Jump to content



Pro Evolution 5 Demo


Maximus

Recommended Posts

Για τα 6 αστερια σου ειπε ο φιλος gnzp. Για αυτο που σου λεω με τον τερματοφυλακα δεν την σπρωχνει ακριβως μονος του, απλα πηγαινει η μπαλα πανω του και επειδη 'κοιματε' χτυπαει πανω του και μπαινει γκολ. Αυτα παντως που ειπα ποιο πανω ειναι αυτα που θα ηθελα να διορθωθουν σχετικα με το ΑΙ.

Υ.Γ. Ρε συ gnzp οταν κατεβασεις το FIFA πες μας τις εντυπωσεις σου. Ειμαι περιεργος να δω τι διαφορετικο εχει το καινουργιο FIFA.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από gznp

Ξεκλειδώνεται το 6ο επίπεδο στο Pro Evo. Για το FIFA δεν ξέρω, τώρα το κατεβάζω και θα δω. Το Pro 5 καλό ήταν αλλά δεν είδα και τόσο μεγάλες αλλαγές, ίσως περίμενα περισσότερα.

πως ξεκλειδωνεται???επισης ειχα διαβασει οτι καποιοι ξεκλειδωσαν μαραντονα ,πελε κτλ στο μαστερ λιγκ....που ειναι ολα αυτα???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amartolos [Σήμερα, στις 12:56]

πως ξεκλειδωνεται???επισης ειχα διαβασει οτι καποιοι ξεκλειδωσαν μαραντονα ,πελε κτλ στο μαστερ λιγκ....που ειναι ολα αυτα???

Ετσι οπως εισαι στο menu του παιχνιδιου πας Options---->Pes shop και εκει σου εχει μια λιστα με διαφορα πραγματα που μπορεις να αγορασεις-ξεκλειδωσεις...;)
Link to comment
Share on other sites

Pro και παρακαλω απολυτως ΚΑΜΜΙΑ αλλαγη στο ΑΙ.Ειδικα στις ντριπλες.

Θα προτιμουσα παθητικο offside ή και ΛΑΘΗ στα offside πολυ αραια και που για να εχουμε να βριζουμε και διαιτητες! :devil: (το εννοω)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr [Σήμερα, στις 20:25]

Pro και παρακαλω απολυτως ΚΑΜΜΙΑ αλλαγη στο ΑΙ.Ειδικα στις ντριπλες.

Θα προτιμουσα παθητικο offside ή και ΛΑΘΗ στα offside πολυ αραια και που για να εχουμε να βριζουμε και διαιτητες! :devil: (το εννοω)

:T: :devil:

στα abilities να βαλουνε και acting-->o παικτης κανει μπασιμο στην μεγαλη περιοχη και ...φοουυυυ -πατας το κουμπι-και πεφτει κατω μονος του, κερδιζει πεναλτι η τρωει κιτρινη...αναλογα με το develοpment του ....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ψεύτικο πέσιμο το είχε ένα φίφα . Απλά κανένα προχωρημένος παίχτης δε θα το χρησιμοποιήσει. Έχω δοκιμάσει και τα δύο. Όποιος τολμά να τα συγκρίνει είναι ιερόσυλος. Το ΠΡΟ είναι αηδιαστικά πιο κοντά στην πραγματικότητα. Υπερβολικά τέλειες οι υποδείξεις offside ίσως.

@Αυτόν που είπε για τρίπλες. Αν ψάξεις φίλε μου υπάρχουν τόσες τρίπλες που δεν μπορείς να τις μάθεις τέλεια όλες εκτός και αν δεν έχεις τίποτα άλλο να κάνεις. ’ντε να δούμε και το 5 αλλά θα ξεβολευτώ και δε θα μου αρέσει.

Ένα πράγμα που θα μου τη σπάσει άσχημα θα είναι ο κακός προγραμματισμός. Το 3 με το ζόρι το σήκωνε το πισί μου. Το 4 παίζει πιο άνετα. Αν είναι δυνατόν. Αν κοιτάξουν μία επανάληψη τον κώδικα πριν το βγάλουν στην αγορά.Έλεος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είδα εχθές το βράδυ το ντέμο βιντεάκι για το νέο ΦΙΦΑ και πρέπει να ομολογήσω οτι δεν μου έκανε κλίκ να αλλάξω από ΠΕΣ σε ΦΙΦΑ.Καταρχάς έχει ακόμα ψεύτικες κινήσεις.Η κίνηση του ΠΕΣ έχει βελτιωθεί πολύ και φαίνεται φυσική.Το ίδιο και οι τρίπλες.Το ΦΙΦΑ φαίνεται ψεύτικο.Το ίδιο και η ευκολία που τα τρώει ο τερματοφύλακας.Ελπίζω μόνο το νέο ΠΕΣ να έχει περισσότερες άδειες για ομάδες ,εμφανίσεις κλπ.Και κάτι άσχετο.Μετά από τόσο καιρό που έχω συνηθίσει το ΠΕΣ 4 έπαιξα τις προάλλες ΠΕΣ 2 και μου φάνηκε τραγικό...Ενώ με το ΦΙΦΑ μου φαίνεται μια από τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από theHitma@n

