγοτερο απο 24 ωρες :o .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενεργοποίησα την σύνδεση Hol το σαββατοκύριακο, μου αναβαθμίσανε (μέσα στο σαββατοκύριακο!! ) την γραμμή απο Οτενετ σε 512/128 κι είμαι πολύ ευχαριστημένος...48-54dl σταθερά (συχνά πυκνά πιάνει και 56άρια, αλλά όχι στη μέση ταχύτητα...

...σήμερα ήταν η πρώτη φορά που σερνόταν η γραμμή απο νωρίς το μεσημέρι μέχρι νωρίς το απόγευμα...

τώρα έχει συνέλθει...

Ερώτηση:

Τελικά πιάνει το κολπάκι με την ενεργοποίηση 2 κουπονιών > 6 μήνες σύνδεση;;

έχω άλλο ενα κουπόνι και λέω να δοκιμάσω μπας και...αλλά σε περίπτωση που δεν γίνεται, σκέφτομαι μήπως παρόλαυτά καταχωρηθεί το συγκεκριμένο και μετά δεν μπορώ να το χαρίσω και πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδες που ειχα tellas κατεβαζα με 40-41 kb/sec (οχι σε ενα stream...για αυτο και εβαζα πχ το getright)

με τη hol δε φερνω πανω απο 31-32...η κατασταση ειναι τραγικη ειναι ετη φωτος πισω απο τη tellas .

Δε ξερω αν ηταν ετσι και πριν τις προσφορες

Σημειωτεον μιλαω για θεσ/νικη

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αίτηση μια βδομάδα πριν τη λήξη του ondsl kit για αναβάθμιση σε 512/128 και ταυτόχρονη διακοπή σύνδεσης DSL home 384...(το μερος του kit που αγορά τη πρόσβαση στο διαδίκτυο δλδ)

ζητάς και σου στέλνουν την αίτηση σε εμαιλ

...δεν έχω πληρώσει, αλλά θα μου έρθει λογαριασμός φαντάζομαι στο τέλος του μήνα...

Αποφάσισα να μην κανω διακοπή απο Οτενετ και ξανα αίτηση-ενεργοποίηση γραμμης απο Οτε, γιατί είναι καθαρά χαμένος χρόνος...

...όλοι οι ISP ρίχνουν αμέσως τις τιμες στο παγιο γραμμής μαζί με τον Οτε...(αυτό εφόσον έχεις πάρει "έμμεσα" γραμμή)

...μου έκανε πολύ καλή εντύπωση πάντως που δεν κόπηκε το ιντερνετ ούτε για μία ώρα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.