Jump to content



UBUNTU/KUBUNTU 5.10 Breezy Badger announced officially


ea6gka

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Seeker

Σφάλμα στον xserver... ίσως όπως σου είπε ο sotiris να μπορέσεις να τον ξεκινήσεις αν μπείς σαν root αλλά απο ότι φαίνεται αυτό είναι δύσκολο υπο τις παρούσες συνθήκες. Α ρε ATI με τις κάρτες σου...

Η καλύτερη λύση είναι να το ξαναπεράσεις μήπως και σταθείς τυχερός.

Βασικα οσες φορες εχω δοκιμασει να bootαρω και με το live cd του ubuntu παντα το ιδιο προβλημα...

Θα κανω επανεγκατασταση το βραδυ και θα σας πω τι εγινε... Αμα δεν μου κατσει παλι, τι κανω? Ξανα επανεγκατασταση μεχρι να μου κατσει?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Και οταν βαζω το knoppix φορτωνει (οχι σαν το ubuntu) αλλα παλι η μεγιστη αναλυση ειναι 1024x768 στα 76hz και οταν αλλαζω αναλυσεις βγαζει κατι ροζ-γκρι χρωματα, τα οποια δεν επανερχωνται... Αυτη η καρτα γραφηκων ειναι απο powered by microsoft μου φαινεται :hehe:

Το knoppix πως το εγκαθηστω? Κατι βρηκα το οποιο εγκατεστισε καποια αρχεια μονο, δεν εκανε bootable εγκατασταση? Εαν καταφερω και κανω bootable εγκατασταση με τα θα μπορεσω να λυσω το προβλημα με τα γραφηκα?

Σας εχω ζαλησει το ξερω αλλα ειμαι nobas τι να κανω (λουστικα και με ultrex αλλα τιποτα..)?:o

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα λίγο το θέμα, και πάλι μπερδεύτηκα (πρωτότυπο) αλλά επειδή τα προβλήματα μου

ξεφεύγουν πλέον από το ubuntu 5.10 έφτιαξα ένα νέο thread εδώ.

Μια τελευταία ιδέα-απορία που έχω πάνω στο θέμα είναι αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το knoppix για να λύσω το πρόβλημα με το ubuntu?

Παίζει αυτό ή πάλι κοτσάνα πέταξα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Psychokiller

Μια τελευταία ιδέα-απορία που έχω πάνω στο θέμα είναι αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το knoppix για να λύσω το πρόβλημα με το ubuntu?

Παίζει αυτό ή πάλι κοτσάνα πέταξα?

Γίνεται αλλά πρέπει να ξέρεις που είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Psychokiller

Βασικα οσες φορες εχω δοκιμασει να bootαρω και με το live cd του ubuntu παντα το ιδιο προβλημα...

Θα κανω επανεγκατασταση το βραδυ και θα σας πω τι εγινε... Αμα δεν μου κατσει παλι, τι κανω? Ξανα επανεγκατασταση μεχρι να μου κατσει?

ubuntu forums κοιταξες?Ρωτησες?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.