Για πες ρε συ schumifer ποιες τριπλες κανεις εσυ?? Με ποια κουμπια τις κανεις?? Εγω 1-2 τριπλιτσες ξερω να κανω με το R2. Τπτ παραπανω.

αυτην που κανει περιστροφη 360 την χρησιμοποιει κανενας??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amartolos

αυτην που κανει περιστροφη 360 την χρησιμοποιει κανενας??

Εγω μονο την εχω δει να την κανει ο υπολογιστης. Δεν εχω ιδεα πως γινεται. Εσυ ξερεις πως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενθουσίασε το demo. Ακόμα το παιχνίδι έχει AI προβλήματα.

Αρχική απάντηση από theHitma@n [Σήμερα, στις 18:03]

Εγω μονο την εχω δει να την κανει ο υπολογιστης. Δεν εχω ιδεα πως γινεται. Εσυ ξερεις πως γινεται?

Αυτή και μερικές άλλες γίνονται μόνο με το analog stick. Kατ' αρχάς στο button configuration βάλε στο δεξί analog τα "- +slider " και τα "z rotation" .

Μετά μπορείς να προπονηθείς στο training/situation training/use dribbling to evade opponents/use Marseille roulette.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Giorgos

Αυτή και μερικές άλλες γίνονται μόνο με το analog stick. Kατ' αρχάς στο button configuration βάλε στο δεξί analog τα "- +slider " και τα "z rotation" .

Μετά μπορείς να προπονηθείς στο training/situation training/use dribbling to evade opponents/use Marseille roulette.

Αρα Γιωργο οσοι εχουν πληκτρολογιο δεν μπορουν να τις κανουν αυτες τις τριπλες. Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από theHitma@n [Σήμερα, στις 20:31]

Αρα Γιωργο οσοι εχουν πληκτρολογιο δεν μπορουν να τις κανουν αυτες τις τριπλες. Σωστα?

'Έτσι νόμιζα επειδή μόνο με gamepad παίζω. Αλλά τελικά και με πληκτρολόγιο μπορούν να γίνουν. Απλά βάλε κάποια πλήκτρα στις αντίστοιχες θέσεις για το δεξί analog του gamepad και κάνοντας συνδυασμούς των πλήκτρων αυτών θα κάνεις και τις αντίστοιχες τρίπλες.

Link to comment
Share on other sites

Το Fifa δεν πρόλαβα να το κατεβάσω, για το Evo πάντως αν δεν έχεις gamepad (π.χ. το πολύ καλό Logitech Wingman 2) χάνεις αρκετά, στο πληκτρολόγιο πρέπει να σου βγουν τα δάχτυλα για να κάνεις ορισμένα πράγματα.

Πάντως όπως είπα καλό το 5 αλλά πιο πολύ μου φάνηκε σαν αισθητικά βελτιωμένο 4, όχι τόσα όσα περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα ονόματα λίγο με ενδιαφέρει. Την pirouette marseilleuse δεν τη χρησιμοποιώ παρά μόνο όταν προηγούμαι άνετα. Γενικώς οι τρίπλες είναι ρίσκο εκτός από μία που όταν πετυχαίνει είναι λουκούμι. Πατώντας το τρέξιμο αλλάζετε λίγο την κατεύθυνσή σας και πατάτε το R2 ταυτόχρονα. Ο παίκτης σας ανοίγει την μπάλα και ο αμυντικός που ερχόταν προς τα πάνω σας συνεχίζε αμέριμνος.

Φυσικά σε 1 εναντίον 1 όταν έχεται λίγο χώρο πίσω σας αφήνετε τις λόμπες παράμερα και κάνετε μπροστά στον τερματοφάσκουλα προσποίηση για σουτ και αλλαγή κατεύθυνσης. Πολύ ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.